Супер ефикасна диета

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Супер ефикасна диета

Мнениеот Lus на 18 Яну 2011 17:08

Тази диета е супер ефикасна за всички, които имат спешна нужда от сваляне на килограми. Диетата е лесна за изпълнение, но е за хора, които могат да понасят леко чувство на глад. За 14 дни се свалят около 7-8 кг.

Супер ефикасната диета трябва да се спазва стриктно. Пие се много вода, поне 1,5-2 литра. Диетата е препоръчително да се спазва 2 пъти годишно за освобождаване от токсините.

Супер ефикасна диета - примерно меню

Понеделник

Закуска: 1 чаша кафе или чай без захар, 1 малък сухар
Втора закуска: 2 твърдо сварени яйца
Обяд: 100 г спанак, подправен с 1 ч.л. растително масло и лимонов сок на вкус; 1 домат
Вечеря: 1 голямо кюфте на скара от телешка кайма, 1 салата от домати и ситно нарязан пресен лук с 1 ч.л. растително масло.

Вторник

Закуска: 1 чаша кафе или чай без захар, 1 малък сухар
Втора закуска: 1 портокал или 1 ябълка
Обяд: 1 салата от домати и тънко нарязано прясно зеле с 1 ч.л. растително масло и лимонов сок
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца, 200 г варено пилешко месо; 1 зелена салата, подправена с лимонов сок

Сряда

Закуска: 1 чаша кафе или чай без захар
Втора закуска: 1 твърдо сварено яйце
Обяд: 200 г варени моркови, подправени с 1 ч.л. растително масло, 100 г сирене
Вечеря: 1 плодова салата с плодове по избор

Четвъртък

Закуска: 1 чаша натурален сок от ябълка
Втора закуска: 1 ябълка
Обяд: 250 г варена или печена риба на скара; 1 домат
Вечеря: 1 голямо кюфте на скара от телешка кайма; 1 зелена салата, подправена с 1 ч.л. растително масло и лимонов сок

Петък

Закуска: 1 чаша натурален сок от моркови
Втора закуска: 1 ябълка
Обяд: 200 г печено пиле (без кожата), 1 зелена салата, подправена с 1 ч.л. растително масло и лимонов сок
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца, 1 настърган морков, подправен с няколко капки растително масло

Събота

Закуска: 1 чаша чай без захар; 1 малък сухар
Втора закуска: 1 портокал
Обяд: 200 г печено нетлъсто месо, 1 салата от тънко нарязано прясно зеле с лимонов сок на вкус
Вечеря: 100 г настъргани моркови, подправени с няколко капки растително масло, 150 г сирене

Неделя

Закуска: 1 чаша чай без захар, 1 малък сухар
Втора закуска: 1 морков
Обяд: 200 г варено или печено пиле (без кожата)
Вечеря: 300 г плодове по избор

Аз мисля, че това е вариант на диета Японско чудо, но в по-лекич й вариант, защото има и плодове.
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Супер ефикасна диета

Мнениеот Lus на 18 Яну 2011 17:12

Утре е пълнолунието, което свършва в 23 на 20 януари.
След пълнолунието организмът по-лесно отслабва, затова смятам от 21 да пробвам с тази диета.
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimoza784 на 18 Яну 2011 17:19

Тази диетка ми напомня малко за Японското чудо.
Не звучи зле, а и е лесна за изпълнение. С толкова ядене няма да имам време да огладнея :emon11:
Единственото, което би ми липсвало са подправките. Освен това мен лимоновия сок не ме харесва особено :emon17:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mimoza784
Пристрастен
 ---

Мнениеот mimoza784 на 18 Яну 2011 17:20

А колкото до пълнолунието, нямам търпение да стане 21-ви. Навлезем ли в намаляваща луна, всчики ще слабеем с лекота :emon20:
Lus, успех с диетката :balloons:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mimoza784
Пристрастен
 ---

Мнениеот j_9243 на 24 Мар 2011 16:13

Пробвала съм Японско Чудо и наистина се отслабва :) Мислех да я почвам пак, защото доста напълнях през зимата. Тази обаче изглежда доста по-лека, затова ще я пробвам и после ще споделя мнение :)
j_9243
 ---

Мнениеот bendida на 18 Сеп 2012 02:19

Аз пък като я чета - имам чувството, че ако изпълнявам всичко да ям - ще кача килограмите веднага. И без това има много консерванти в храната, оцветители, набухватели..., а в плодовете и зеленчуците - нитрати с голямата лъжица - или безвкусно и гумено, или е вода и пихтия. Затова гледам да наваксам с билкови добавки и антиоксиданти срещу токсикацията. Иначе ще дам същите пари за лекарства после, та и още отгоре и в допълнение - ще ми е зле и ще преча и на околните.

