Ябълков пектин.

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Ябълков пектин.

Мнениеот Ianitza на 25 Мар 2009 19:11

От 2-3м майка ми пие ябълков пектин 3 пъти на ден 30мин преди хранене. Той не е на принципа на хапчетата дето намаляват апетита, действа по друг начин, но за съжаление не знам подробности. знам само, че не е химия и на листовката пишеше, че го изписват при разни заболявания- бъбреци, гастрит....другите не ги помня.
Майка ми е свалила килца и по- точно- килцата не са много, колкото е видимата разлика в корема и бедрата.
Проблема е, че от известно време използва и този друсащия колан от топшопа и не знае от кое е отслабнала.
Някой пил ли е такова нещо?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Re: Ябълков пектин.

Мнениеот grigorovi на 25 Мар 2009 19:17

Ами аз съм поила, но преди много години.Тази тема обаче ме подсети, че е добре да започна пак. Аз имам проблем с обмяната на веществата и преди докато пиех се бях пооправила. Дори нямаше нужда да взимам хапчета, за разхлабване. Знам, че е много полезен!
Изображение
Аватар
grigorovi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 25 Мар 2009 21:32

Яни , пила съм едно време такова нещо за регулация на стомашната дейност ( с гастрит съм от ученичка ) , но стана точно обратното - болеше ме стомаха и получавах киселини .То нищо чудно след като ябълковия пектин си е чиста киселина . Същият ефект може да има и ябълков оцет на гладно .
За отслабване - не знам. :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Ianitza на 25 Мар 2009 21:58

Мъжо одеве ми купи на хапчета, има и на прах.
Ще го пробвам, дано се свалят и килца, аз и без това ограничавам яденето, нещо като моя си диета, лек спорт сутрин, дано това спомогне.
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 25 Мар 2009 22:07

Никитка,не е киселина.Извлича се от ябълки(пектините са в-ва,които желират по принцип).Препоръчвае употреба на пектин при :атеросклероза,високи нива на лош холестерол,сърдечно и мозъчно-съдови проблеми,чернодробни заболявания,наднормено тегло и затлъстяване.Свойства:Пектиновите в-ва неутрализират действието на киселините и основите.Пектина свързва жлъчните киселини в червата.Той напълно ферментира под въздействието на микробите в дебелото черво(за разлика от неразтворимата целулоза)Подобрява функцията на дебелото черво и увеличава разграждането на несмилаемите фекални отпадъци.Намалява повишаването на кръвната захар след приемане на въглехидрати.Причинява забавяне на процесите на храносмилане,което води да увеличаване чувството за ситост.Не съдържа калории.Това съм го чела(от листовката :lol: ) .Пия от няколко месеца.Не мога да кажа как ми действа,защото нямам проблеми(здравословни),но със сигурност "Пълни" стомаха за 2-3 часа.Поне при мен.Като стана в7 ч. сутрин,след първото кафе,пия пектин(разтворен в две лъжици кисело мляко,половин лъж. мед и 20 капки клеева тинктура).И до обяд не изпитвам глад(което не е така ако не го пия).Това мога да кажа в общи линии.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 25 Мар 2009 22:09

Ааа , нищо чудно да се бъркам .Ама никак не ми помогна с нищо.
Яни , успех.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 25 Мар 2009 23:35

Никитка,не е задължително да действа добре на всеки,хората са различни.Наистина го препоръчват при стомашно-чревни проблеми,но при теб може да не е било подходящо.От преди мноого години знам от приятел лекар,че при завишени нива на лошия холестерол действа много добре.Може просто да се ядат ябълки,но за да се приме количеството,съдържащо се в една лъжичка,трябва да се хапнат килограми ябълки.Затова го извличат.Най-добре е да се взема на прах,за да се избегнат свързващите в-ва на таблетната форма(това не значи,че тя не е полезна).Яни,може и да се отслабва,но по-скоро спомага(подобрява обмяната),не действа директно и бързо за сваляне на кг.Абе,щом успях да сваля от 58 на 55кг,без да съм на някаква страшна диета(беше ми страшно трудно,но успях и си ги задържам,явно тялото си търси най-приемливата за него форма).Успех!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 26 Мар 2009 15:30

Ами, аз напоследък съм още по- зле със стомаха и за това спрях да свалям кила (поне така си мисля) и за това се надявам ако пектина ми помогне с Изображение да започна пак с отслабването.
Уф, аз този на прах не мога да го пие, повръщам го още на първата лъжица, много съм трудна на такива работи.
Дали хапчетата ще имат ефект?
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 26 Мар 2009 16:10

Ianitza написа:Ами, аз напоследък съм още по- зле със стомаха и за това спрях да свалям кила (поне така си мисля) и за това се надявам ако пектина ми помогне с Изображение да започна пак с отслабването.
Уф, аз този на прах не мога да го пие, повръщам го още на първата лъжица, много съм трудна на такива работи.
Дали хапчетата ще имат ефект?

Яни,предполагам,че и таблетките действат.Опитай,ако искаш този на прах, с кисело мляко,малко мед и 10-20 капки клеева тинктура(тя ще ти помогне също за стомаха).На мен също с вода ми е много гаден този на прах.А за WC-то ти препоръчвам 2 лъжички едро смляно ленено семе+лъжичка сусам(пак едро смлян)+1/2 лъжичка канела(важно е да се мелят непосредствено преди накисване,за да не се окисляват).Това се смесва във водна чаша и се налива с вода до горе.Прави се вечер,да стои цяла нощ и сутрин се пие на гладно.Освен,че помага за изхождане,е и много полезно(за 00 не знам от опит,но така пише).А,от канелата също се отслабвало при продължителна употреба,пък далие вярно.....Аз си пия всеки ден тия буламачи(пектина и лененото семе),пък колко действат.....Може и да помагат по малко,знам ли.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 26 Мар 2009 16:21

Ти все ми изброяваш неща дето мразя- мед, канела...
Аз мисля да си изпия сега тия хапчета и след това да си купя на прах, както ти каза ще го разтворя в кисело мляко, дано не е много гадно. То и без това и киселото мляко е полезно за стомаха.
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 26 Мар 2009 16:37

Ianitza написа:Ти все ми изброяваш неща дето мразя- мед, канела...
Аз мисля да си изпия сега тия хапчета и след това да си купя на прах, както ти каза ще го разтворя в кисело мляко, дано не е много гадно. То и без това и киселото мляко е полезно за стомаха.

:lol: Забравих да ти кажа-може би и таблетките ще имат почти същото действие,само трябва да се пие още повече вода(за да може да набъбне пектина достатъчно)Пък и по принцип пиенето на повече вода е добре за изхвърляне на токсини и за отслабване съответно.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 26 Мар 2009 16:47

Специално с водата нямам проблем, навсякъде си нося една бутилчица от 500мл вода и жуля постоянно, поне 2л изпивам на ден.
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот galka73 на 18 Юни 2010 08:18

ябъковият пектин се пие разтворен в сок от арония/ без захар/, така се усвоява най-добре от организма. Спомага за обмяната на веществата и....ако не разграждате добре мазниите - това ще помогне....което води до видим ефект на отслабване.... :P
galka73
 ---

Назад към Диети