Упражненията - още една голяма част от ослабването

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Упражненията - още една голяма част от ослабването

Мнениеот pinko_bl на 06 Юни 2007 12:57

Пускам темата, защото от собствен опит знам, че без упражнения нищо не става. Нека мамите и бъдещите такива да споделят опита си от упражнения, с които са постигнали желани резултати.
За мен мога да споделя, че коремните преси (колкото и омразни да са ни) имат страхотен ефект, особено за тези, които вече са раждали. Коремите тип 4-и месец след раждането бавно, но сигурно изчезват и започва да се вижда нещо хубаво отдолу, познато ни от гимназиялните години :D . Трябва само постоянство - 3-4 пъти в седмицата и упражнения за всички коремни мускули - долни, странични и горни. Да не забравя - резултатът идва бавно (след месец поне), но сигурно. :D
Успех, няма място за отказване.
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evdokiya_bayrami на 06 Юни 2007 13:33

:wink: И аз от вчера започнах, всеки ден ще увеличавам бройката с 10! :shock:
Животът не се мери с брой вдишвания и издишвания, а с миговете, в които ни спира дъха!
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
evdokiya_bayrami
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pinko_bl на 06 Юни 2007 13:50

Недей, няма смисъл още в самото начало да ги увеличаваш, и то с толкова много. Първо свикни да правиш за всяка мускулна група по 3-4 серии от по 10-15 преси, а след това увеличавай само броя на сериите. Прекаленото натоварване на мускулите не води до ефект, а само до мускулна треска. Задължително след всяка серия трябва да правиш по 30 сек. почивка, защото това е време, през което даваш възможност на мускула да се възстанови и след това отново да се стегне "качествено". Правенето на по 20-30 и нагоре преси наведнъж няма смисъл - това ще го каже всеки фитнес инструктор. Почнеш ли да усещаш парене на мускула, трябва да спреш, защото тогава започва да се натрупва млечна киселина и следователно идва мускулната треска. А с мускулна треска спираш тренировки за поне 3 дни, защото не можеш да се движиш :? - така че ефекта е никакъв като си направил толкова много преси преди това. Всеки трябва да следва свое темпо и, разбира се, да спазва или не това, което казвам. :D
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 12 Юни 2007 18:34

А някой знае ли колко време след секцио могат да се правят коремни преси?Моят корем вече се е прибрал напълно , но искам малко да си стегна мускулите.Дали има някакъв риск , ако започна сега ( няма и два месеца откакто съм родила ) ?
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот pinko_bl на 12 Юни 2007 21:22

nikita_perez написа:А някой знае ли колко време след секцио могат да се правят коремни преси?Моят корем вече се е прибрал напълно , но искам малко да си стегна мускулите.Дали има някакъв риск , ако започна сега ( няма и два месеца откакто съм родила ) ?

Знаеш ли, аз започнах да правя упражнения след първия месец (също след секцио), но на своя отговорност. Има рискове и трябва много добре да прецениш как се чувстваш и дали си готова. Все пак може поне до 3-я месец след раждането да изчакаш и тогава. Имаш достатъчно време и при голямо желание от твоя страна след това бързо ще си стегнеш корема. Това е моят съвет, но ти решаваш. :D
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 13 Юни 2007 08:27

pinko_bl написа:
nikita_perez написа:А някой знае ли колко време след секцио могат да се правят коремни преси?Моят корем вече се е прибрал напълно , но искам малко да си стегна мускулите.Дали има някакъв риск , ако започна сега ( няма и два месеца откакто съм родила ) ?

Знаеш ли, аз започнах да правя упражнения след първия месец (също след секцио), но на своя отговорност. Има рискове и трябва много добре да прецениш как се чувстваш и дали си готова. Все пак може поне до 3-я месец след раждането да изчакаш и тогава. Имаш достатъчно време и при голямо желание от твоя страна след това бързо ще си стегнеш корема. Това е моят съвет, но ти решаваш. :D

Благодаря за съвета , pinko_bl .Чувствам се прекрасно , но усещам ,че още не му е времето.Моето е по - скоро от перфекционизъм и желание да излеждам по-добре ( това ,че искам да си стегна корема ) , а не защото имам нужда.Ще изчакам още някой друг месец,а и мисля да се консултирам и с АГ-то си.Още веднъж ти бладодаря за съвета. :flowers:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот pinko_bl на 13 Юни 2007 11:27

Ако мога да дам добър съвет и да има полза от него, :oki:
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 13 Юни 2007 12:00