Линковете са изтрити от Модератор , тъй като не са свързани с естеството на темата.
bendida
 ---

Мнениеот may4eto на 23 Окт 2012 21:49

bendida написа:Аз пък като я чета - имам чувството, че ако изпълнявам всичко да ям - ще кача килограмите веднага. И без това има много консерванти в храната, оцветители, набухватели..., а в плодовете и зеленчуците - нитрати с голямата лъжица - или безвкусно и гумено, или е вода и пихтия. Затова гледам да наваксам с билкови добавки и антиоксиданти срещу токсикацията. Иначе ще дам същите пари за лекарства после, та и още отгоре и в допълнение - ще ми е зле и ще преча и на околните.

Да така е, тези консерванти са толкова опасни, колкото и да си гълташ разреден цианкалий. Няма отърване от тях, навсякъде ги има, само може да се прочистваме с антиоксиданти и други добавки, поне малко от малко да намалим болестите и лекарствата.
Последна промяна may4eto на 17 Яну 2013 14:40, променена общо 1 път
may4eto
 ---

Мнениеот kendis на 20 Ное 2012 00:02

may4eto написа: Да така е, тези консерванти са толкова опасни, колкото и да си гълташ разреден цианкалий. Няма отърване от тях, навсякъде ги има, само може да се прочистваме с антиоксиданти и други добавки, поне малко от малко да намалим болестите и лекарствата.

Абсолютно вярно - консервантите са доста опасни за всичко по тялото - у нас има над 8000 разрешени за ползване, а 90% от тях са забранени в развитите европейски страни. Неусетно причиняват всякакви болести, алергии, астма, дори и рак, да не забравяме и защо децата все по-трудно учат или ги мързи - поразяват мозъка и кондицията.
Последна промяна kendis на 21 Яну 2013 10:58, променена общо 1 път
kendis
 ---

Мнениеот bordo на 25 Дек 2012 11:21

kendis написа: Абсолютно вярно - консервантите са доста опасни за всичко по тялото - у нас има над 8000 разрешени за ползване, а 90% от тях са забранени в развитите европейски страни. Неусетно причиняват всякакви болести, алергии, астма, дори и рак, да не забравяме и защо децата все по-трудно учат или ги мързи - поразяват мозъка и кондицията.

Да бе - толкова много злоупотреби има с човешкото здраве заради търговски интереси, ама има и много глупави хора - никога не четат какво купуват или не слушат - какво да не купуват. Като че ли светът свършва и трябва всичко да се изяде - лакомия и простотия...
Последна промяна bordo на 22 Яну 2013 08:28, променена общо 1 път
bordo
 ---

Мнениеот emmama на 17 Яну 2013 18:29

Да бе - толкова много злоупотреби има с човешкото здраве заради търговски интереси, ама има и много глупави хора - никога не четат какво купуват или не слушат - какво да не купуват. Като че ли светът свършва и трябва всичко да се изяде - лакомия и простотия...

То днес всичко стана търговия, живота - също. Докторите вече са първо търговци, после може и да ти обърнат внимание, ако си на частен прием... Между другото в много дамски форуми е засегната тази тема. Можете да ги проверите, като хвърлите око на този списък с всички женски форуми на български език http://napred.bg/mama.html. Много и интересни теми се застъпват в тях. Някои мами вече предлагат и семинари в интернет, като излъчват на живо и споделят информация една с друга. Излъчването на живо в интернет е много лесно, просто ползваш някой софтуер. За стрийминг аз използвам cdn.bg и съм изключително доволна от качеството на картината, която се предава в интернет. Даже без проблем в интернет гледаме и онлайн телевизия. Няма насичане, картината е достатъчно хубава. Ето и всички телевизии, които могат да се гледат в интернет http://napred.bg/online-tv.html. Аз така гледах БТВ, когато имаха проблем с Булсатком. Между другото, освен за гледане на телевизия, в интернет можете да слушате и радио http://napred.bg/online-radio.html, така радиото дори и да го няма във вашия град, пак ще си го слушате през мрежата.
Когато става дума за добри оферти, то можем спокойно да видим всичко онова, което туристическа агенция ММТравъл предлага на своите клиенти. Аз съм един от тях и неколкократно съм ползвал различни техни услуги. Любопитното е, че те предлагат както ниски цени за самолетни билети, така и редица оферти за пътувания в страната и чужбина, екскурзии и други. От туристическата агенция можете да кандидатствате и за виза в страните с визов режим с България. Сайтът на туристическата агенция е MMtravel.bg, а от него научавам за всички оферти за самолетни билети на ниски цени. Освен евтините полети, с тази туристическа агенция можете да бъдете сигурни и че ще резервирате насигурно вашия полет, както и че ще можете да промените датата на полета без кой знае какви сериозни санкции. Друго, от което могат да ви бъдат полезни от ММТравъл е транспорта от летището до хотела, който сте избрали. Въобще, предложенията на тази туристическа агенция за самолетни билети и други услуги са повече от сериозни.
emmama
 ---

Назад към Диети