Диета само месо и зеленчуци

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Мнениеот deskata_6 на 24 Юни 2007 16:18

Момичета много ме заинтригувахте с тая диета,защото аз много обичам месо и няма да ми бъде трудно да я спазвам :lol: Дайте някакво примерно меню за деня :?: Хиляди благодарности :P
ИзображениеИзображение
deskata_6
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 11 Юли 2007 09:56

Ето и примерно меню:

Варианти за закуска

1.100 грама мюсли, които можете да накиснете в прясно мляко (обезмаслено) или вода; изберете мюсли, в което са комбинирани различни видове ядки (овесени, пшеничени и др.), тъй като те са добър източник на фибри; 2-3 цели яйца и 1 белтък;

2. Сандвич от 2 пълнозърнести филийки хляб и 120 грама бяло пилешко месо; 1 краставица или 1 домат;

3. 100 грама макарони с половин консерва риба тон или 120 грама пилешко; овкусете с кетчуп;

4. Сандвич от 1 пълнозърнесто хлебче с половин консерва риба (за предпочитане риба тон в собствен сос); 1 малък домат;

Най-доброто време за закуска е до 30 минути след ставане. Два пъти в седмицата сутрин можете да добавите плод по избор, най-добре грейпфрут, но да не е прекалено голям. Веднъж е разрешено и парче сирене, но не и ако сте пили мляко.

Варианти за обяд

1. 200 грама печено или сварено пилешко (или друго птиче месо) без кожа; 350-450 грама задушени или печени тиквички или броколи;

2. 200-250 грама печена или задушена риба (може и консерва, но в собствен сос) или морски деликатеси по избор; 350-450 грама салата от сурови краставици, домати, чушки и др.; можете да ги ядете поотделно или заедно;

3. 200 грама телешко филе (или дивеч), печено или задушено; 350-450 грама зеленчуци по избор;

4. Омлет от 3 цели яйца и 2 белтъка с малко сирене; 350-450 грама зеленчуци по избор;

Обядвайте между 12 и 14 часа, в зависимост кога е била закуската. Веднъж седмично можете да добавите парче сирене, ако не сте яли вече на закуска.

Не яжте варива и избягвайте сол. Салатите овкусявайте със зехтин, не с олио. Подправките са допустими, можете да добавяте и по малко кетчуп или горчица, но без сосове на майонезена основа.

Ако консумирате мляно месо, най-добре да ви го смилат на място в магазина. Така ще сте сигурни, че е прясно, а и ще контролирате количеството мазнини.

Варианти за вечеря

1. 150 грама месо по избор (пилешко, риба или телешко, най-добре филе), но не пържено или панирано; 300-400 грама зеленчуци под формата на салата (най-добре зелена или от китайско зеле), задушени или на пара (без домати, моркови и царевица);

2. Омлет, ако не сте яли вече на обяд със същото количество зеленчуци;

Най-доброто време за вечеря е между 19 и 21 часа, зависи кога сте обядвали и колко дълго продължава деня ви.

Междинно хранене

2-3 домата, или краставици, или сурови чушки, или половин консерва царевица, или мариновани гъби, или настъргани моркови, или ряпа, или зелена салата, или 50 грама сурови ядки или семена.

След обяд не яжте домати, царевица или моркови, избягвайте и ядките. Хапвайте винаги, когато сте гладни, общо взето на всеки 2 до 3 часа. Към междинните хранения винаги можете да добавите месо, защото засища, без да има много калории. Разнообразявайте със субпродукти, най-вече птичи. Пийте много вода.

Като цяло избягвайте плодовете след закуска, а от зеленчуците - зелето, както и варивата. Ограничете свинското, пушените меса и колбасите. Вече казахме, че трябва да забравите плодовите (освен фрешове за закуска) и газираните напитки, алкохола, както и всички видове сладкиши.

Най-добрият момент за започване на диетата е именно през лятото, но след като сте били на почивка. В противен случай ще ви е изключително трудно, а и неспокойно, ако я правите за първи път.

Няма универсални резултати, всеки организъм отслабва по различен начин. Някои забелязват разлика още през първата седмица, други едва през втория месец. Имайте търпение и бъдете упорити. Идеалният вариант, който ви гарантира естетичен вид, е да комбинирате със спорт.

2 месеца на диета като начало ще бъдат достатъчни. През втория на всеки 3 дни правете по един с допълнително количество въглехидрати, например 100-150 грама сварени макарони към обяда. Можете да хапвате и до 200 грама варен ориз или картофи (но не пържени) пак за обяд.