А мен толкова ме мързи..... :sadd: направо ви завиждам
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pinko_bl на 13 Юни 2007 20:42

Да си кажа честно и мен ме мързи, но това беше единственият начин, с който успях да постигна добри резултати. Не става само с диети. Щото все пак с диетата сваляш килца ама има после една излишна кожа, която остава, и трябва да се постегне. Мързяло ме не мързяло продължавам, че ще се върна пак в началото и ще ме е яд после. :sheep:
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pa$$ion на 14 Юни 2007 15:17

Упражненията са си много важни-аз сега като тренирам от месец и нещо и си влизам в дрехите,които носехкогато бях 65кг и сега съм бая повече,но съм се стегнала доста.Не съм очаквала,че ефекта ще е толкова голям.
Аватар
pa$$ion
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 14 Юни 2007 15:51

Някой ще ми каже ли видовете коремни преси и как се правят, че мисля тези дни да ги почвам.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот pinko_bl на 14 Юни 2007 16:25

Значи трябва да правиш преси за долната мускулатура (най-трудно се стяга и моделира :? ), за горната (пресата) и за страничните мускули. За долната мускулатура - лягаш в изправено положение и повдигаш и двата крака едновременно. Краката може да са напълно изправени или леко присвити в колената. За пресата си правиш всеизвестните коремни преси, само че не се изправяш докрай (както го правехме в училище и с главата да си докоснеш колената), а правиш нещо като полупреса, като свиваш силно коремните мускули, т.е. се повдигаш с помощта на мускулите, а не на гърба (не трябва да използваш гърба при пресите). За страничните мускули - лягаш и изпъваш лявата ръка перпендикулярно на тялото ти, дясната слагаш под главата и започваш да се накланяш и повдигаш едновременно на ляво (нещо като усукване нали ме разбираш), след това правиш същото и на дясната страна. Като начало можеш да започнеш упражненията с по 2 серии от по 15 повторения и когато се чувстваш готова да увеличаваш с по 1 сериите. Между сериите прави 30 сек почивка задължително. Когато почиваш вдишвай силно през носа, като първо изпълваш корема с въздух (така даваш кислород на мусулите първо там) и след това пълниш и гръдния кош. Издившваш бързо като свиваш корема максимално навътре. След тренировката почиваш поне 1 ден и след това пак. Ако имаш мускулна треска (в началото сигурно задължително), изчакай 2-3 дни, докато поотмине и тогава пак. Това е. Не е трудно, само малко в началото, докато позаякнат мускулите, но след това няма проблеми. Трябва постоянство и да не се отказваш в никакъв случай. :D Успех
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pinko_bl на 14 Юни 2007 16:27

pa$$ion написа:Упражненията са си много важни-аз сега като тренирам от месец и нещо и си влизам в дрехите,които носехкогато бях 65кг и сега съм бая повече,но съм се стегнала доста.Не съм очаквала,че ефекта ще е толкова голям.

:oki: :sheep: :BG:
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 15 Юни 2007 16:18

Момичета от днес започнах да правя упражнението Флайс за стягане на гърдите.По-нататък ще пиша дали има ефект от него.
Ето и инфо за самото упражнение:

Упражнението "флайс" е е едно от най-ефективните изолиращи упражнения за гърдите. То отлично изолира външната част на гръдния мускул и по този начин придава форма и обем. Използва се предимно прониран хват за изпълнението. Дланите могат да сочат или напред (както при надхват на щанга), или една към друга (този вариант е по-популярен). Въртенето им по време на упражнението не влияе върху натоварването на гърдите и е безсмислено. При всички случаи трябва да изпълнявате разтварянето с две ръце едновременно (билатерално). Останалите варианти (унилатерално, последователно и разнопосочно) не са ефективни. Флайса се характеризира с много голяма амплитуда на движение(което е предимство пред избутването с дъмбели).
Варианти
Както споменахме горе, флайсът е изолиращо упражнение и се използва основно за оформяне на външната част на гърдите. По време на движението напрежението се разширява постепенно от външната част на гърдите към вътрешната. Натоварването на останалите мускули е минимално. Той може да се прави както с гири, така и на долен скрипец. Ако го правите на скрипец обаче, ще натоварите и вътрешната част, ако в крайната фаза на движението кръстосате макарите.

