Вега тест

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Вега тест

Мнениеот kate на 14 Май 2009 14:05

Много се извинявам ако се е говорело по темата, ама не я намирам сори. :oops:

Чували ли сте за него? Ако не ето ви Инфо, копнах го от сайта:

Затлъстяването е резултат от неравновесие между енергията, която постъпва в тялото чрез храната и енергията, която изразходва индивида. Честа причина за това състояние е свръххраненето, т.е. прием на повече от необходимата за основната обмяна и за двигателната активност енергия. Доказана е връзката между повишеното тегло и редица заболявания – сърдечно-съдови, злокачествени заболявания, респираторни и психосоциални проблеми. Наднорменото тегло е болест на съвременния човек.

Неправилното хранене с полуготови, пълни с консерванти и подобрители храни, стреса и ограничената двигателна активност водят до постепенно влошаване на кондицията, тонуса и качеството на живот на човека. В България, процентът на жените със затлъстяване е приблизително 35%, на мъжете – 25%, на децата и юношите – 10-12%. За съжаление страната ни се изкачва нагоре в класацията "нация застрашена от затлъстяване". Правилното хранене /но не гладуването и лишенията/ и повишената двигателна активност са в основата на правилния подход при решаване на този проблем.

Разнообразното и здравословно хранене е важно и за хора, които нямат проблеми с теглото си, но искат да бъдат здрави и в добра форма. Хора, които искат да изчистят тялото си от натрупани токсини и шлаки и жени, който искат да се избавят от целулита. Правилният хранителен режим е особено важен за децата и подрастващите.
Ние можем да ви бъдем полезни при определяне на храните, които да консумирате, храни, които Вашето тяло разгражда напълно и извлича необходимите и ценни вещества. Определянето на тези храни става с помощта на Вега Тест, който е една от последните разработки в тази област.

Ефектът от индивидуалния хранителен режим зависи от точното му спазване и от здравословното състояние. При хора с диабет, ендокринни проблеми или нарушено действие на щитовидната жлеза, жени в менопауза и хора на 45 годишна възраст резултатите идват по-бавно. При здрав човек резултатът е видим след края на втората седмица до един месец.

История

През петдесетте години на миналия век д-р Райнхолд Фол започва да измерва ел. съпротивлението на акупунктурните точки разположени върху кожата на човешкото тяло. Той свързва получените данни с вътрешните органи, на които се предполага, че отговарят тези точки. Той обединява дългите изследвания и данни и ги превръща в диагнози. Едновременно с това д-р Фол включва и лекарствени препарати във веригата затворена между пациента и апарата, който извършва теста.
През 1978 година д-р Хелмут Шимел развива тази концепция и създава система известна като Вега Тест. Този метод се базира на теорията, че всяка храна има различна енергийна структура. И за да се изследва тази структура, трябва да се създаде верига между машината, храната и пациента. Изследването се извършва чрез тестуване отговора на организма към различни субстанции въведени във веригата. От създаването на този метод до днес апаратите извършващи теста са подобрявани и прецизирани нееднократно. В момента България разполага с едни от най-добрите апаратури за тестване на непоносимостта към храните.

Предимства

Вега Тестът е бърз и надежден начин да разберете към кои храни имате непоносимост. Той е безболезнен и безопасен. Явява се алтернатива на кръвния тест, но е по-широко достъпен и при него не се взима кръв, не се използват игли. Резултатът е готов веднага. След края на теста се изготвя индивидуална диета, която ще Ви помогне да редуцирате теглото си. Ако нямате нужда от регулиране на теглото, консумирането на храни, към които сте толерантни и разграждате добре ще Ви помогне да сте винаги във форма, да детоксикирате тялото си и да поддържате фигурата си.

Тестване

Вега тестуването произхожда от електроакупунктурата. Пациентът дължи метален накрайник с едната си ръка, като върху определена акупунктурна точка на другата ръка се поставя друг накрайник с формата на писец. И двата накрайника са свързани с апарата, като по този начин се затваря верига. Извлеци от храна, напитки, консерванти, дори лекарства се поставят в специална сонда, която е част от веригата. Данните се отчитат от скала, която се намира на самия апарат. Ако Вашето тяло е толерантно и добре разгражда дадена храна показанията на скалата са над определена стойност. Ако имате непоносимост към тестваната храна, данните са под тази стойност. По този начин се открива чувствителност към различни вещества и храни. Пациентът не изпитва дискомфорт по време на самата процедура. Тестът продължава около час и половина. Провежда се в приятна обстановка.

Една приятелка ми го препоръча, тя е фармацевт.
Каза че резултатите били страхотни след спазването му-т.е. да не ядеш от 'забранените за твоя организъм' храни.
Примерно, на нея се забранявал млечния шоколад, но тъмния се позволявал-и тя си яла само тъмен, не става дума за пълно ограничаване от сладко ..а просто някой храни..
не знам дали обясних както трябва :roll:

Аз имам записан час на 22 да си направя и тогава ще кажа вече моето лично мнение по темата.

Забравих да добавя, цената му е 90 лв. Поне тук във Варна е толкоз.
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Вега тест

Мнениеот Silvi 26 на 14 Май 2009 16:23

И в Русе е май толкова.Почти всички го хвалят.Само на една приятелка майка и ми е по близка от тези "всички".Та тя не отслабна и грам. :roll:
Ще чакам да разказваш отзиви все пак!!!Как искам и аз да се пробвам,че тая борба с килата много ми писна вече! :evil: Ама малко скъпичко...
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот бубачка на 14 Май 2009 17:17

Това прилича на кръвният тест за вредни храни. Пак е на същия принцип, със строго индивидуални храни... една прителка даде 60 лева за него, приложи го за близо два месеца и свали цели 4 килограма.... дет се вика толкова можеше да свали и с едно ходене до тоалетната. Но това си е мое мнение.
Аватар
бубачка
Пристрастен
 ---

Мнениеот nikita_perez на 14 Май 2009 17:51

Кате , няма отделна тема за Вега тест-а .
Аз също съм му навита , ама не се знае кога ще ме спонсорират за това нещо .Най-рано другия месец . :roll: Така че чакам отзиви от теб .
:wink:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот alex76 на 15 Май 2009 15:25

Кате и аз ще чакам с нетърпение резултатите ти от теста :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 15 Май 2009 15:34

Алекс, къде се губиш, как си?
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 15 Май 2009 23:10

Lus написа:Алекс, къде се губиш, как си?