Има редки случаи, в които НВД не дава желаните резултати. Неефективност се наблюдава при хора, които по принцип не приемат въглехидрати в достатъчно количество. Тогава намаляването им няма значение, защото организмът е свикнал да функционира отлично и без тях.

Хората, при които НВД не действа, могат да се консултират със специалист, който ще им направи индивидуален хранителен режим. Ако пък започнат активно да спортуват, тялото ще има нужда от повече енергия и ще изгори излишните мазнини.

Това е доста строг вариант на НВД, който се прилага при хора с наднормено тегло и доста подкожни мазнини.

Ако просто искате да се тонизирате, можете още през първия месец да приемате по-голямо количество въглехидрати на обяд.

Ако спортувате, ще имате нужда и от повече белтъчини. Можете да увеличите и приема на мазнини. Важното е да се чувствате добре и да сте здрави.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот DANIS на 11 Юли 2007 10:47

и аз сега сам на тази диета
има много интересна книга за този хранителен режим,които се интересува ще му бъде много полезна,ако иска да свали много кил.
книгата се казва-КАК ДА ОТСЛАБНЕМ ЗАВИНАГИ на Д-р ПИЕР ДюКАН
трайно отсланване на 4 етапа.
книгата е бестселър във Франция.
Аватар
DANIS
Сериозен
 ---

Мнениеот ПЕТЯ на 19 Юли 2007 18:17

ЗДРАВЕЙТЕ!
Регистрирах се във вашият сайт, защото ми се сториха доста интересни темите, които си обсъздате. Искам да споделя с вас, че от днес започвам диета с месо и зеленчуци, защото чувам много добри отзиви. Имате ли мнения по въпроса? С нетърпение очаквам отговорите ви, положителни или отрицателни...
:kiss3:
ПЕТЯ
 ---

Мнениеот alex76 на 20 Юли 2007 14:18

ПЕТЯ написа:ЗДРАВЕЙТЕ!
Регистрирах се във вашият сайт, защото ми се сториха доста интересни темите, които си обсъздате. Искам да споделя с вас, че от днес започвам диета с месо и зеленчуци, защото чувам много добри отзиви. Имате ли мнения по въпроса? С нетърпение очаквам отговорите ви, положителни или отрицателни...
:kiss3:
Добре дошла при нас :flowers: Успех :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ПЕТЯ на 21 Юли 2007 17:33

Здравейте отново! Специално ще попитам нещо alex76. Как се чувстваш като от 5 месеца си на тази диета, колко килограма си свалила / ако не е неприлично да питам / и поне веднъж не си ли кусвала нещо друго? Позволено ли е например като си на тази диета да се консумират и млека и сирена, защото има доста противоречиви мнения за това. Предварително ти благодаря за отговора..
ПЕТЯ
 ---

Мнениеот alex76 на 23 Юли 2007 00:28

ПЕТЯ написа:Здравейте отново! Специално ще попитам нещо alex76. Как се чувстваш като от 5 месеца си на тази диета, колко килограма си свалила / ако не е неприлично да питам / и поне веднъж не си ли кусвала нещо друго? Позволено ли е например като си на тази диета да се консумират и млека и сирена, защото има доста противоречиви мнения за това. Предварително ти благодаря за отговора..
Миличка, аз не спазвам точно тази диета :wink: Моята си е сборна -както на мен ми допада :wink: Ям си плодове ,зеленчуци ,месо ,сирене и мляко :lol: И съм свалила 20кг :lol: И съм прегрешавала -все пак съм човек и нищо човешко ,не ми е чуждо :wink: :lol:
Моя приятелка спазва стриктно тази диета и имаше много добри резултати :lol: Ядеше само месо ,зеленчуци и яйца :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evangeline на 21 Авг 2007 16:07

Аз също почнах тази диета и за 2 седмици свалих 2кг, но съм с ниско кръвно и ми казаха да я спра.
Иначе моя колежка за 24 дни я направи и свали около 10кг, страшно много и личи, ефикасна е диетата, ама аз не можах да я спазя толкова дни за съжаление.
Изображение
Аватар
evangeline
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот charmy на 13 Окт 2007 16:16

