Поддържане на килограмите след диета

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Поддържане на килограмите след диета

Мнениеот ester на 23 Яну 2009 03:10

Много хора пазят различни диети за отслабване.Свалят килограми.Но дали диетата наистина може да продължи цял живот.......Дали е възможно.Не знам дали темата ще бъде посещавана......Или ще се сметне за ненужна и тъпа.....,или ако има подобна,ще бъде заключена.Но аз не намерих такава тема,затова си позволих да пусна.Свалянето на килограми е нещо хубаво,когато човек има нужда от това,разбира се.Но смятам,че не по-маловажно е поддържането им след това.Та въпросът е - дали повечето диети не са с временен резултат(знам,че звучи банално,съжалявам).Не е приятно да сме цял живот от диета на диета,най-малко не е здравословно.Питам се дали например, на хората спазващи Дюканска диета,няма да им писне след години и да се откажат.....(или по-скоро,много забрани има)И не само тази,всички.Има ли изобщо отговор на този въпрос?Спорта е добро решение,но трябва и малко съобразяване в храненето........Не всеки има късмета да си е слаб по природа.Аз съм склонна към пълнеене и затова винаги се съобразявам как се храня.Но не робувам на нито един режим.Измислила съм си някаква смесица от няколко.Разделното хранене май е добър вариант.Даже като свикне човек с него,се чуди как може да се е хранил преди по друг начин.......А вие момичета,какво мислите по въпроса?След диета и известно количество свалени килограми,как да ги задържим?Това не е ли по-важно от самото сваляне даже......(е,наистина,първо трябва да се свалят......но......).
П.П. Споделям това,защото аз съм постигнала някакво оптимално за мен тегло(е,според калкулатора за идеално тегло,съм с 2 кила отгоре :mrgreen: ).Но мисля,че ако включа нещо по-богато на въглехидрати от плодове и зеленчуци,ще надебелея :( .Дори съм сигурна.Това значи,че ако не искам да нашишкавея пак,винаги ще трябва да спазвам определени принципи......Да си позволявам сладко само на празник(торта на рожден ден да кажем),напр.Не че сладкото ме блазни,не си падам,но не всеки е така.Накратко-ако искам не съм дебела(щото дали мога да бъда слаба.......не знам),цял живот ще си спазвам диетата(някаква своеобразна нисковъглехидратна)........Ох,големи излияния станаха :mrgreen: ,съжалявам,извинете ме.И ако темата е тъпа,заключвайте я.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Поддържане на килограмите след диета

Мнениеот nikita_perez на 23 Яну 2009 15:47

Естер , хубава ти е темата .Поне според мен .
Моето мнение е ,че жените склонни към пълнеене цял живот трябва са на диета ( диета не означава непременно гладуване , а определен начин на хранене ) , освен ако не им писне и започнат да се харесват такива каквито са - пухкавки .Вечно трябва да внимават какво хапват или ако си позволят "забежки" , после да се лишават известно време от някои благинки.
Аз също съм склонна към пълнеене , но "хващам" юздите навреме .До скоро се лутах из диеттите , но резултатът бе дефицит на белтъчини и витамини :arrow: косата ми падаше , кожата ми беше повехнала , имах гинекологични проблеми пак заради това .
Теглих една ма...на на всичко и започнах да си хапвам каквото си искам .От три седмици лунувам ( до колкото мога ) за пречистване от токсините ( уж ) и за баланс ( някакъв ) на яденето .И вече нямам проблеми , за което много се радвам ."Помогни си сам , за да ти помогне и господ" , са казали мъдрите хора.Гледам да не ям след 16-17ч. Това е .
Ако още от сега се лишаваме , като остареем какво ще стане ? Още по-сбръчкани и болни от какво ли не ще бъдем .То вярно ,че човек се "износва" с годините , но като не е получавал организма необходимите хранителни вещества , още по-лошо ще стане.А психическата травма , която си нанасяме всеки път , когато трябва вместо вафличка например ( гледайки някой , който си похапва ) , слюнка преглъщаме? Не мисля ,че тя е маловажна.
Както казва Естер , спортът е от голямо значение .Не всеки има нужното време за него или като мен е мързелив в това отношение .Като ме хване музата правя коремни преси и някакви упражнения за крака и дупе и толкова .Но това става един - два пъти седмично за по пет-десет муинути .Малко , но от сърце , както се казва .Това не значи ,че тялото ми е стегнато , напротив - за моите килограми ( 49 ) изглеждам повечко.Е, нали всички дрехи ми стават :wink: ( както казва една една позната ) , другото е вятър работа .
Та така , много се разписах и аз .После пак ще се включа.

