Ефикасна диетка за отслабване, здраве, младост и красота

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Ефикасна диетка за отслабване, здраве, младост и красота

Мнениеот Tancheto на 27 Дек 2009 23:06

Такааа...не съм от този тип хора дето спазват диети нон стоп, но все пак се ограничавам и следя фигурата си. И понеже от години съм малко пристрастена към здравословния начин на живот, но не вманячена, съм чела много за разните му храни и продукти и си измислих собствена диетка, която освен, че е здравословна, снабдява оргаизма с незаменими елементи и е пъъъълна с антиоксиданти, които е известно, че са "елексира на младостта". Най-важното е, че няма лишения, а само някои ограничения :mrgreen: Аз си правя така по 2-3 дни в месеца за прочистване. Пък за такива лакомници като мен е просто супер леска за изпълнение.
Такааа, ето и основните "правила"
1. Запасете се с голямо количество грейпфрути
2. Запасете се с голямо количество ябълки
3. Голямо количество зелен чай
4. Няколко коренчета джинджифил (е, може и в пакетчета на чай, ама не е същото)
Принципа на диетата е следният:
1.Пмремахваме от менюто пърженото (особено картофи, понички, мекици, филийки и др. въглехидрати смесени с огромно количество мазнина, защото тази комбинация е убийствена за организма), както и пици, хамбургери и т.н глупости
2.Премехваме и сладките неща, особено със сметана и много мазнина, както и прекалено сладките сиропирани десерти (за любителите на шоколад може, но знайте, че с колкото по висок процент какао е, толкова по-добре, иначе няма смисъл)
3. Яде се 3 или 4 пъти на ден всичко, което искате без горепосочените (за тези които е закусват като мен е 3 пъти)
Закуска пълозърнест хляб с млечни продукти (кашкавал, сирене)
Обяд протеини със скорбяла (тоест за пример месо със салата и задушени зеленчуци, или риба с ориз, или яйца със зеленчуци и т.н)
Сл. закуска: фреш от грейпфрут (известен със способостта си да топи мазнините, натъпкан с вит Ц, който не позволява на мазнините да се окислят и мощен антиоксидант), може някакви сушени плодове ако обичате, или оризов десерт, или овесен такъв, или кисело мляко с овесени бисквити или каквото си искате, без горепосочените
Вечеря- принципа на обеда, но нещо по-различно от него, за да не ви втръсне
4. Сутрин след ставане се изпива голяма чаша зелен чай (без захар! Ако е студен се понася по-лесно, че на мен лично ми е отвратителен дори и със захар, но ако ви е гаден прибавете пакетче чай от мента, става по-поносим) Известен със способността си да премахва вредните вещества в организма, да тонизира органите и да усвоява свободите радикали, което го прави мощен антиоксидант! Пийте от него около 3-4 чаши дневно, когато се сетите.
Около 1/2 час след това голяма чаша фреш от грейпфрут
5. 15мин преди всяко ядене изяждайте по една ябълка. Тоест поне 3 пъти на ден (ако не закусвате) ПО две причини: пектина в ябълките засища и предотвратява поглъщането на голямо количество храна и второ- 1 ябълка преди хранене намалява количеството на мазнините, което ще похапнете и намалява лошия холестерол в организма! Освен това действа добре на обмяната на веществата :wink:
6. След всяко хранене пийте чай от джинджифил ( той се приготвя като настържете около супена лъжижа от коренчето за 500мл вода и варите около 5 мин. Може да си приготвите цяла кана от сутринта :D Внимавайте, че е лют, но на екс не се усеща :wink: )
Джинджифила е един от най- мощните антиоксиданти, допринася за по-добро храносмилане и има свойството да изхвърля токсиите от организма. Наред с него е и нар-а, но той запича и не се препоръчва в диетката.
Или обобщено: По 1 ябълка преди хранене, чай от джинджифил след хранене, около литър зелен чай на ден (когато се сетите) и поне 2 големи чаши фреш от грейпфрут;)
Иначе лично мое съветче-пийте колкото можете повече вода, поръсвайте салатите с ленено семе (действа разхлабващо), ползвайте зехтин вместо олио (съдържанието а мазнини е е дно и също, но зехтина действа добре а кожата ;) ) ако можете яжте повече домати ( само в сезоа им, иначе зимата са вредни), зелени зеленчуци и плодове.
Придържайте се към тези правила и няма да съжалявате :D
Еми това е! Бон апети и УСПЕХ следпразнично :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Ефикасна диетка за отслабване, здраве, младост и красота

Мнениеот BoBo4 на 29 Дек 2009 18:49

Tancheto написа:Придържайте се към тези правила и няма да съжалявате :D

Еее, то ако това ми стане начин на живот, със сигурност няма да съжалявам :D ! Танче, много добре звучи! А какво ще кажиш за чаша червено вино на вечеря :wink: - чудесен антиоксидант.
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот doroty_dencheva на 04 Яну 2010 17:31

То това трябва да е начин на живот :)
Не е за мен, аз обичам лесните неща :)
луда за връзване
Аватар
doroty_dencheva
Начинаещ
 ---

Мнениеот Tancheto на 05 Яну 2010 20:46

Еми от това по-лесно накъде :D
Преди всяко ядене ябълка, след всяко чай :wink: и между другото фрешчета :)
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Диети