евангелин защо ти е паднало кръвното от тази диета?аз също имам ниско кръвно и тази диета ми допадна,но твоето мение ме притесни,нали можеш да хапваш достатъчно количество месо,зеленчуци и мпжеш да пиеш мултивитамини,защо ти е падало кръвното :thinkk: .
а,за тази диета с месо,зеленчуци и яйца има доста и май по-точни от написаните тук неща в темата"диетата ,която ми помогна",страница втора.
Никита в тази диета,за която се говори нали не трабва да присъстват млечните продукти и хляба?защото в посоченото от теб примерно меню тях ги има?освен това се чудя макаронените изделия не спадат ли към тестените,които трябва да се избягват в посочената диета?и-уточнявам,не се заяждам,искам да разбера всичко преди самата аз да започна да прилагам диетата.защото и аз се чудя какво ще закусвам.
Изображение
Изображение
src="http://www.mamaibebe.com/ticker.php/
Изображение
Аватар
charmy
Сериозен
 ---

Мнениеот racheto на 28 Ное 2007 09:54

Здравейте момичета!Много се заинтересувах от тази диета и мисля да я почна от днес,но имам някои въпроси....Ето ги и тях: 1.мога ли по време на диетата да ям дъфки :lol: (може да ви звучи смешно но не мога да живея без тях) 2. до колкото разбрах месото може да бъде приготвено по всякакъв начин,това означава ли 4е може да бъде пържено и печено в олио? 3.ако ям яйца всеки ден не е ли много опасно,в смисъл 4е мога да получа някакви обриви или при вас не е имало такъв проблем?
Благодаря ви предварително :)
Аватар
racheto
 ---

Мнениеот desislavayakova на 28 Ное 2007 12:43

Здравейте и от мен. Аз ще ви кажа за моята диета - за 3 седмици свалих 6 килограма. Ям, когато яде Мати. Започвам с 5 обикновени бисквити, след това малко мюсли с плодове, после някакъв плод, след това ям малко сирене или кашкавал или малко месо и накрая завършвам с кисело мляко, задължително преди 8 вечерта. Е, признавам си, че няколко пъти ядох и сладки неща, както и че за тези 3 седмици ходихме 3 пъти на гости, 2 пъти имахме гости и дори на кръщене бяхме, както и че през вечер си пийвам ракийка със съпруга ми. Така че, при тези условия - 6 килограма си звучат добре.
Аватар
desislavayakova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот EL_ENA на 11 Дек 2007 13:13

аз също бях на тази диета-месо и зеленчуци иза 1 седмица свалих 3 кг. при това без да гладувам.Препоръчвам я на всички .
Изображение
Аватар
EL_ENA
Начинаещ
 ---

Мнениеот Звездица на 24 Дек 2007 02:39

nikita_perez написа:Ето и примерно меню:

Варианти за закуска

1.100 грама мюсли, които можете да накиснете в прясно мляко (обезмаслено) или вода; изберете мюсли, в което са комбинирани различни видове ядки (овесени, пшеничени и др.), тъй като те са добър източник на фибри; 2-3 цели яйца и 1 белтък;

2. Сандвич от 2 пълнозърнести филийки хляб и 120 грама бяло пилешко месо; 1 краставица или 1 домат;

3. 100 грама макарони с половин консерва риба тон или 120 грама пилешко; овкусете с кетчуп;

.........

Извинявам се, че се намесвам, но точно това няма нищо общо с месо и зеленчуци. И Аткинсън и Дюкан отричат мюслито, хляба и макароните. Те са допуснати чат в третата фаза на Дюкан, а това е доста след началото.
Лично аз съм на Дюкан и съм много доволна. Тук пиша много рядко, всъщност писах първия път по повод, че някой ни копира всичките рецепти от тук:

Линка е премахнат от Модератор, моля съобразявайте се с правилата на форума.
Звездица
Сериозен
 ---

Re: Диета само месо и зеленчуци

Мнениеот vancheto на 16 Мар 2008 19:38

Здравейте и от мен мамчета,и аз от утре съм на тази диета! Имам да свалям доста кг.25(поне) и съм заредена с много ВОЛЯ И ХЪС за Успех! :sm_156: Ако някой има скорошни резултати-нека сподели малко опит!
Изображение
Аватар
vancheto
Редовен
 ---

Re: Диета само месо и зеленчуци

Мнениеот Хриси на 20 Мар 2008 12:56

Здравейте и от мен!В началото на месеца започнах диетата на Дюкан,но този ударен режим нещо не ми се отдаде та си добавях и зеленчуци и се получи тази диета за която пишете :lol: доволна съм,но мисля да пробвам пак с ударния режим.За сега съм свалила 3-4 кг. но искам още!
Изображение

Изображение
Аватар
Хриси
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Диети