П.П. Бъди умерен във всичко и ще сполучиш!
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Nifada на 23 Яну 2009 16:16

Да, темата е чудесна. Аз съм от тези дето трябва цял живот да са на диета някаква, за да изглеждат що-годе приемливо. не слаби, приемливи!!! Искам да ви кажа, че това е кошмарно и наистна в един момент така ти идва до гуша, особено когато получиш някакво стомашно или друго здравсловно разстройство, че теглиш една майна ( аз съм си го казала, Янче:))) и започваш да се приемаш.
бях на Емилова - свалих доста и после качих още повече. Бях на Дюкан, получи се същото, само дето при качването не достигнах старите кила, а съм с 4 отдолу. Кошмарно е винаги да си на диета, вечно да си броиш залците и да не можеш за миг да се нахраниш бз д амислиш за това, да се чувстваш виновен след вско хранене ( бях се докарала до повръщане след хранене от чувството за вина). Сега и аз лунувам. И резултатът е добър. За да съм по-права, четирите кила, з акоито споменах си ги имах, но с лунуването и боледуването на Гергана ги смъкнах. За това смятам да разчитам на него. В останалото време гледам да спра да ям в момна, вкойто загубя чувството за глад ( не да усетя , че съм сита, а че не съм гладна).
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 23 Яну 2009 16:35

Май ще взема и аз да пробвам с лунуването.Чета темата с интерес,ама не знам колко ще издържа........Направо не разбирам сама себе си,имам воля за спорт,а за глад нещо......много ми е трудно......Вие ми се свят......
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 23 Яну 2009 19:50

E,аз съм обратното. Мога да гладувам като куче, но кързи ли ме, не може човек с топ да ме мръдне. За това хората са сразлични:)
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 23 Яну 2009 21:19

ester написа:Май ще взема и аз да пробвам с лунуването.Чета темата с интерес,ама не знам колко ще издържа........Направо не разбирам сама себе си,имам воля за спорт,а за глад нещо......много ми е трудно......Вие ми се свят......

Така де , аз за това писах за глада и спорта .Радвай се ,че имаш воля за спорт , поне се стягаш .Пък аз ... ще си ходя разплута .Който както си го направи нали ? :lol: :wink:
Хайде , Естер , ще те чакаме в понеделник в пълна бойна готовност ( с вода и плодове :wink: ) в "лунната" тема .
Момичета , горе главата , като броим калории и залци нищо няма да постигнем .
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 23 Яну 2009 21:41

Ами,ще се пробвам-ако успея-добре дошло,давзема да ги смъкна тия две кила,че все са ми трън в окото :lol: .Благодаря ви, Никита и Нифада,за отзивчивостта и разбирането.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 24 Яну 2009 00:07

Аз гледам просто да внимавам какво ям..
склонна съм към напълняване, като тинейджърка ядях каквото исках, но след 17 г всичко взе да се лепи.

Пък и всеки познава тялото си, аз знам че като спра сладкото и тестото-отслабвам. : ) И така..
Намалям 'по-между храненията'-ям хубава храна а не вафли и боклуци...и така си ги запазвам.
Понякога като имам нужда от сладко си хапвам колкото си искам, но следващите дни внимавам ;)
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кремена Илиева на 01 Фев 2009 19:22

и според мен фразата "цял живот на диета" звучи апсурдно!!!!!все някога ще ти писне!!!по-скоро трябва да си избереш някакъв режим на хранене,от който ти се чувстваш добре и организма ти разбира се!!!!!!но това с лунуването и на мен много ми допада!!!!!!!и е полезно дори!!!!!!
Изображение
Изображение
Аватар
Кремена Илиева
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 07 Фев 2009 20:48

От 3 дена ям като за световно и ме е срам пред детето, пред себе си.
Днес съм с +1 кг. Нямам никаква воля. Утре ще съм на плодове, а на 9 - на луничката, дано да го смъкна.
И ям много, преяждам, сега съм като барабан, не мога да дишам от преяждане, ужас.
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот chocolate на 09 Мар 2009 15:51

Цял живот на диета-това не само,че е за добър външен вид,а и е здровословно-сърцето е по-здраво.
Иначе ако човек си задържи едно тегло няколко месеца после по-трудно напълнява-поне така ми каза компетентен по въпроса.
Научих,че понеже някой не те обича по начина,по който искаш да те обича,не означава,че не те обича с цялото си сърце.
Изображение

Изображение
Аватар
chocolate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bubetodve на 09 Мар 2009 16:39

Ми.... май повечето, които влизаме във форума с диетите, сме склонни към пълнеене. За да задържим дадени килограми, просто трябва да се ограничаваме. Това е положението.... Цял живот - звучи гадно. Мислете - "един път седмично", не си втълпявайте тези две думички "цял живот". Аз също не търпя глад, и на мен ми се вие свят, отпадам.... абе гадост, за това избрах Дюкановата диета, защото след вскички периоди, 1 път седмично хапваш само протеини, не пиеш само вода, а съчетаваш месцето с много водичка - пак за пречиствне от токсините :)
Сега като се затопли времето яхвам колелото, живеем в къща и има къде да връткам гуми, за стягане на крака и дупе....
И междудругото темичката си е супер!
Аватар
bubetodve
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот colop на 13 Мар 2009 16:21

самата мисъл "цял живот..." ме подтиска
да съгласна съм с мненията ви че твябва да се ограничаваме. Но едва ли може да се лишаваме от всички "опасни"храни за цял живот.
моето мнение е че просто трябва да преразгледаме приоритетите и да се "примерим" ако трябва че сме си такива (малко закръглени) но нали сме живи ,здрави, майки сме, децата също са здрави и щасливи ....
Изображение
Изображение
Аватар
colop
Отличник
 ---

Назад към Диети