С дъмбели(Dumbell Flyes) - това е по-популярният и по-удобният вариант. Натоварва само външната част на гърдите. Тъй като не поддържа постоянно напрежение в мускулите(колкото повече доближавате до изходното положение, толкова повече натоварването намалява. А когато ръцете са над гърдите - контракцията се губи), не може да натовари вътрешната им част. Именно затова няма смисъл да допирате ръце в горно положение, когато го изпълнявате. Достатъчно е да стигнете до положение, при което дланите са на ширината на раменете ви.
Със скрипец(Crossover Flyes) - За този вариант ще Ви е необходим портален долен скрипец, който да дава възможност за действие едновременно с две ръце. Ще ви трябва и лежанка, която да разположите под скрипеца. Флайсът на скрипец има едно важно предимство: осигурява постоянно напрежение в гърдите(натоварването е еднакво и в горната и в долната част на движението), затова в горно положение той натоварва и вътрешната част на гърдите. За да засегнете вътрешната част, трябва да кръстосате ръце или просто да продължите движението, докато ръката застане над противоположното ви рамо.
От лег - Това е най-популярният вариант на упражнението. Натоварва главно външната част на гръдните мускули.

От полулег - За да го изпълнявате, трябва да повдигнете облегалката на лежанката под ъгъл 30-35 градуса. Изпълнявано по този начин, разтварянето натоварва външната и горната част на гърдите. Не повдигайте облегалката повече от указания ъгъл, тъй като при по-голям наклон натоварването на гърдите намалява и се включва предната част на раменете, за да поддържа тежестта.

От обратен лег - За да го изпълнявате, трябва да свалите облегалката на лежанката, под ъгъл около минус 35-40 градуса. Ако нямате специална лежанка с възможност за сваляне на облегалката, използвайте дъската за коремни преси. Изпълнявано по този начин, разтварянето натоварва външната и долната част на гърдите.

Начин на изпълнение
1. Вземете тежестта, легнете на лежанката и застанете с изпънати ръце (на ширината на раменете) над главата.
2. Отпуснете дъмбелите бавно надолу и настрани чрез движение по дъга, без да движите лакътните стави.
3. След като усетите неболезнено разтягане в гърдите, върнете бавно в изxодно положение.

Изтласкването с дъмбели може да натовари лактите и гръдните мускули в долно положение. Затова внимавайте с тежестта и с правилната формата на изпълнение.
По време на упражнението не движете лакътните стави. Така ще включите в действие други мускули и ще свалите натоварването от гърдите.
Не изпъвайте ръцете напълно. Така ще натоварите излишно лакътните стави. Дръжте ръцете леко свити в лактите през цялото време.
Не повдигайте облегалката на лежанката прекалено много при вдигането под наклон. Поставете я под ъгъл 30-35 градуса. При по-голям ъгъл в работа се включват раменете, а гърдите се натоварват по-слабо.
Преди упражненията винаги загрявайте добре. Разтварянето може да натовари силно незагретите мускули (главно в долно положение) и да ви докара някоя неприятна травма.
Не отпускайте ръце прекалено ниско в долно положение. Разтягането е хубаво нещо, но прекаленото разтягане вече не е. Когато усетите неболезнено разтягане, спрете да отпускате ръце, задръжте за момент и започнете да събирате ръце.
Изпълнявайте упражненията бавно и се концентрирайте върху гърдите. Старайте се да ги усещате как работят. В долно положение можете да задържите секунда, за да постигнете добро разтягане.
Ролята на лакътя е стабилизираща, той трябва да е леко свит за да намали напрежението върху ставата. В изходно положение лакътната става е напълно разгъната, така че ръцете ви да държат дъмбелите точно над главата. Спускайки надолу тежестта към гърдите, лакътната става се сгъва.
Приложимост
Разтварянето от лег може да служи и за маса на външната част на гърдите, и за оформяне. Основното му предназначение е за оформяне на гръдните мускули. Затова може да се използва и от напреднали, и от начинаещи (въпреки че за начинаещите не е особено необходимо). Мястото му е в средата или края на тренировката за гърди. Първо правете упражненията за маса (изтласкване от лег) и тогава преминете към флайса.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 18 Юни 2007 11:12

Нещо съм се вмалиачила да се стягам тялото в домашни условия ( защото през седмицата няма на кого да оставя хлапето , за да отида на фитнес ).Порових се насам-натам в нета и намерих някои полезни упражнения, с които можем да влезем във форма .Ето ги и тях:
http://www.tialoto.bg/slideshow.php?id=371&page=1
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=23&id=2990
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Следваща

Назад към Диети