Анти диетична тема

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Анти диетична тема

Мнениеот полин на 27 Мар 2007 12:17

Момичета, това с ударните диети не е много добра идея. 5 кг за 5 дни? Глад или само на кафе? Такова отслабване е много нездравословно. И почти сигурно е, че после, когато започнете да се храните (колко се издържа само на кафе?) кг се връщат, а понякога и се увеличават. За тези, които гладуват, захранването след това е много по-важно от самото гладване.
Здравословното отслабване става бавно с хранителен режим, който не се спазва само за определен период, а се поддържа постоянно и със спорт. Намерете си подходящ начин да се храните (според ежедневието и предпочитанията ви) и да се движите (според манталитета и наклонностите ви), пийте много течности и зелен чай и ще се радвате на слабо, стегнато и здраво тяло. И то без мъчението на някоя "диета-чудо"
Успех от мен :D
полин
Редовен
 ---

Мнениеот semiramida на 27 Мар 2007 12:59

Полин, много си права.Наистина е така, аз за това тръгнах и на фитнес.
Опитвам се да съчетая спорта със диетата :wink: Наблягам на плодовете и зеленчуците, гледам това да ми стане начин на живот, но е много трудно :cry: Успех на всички мами. :flowers:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 27 Мар 2007 19:26

Да, трудно е, защото трябва да ти се промени начина на мислене, нагласата към храната и движението. Но когато това стане, животът става по-хубав. Знам го от личен опит :-)
полин
Редовен
 ---

Мнениеот jivka на 27 Мар 2007 20:58

А можеш ли да споделиш с нас от своя личен опит :?: :!: :flowers:
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 27 Мар 2007 22:26

С удоволствие приемаме съвети :flowers:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 27 Мар 2007 22:49

Ами аз докато бях тийнейджър бях закръглена, не мога да кажа пълна, но закръглена. Попаднах почти случайно в залата по аеробика, запалих се страшно по каланетика. Тренирах всеки ден, намалих количеството храна. Не съм се отказвала от никой вид храна, просто намалих количеството. Тогава за мен това беше достатъчно. След време станах инструктор по каланетика, после и по аеробика. Била съм и състезател по спортна аеробика, но само за 2 години. Сега съм инструктор по аеробика, каланетика, пилатес, тае бо. Оттогава съм си все слаба, поддържала съм си тялото винаги във форма. При мен е въпрос на професионализъм, но всеки може да го постигне, защото съм го виждала в мои клиенти. И така, забременях, работех до края на 5-ия месец, после само упражнения в къщи и плуване до края на бременността. И въпреки постоянното движение, качих доста килограми. Сега, 6 месеца след раждането съм почти в предишния си вид, остана само да се приберат ставите. И пак не съм пазила диети. Просто отново минах на предишния си режим на хранене: сутрин овесени ядки + кълнове; после лека закуска с плод ( само 1 или 2 на ден); обяд (винаги разнообразен и в малко количество); следобед зелен чай с малко сурови ядки (около шепа); вечеря (около 2 ч. след трнировка, отново разнообразна, с превес на салатите, понякога само салати). Вечер пия по чаша вино (пиех дори и по време на бременността по чаша). Спортувам всеки ден, но сменям упражнения с кардио. За 6 месеца съм свалила около 15 кг (изключвам тези от раждането). Без да гладувам, без да "обеззверявам", радвам се на майчинството, семейството и работата си и съм щастлива. :D
полин
Редовен
 ---

Мнениеот alex76 на 27 Мар 2007 23:55

Полин ето това е предимството на големия град-предлага много неща :wink: При нас има само един фитнес и ми е далеч :( Винаги съм искала да ходя на танци :lol: че за упражнения :oops: малко ме домързява :oops:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Анти диетична тема

Мнениеот krasunkaa на 28 Мар 2007 09:22

полин написа:Момичета, това с ударните диети не е много добра идея. 5 кг за 5 дни? Глад или само на кафе? Такова отслабване е много нездравословно. И почти сигурно е, че после, когато започнете да се храните (колко се издържа само на кафе?) кг се връщат, а понякога и се увеличават. За тези, които гладуват, захранването след това е много по-важно от самото гладване.
Здравословното отслабване става бавно с хранителен режим, който не се спазва само за определен период, а се поддържа постоянно и със спорт. Намерете си подходящ начин да се храните (според ежедневието и предпочитанията ви) и да се движите (според манталитета и наклонностите ви), пийте много течности и зелен чай и ще се радвате на слабо, стегнато и здраво тяло. И то без мъчението на някоя "диета-чудо"
Успех от мен :D

И аз съм против драстичното отслабване за ден -два затова и не смятам да се ограничавам само една или две седмици...Опитвам се да ми стане начин на хранене....Тъй като имам много килца за сваляне съм изключила по голям брой неща от менюто си ...Искам да свалям нормално за да няма после бързо връщане....За един месец съм свалила 5 кг трайно.и 1 варирам,което мисля е добре...Затова момичета колкото по бавно -толкова по славно :wink:
Изображение Изображение Изображение
Изображение
Изображение

НЕ СЪМ ЕДНОПОСОЧНА И ТОВА МИ СЪЗДАВА ТРУДНОСТИ,НЕ СЪМ ПОКОРНА И ТОВА ЗАТРУДНЯВА ДРУГИТЕ!!!!!
Аватар
krasunkaa
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 28 Мар 2007 09:24

Ето затова моят мъж смята, че Интернет е най-важното нещо, което е измислено през миналия век. С интернет градът ти, колкото и да е малък става голям като света :-) Има учебни филмчета в нет-а дори и за танци. Намери си и танцувай в къщи.
полин
Редовен
 ---

Мнениеот semiramida на 28 Мар 2007 09:25

Това е хубаво, но в аз със две деца, мога да си позволя само събота и неделя, да ходя на фитнес .:roll: За храната и аз гледам да е разнообразна, пък ще видим. :roll: :wink:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tony_nm на 28 Мар 2007 14:11

полин написа: Сега, 6 месеца след раждането съм почти в предишния си вид, остана само да се приберат ставите. :D

обясни какво имаш предвид, кои стави и как се прибират.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 28 Мар 2007 15:44

Тазобедрените стави. Тазът се разширява за раждането и после се прибира.
полин
Редовен
 ---

Мнениеот jivka на 29 Мар 2007 16:37

Полин, къде си инструктор по каланетика и аеробика :?: :!: Някакви координати възможно ли ти е да дадеш :?: :!: Предварително благодаря :flowers:
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 29 Мар 2007 19:03

ще ти пратя на лични :-) Ако някой друг се интересува - също пишете на лични.
полин
Редовен
 ---

Мнениеот полин на 13 Апр 2007 18:38

И научна подкрепа на моето мнение:

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2334
полин
Редовен
 ---

Следваща

Назад към Диети