Ужасен проблем

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Ужасен проблем

Мнениеот mimityyyyyy на 28 Авг 2009 20:49

Здравейте на всички. Днес се разтревожих ужасно много. Косата ми пада на цели снопове и не знам причината. Предполагам, че това е от една жестока диета, с което свалих 15- 16 килограма за месец и половина. Сега не знам какво да правя. Купих си шампоан Фито и най- добрите витамини на хапчета, според аптекарката. Някой ако е изпадал в подобна ситуация нека сподели по какъв начин е намерил изход. Смятам да се търкам с чесън, но искам да продължа още малко да съм на диета, приемайки повече храни. Опасявам се, защото имам чувството, че косата ще ми акопе за дни. Ако може споделете маски, кога се правят, на какъв период. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
mimityyyyyy
 ---

Re: Ужасен проблем

Мнениеот Trisity на 29 Авг 2009 00:42

Здравей, съжалявам за проблема ти. Ако имаш възможност отиди на дерматолог, за да установи причината за косопада. По принцип причините могат да бъдат много, но за цели кичури коса не знам. Аз преди време имах сериозен равномерен косопад и бях абсолютно депресирана от появата му. Ходих на дерматолог, не установихме причината, но пък предприех успешно за щастие лечение. Френската серия DUCRAY (Дюкре)- шампоан- Аnaphase, ампули за коса- Anastim и хранителна добавка- хапчета Anacaps. Малко са скъпички, но поне при мен бяха много ефикасни. Обаче резултата се почувства чак след 2,3 месеца. При подобен проблем най- добре е да се ползва серията най-малко 6 месеца. Желая ти най-искрено да се избавиш от проблема, защото аз определено знам какво е.
Trisity
 ---

Мнениеот Trisity на 29 Авг 2009 00:45

Здравей отново и другото за което се сетих е отвара от корени от репей. Купуваш си ги от билкова аптека и след като ги свариш и изцедиш втриваш отварата в корените на измита коса, след което НЕ изплакваш.
Trisity
 ---

Мнениеот mimityyyyyy на 29 Авг 2009 01:33

Аз купих шампоан Фитовал за косопад, но забравих да попитам как се използва, по колко пъти в седмицата и по думите на аптекарката най- добрите витамини, вид хранителна добавка. Изплаших се много, правих и кръвни излседвания, които са нармални. Няма завишение или ниски показатели. Може би е временно и ще се оправи, защото не за пръв път става така. Преди около три години имах подобен проблем, но се оправи от самосебе се. Интересното е, че снощи нямах никакви проблеми, а на сутринта. Стана буквално за часове. Благодаря все пак за помощта, смятам да не излизам много и да търкам косата с чесън.
mimityyyyyy
 ---

Мнениеот Trisity на 29 Авг 2009 11:37

http://www.framar.bg/%D1%84%D0%B8%D1%82 ... 02089.html
ето ти информация за шампоан Фитовал, който си купила
http://www.framar.bg/proizvoditelya-ducray
а това е за препоръчаната от мен марка. Преди 3 години ми беше сериозния косопад и проведох лечение от 6 месеца с тези продукти, след което и до ден днешен, след като родих, есента когато усещам че косата ми започва да капе повече от нормалното използвам този шампоан.
Trisity
 ---

Мнениеот mimityyyyyy на 29 Авг 2009 11:54

Благодаря много за информацията. Сега ще отида да понамаля дължината на косата и смятам да се подстрижа на етажи.
mimityyyyyy
 ---

Мнениеот krasiraikova на 11 Сеп 2009 00:26

mimityyyyyy написа:Здравейте на всички. Днес се разтревожих ужасно много. Косата ми пада на цели снопове и не знам причината. Предполагам, че това е от една жестока диета, с което свалих 15- 16 килограма за месец и половина. .

Коя е диетата :?:
Питам защото ,аз също пазя една диета и виждам как косата ми капи повечко от обикновенно :(
Сега си правя маска с едни витамини ,а преди това втривам ЕКЗЕМАНИТ Ц в корените.
Витамините и екзематина са по принцип за животни,но ми ги препоръчаха/имало голям ефект :roll:
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pepa77 на 07 Окт 2009 11:04

За косопада ви препоръчвам даси правите маски с тривитаминол.Наистина има ефект.http://www.tialoto.bg/kozmetika/2009/06 ... stvie.8706
ИзображениеИзображение
Аватар
pepa77
Пристрастен
 ---

Мнениеот krasiraikova на 09 Окт 2009 12:15

pepa77 написа:За косопада ви препоръчвам даси правите маски с тривитаминол.Наистина има ефект.http://www.tialoto.bg/kozmetika/2009/06 ... stvie.8706

:nodd: :nodd:
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот slance_f на 27 Окт 2009 14:19

Здравейте мили майки аз лично съм имала такъв проблем и съм ползвала серията на Дюкре ,малко е по скъпа серията но в такъв момент пари не се пестят.косата ми се възтанови точно за 40 дни с постоянно използване на шампоана ,балсама и едини ампули но това ми го изписа специалиста дори ми даде талон с 15 % отстъпка за продуктите защотото се наложи да взема парички назаем за да ги купя ,и отначала отказах на докторката да ги купя защото тя ме предупреди че са скъпи и аз казах нямам възможност но жената ми даде талона,и каза "момиче само така можеш да се оправиш"и сега нямам никакви проблеми с косата :)
Аватар
slance_f
 ---

Назад към Диети