Какво да ти кажа миличка трупнах три -четри килца :oops: и сега се спотайвам засрамена в ъгъла :oops: Ама какво да направя мъжо като си беше вкъщи готви вкусно глези ме и резултатите са на лице :oops:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Имар на 15 Май 2009 23:28

Здравейте момичета.Аз ходих на този тест преди 2 месеца и половина.До момента съм свалила 5 кг.,като доста често нарушавам и ям от забранените ми храни.Преди да отида доста се рових и четох за него има естествено както положителни така и отрицателни мнения.Но аз се навих,защото моя братовчетка беше ходила и има потресаващ резултат.За момента аз също съм доволна,макар че мъжът ми не забелязва много :mrgreen: ,но съдя по дрехите ми и по кантара :D Когато ходих аз имаше промоция и струваше 70лв.,сега незнам колко е,но мисля че е около 90 по принцип.надявам се така да продължа-по 2 кг. на месец напълно ме устройва :D

Кате,ще чакам и твоето впечатление :D
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 16 Май 2009 19:38

Имар написа:Здравейте момичета.Аз ходих на този тест преди 2 месеца и половина.До момента съм свалила 5 кг.,като доста често нарушавам и ям от забранените ми храни.Преди да отида доста се рових и четох за него има естествено както положителни така и отрицателни мнения.Но аз се навих,защото моя братовчетка беше ходила и има потресаващ резултат.За момента аз също съм доволна,макар че мъжът ми не забелязва много :mrgreen: ,но съдя по дрехите ми и по кантара :D Когато ходих аз имаше промоция и струваше 70лв.,сега незнам колко е,но мисля че е около 90 по принцип.надявам се така да продължа-по 2 кг. на месец напълно ме устройва :D

Кате,ще чакам и твоето впечатление :D

E сега съм още по-навита! :D
нямам търпение да дойде петък!!!
Изображение Изображение

Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 27 Май 2009 09:53

Здравейте момичета, нямах време да пиша но си го направих : ) беше много интересно!
На мен ми се паднаха много съвпадения-храни които обичам ми се паднаха положителни(позволени) Е..имаше и такива които обичам но са забранени...не съм започнала още режима, но смятам като се оправя че още съм уморена от пътя, да започна сериозно и ще споделя резултата! Мъжа ми също го заребих и той ще си го прави..

Доволна съм защото жената ми създаде и хранителен режим които е лек но ефекта от него бил много добър.
Тя самата ми каза че била с повреден метаболизъм-каквото хапнела, всичко й се лепяло, имала лениви черва и темподобни, но след 2 месеца режим, всичко влязло в граници и от 64кг цял живот станала 53 и се задържали без проблем..

Което е добре нали : )
Изображение Изображение

Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 27 Май 2009 12:57

Кате браво!Ще чакам да споделиш как върви режима! :!:
И аз съм зарибена,но....ще изчакам още явно! :wink:
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Имар на 28 Май 2009 13:37

Кате,би ли споделила горе-долу режима на хранене,който ти е направила?

Аз нещо зациклих и си седя на едно положение,кантара взе да не мърда,ама и аз съм си малко несериозна и често прегрешавам,а водата преди ядене много често я забравям :oops:
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 28 Май 2009 14:20

Ок, ще ти го напиша. отивам да преспя малката само :balloons:
Изображение Изображение

Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 28 Май 2009 15:02

Режима:

1.5л-2л. вода на ден

Въглехидрати до 16 часа.

Закуска: Белтък+Въглехидрат

1/2 кис. мляко + 2 с.л. овес. ядки(но не с плодове, обикновени) +1 л. мед+ канела
или
1 филия пълнозърнест хляб с извара и 1 краставица

Междинна закуска 10 h:
Плод 200гр
или
фреш - 30 мин. преди храна

Обед:
Въглехидрати

ориз със зеленчуци
или
боб
или леща
или
пълнени пиперки(без кайма) ( тиквички)
Зеленукова супа
или
салата

Междинна закуска 16 часа

1/2 натурален шоколад 60%
или
сурови ядки 30 гр.

Вечеря: белтък + зеленчук
яйца 2 бр, сирене,кис. мляко
месо, риба салата.

Този режим е създаден за мен защото изброените неща(без лещата) МОГА да ям без проблем...
Виж си пак в теста, ако нещо от нещата не можеш да ядеш го замени.
:champagne:
Изображение Изображение

Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Имар на 01 Юни 2009 10:18

Благодаря ти,и моя е горе-долу същия,да не кажа абсолютно същия :D Като на мен ми казаха 15-20 мин. преди всяко хранене по 150-200мл. топла вода и седмица-две след започването на режима да направя една диетка от 2 до 5 дни с червени пиперки и извара,коятро сам си правиш,а м/у храненията пиеш цвика от изварата.Аз все още не съм го направила това,защото чушките са ми още скъпи,макар тези дни да не съм проверявала колко са,а на ден ми трябват по 1 кг. Абе решила съм да се стягам,дано започне пак да дава резултат.
Успех и на теб :balloons:
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Диети