Нисковъглехидратна диета

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Re: Нисковъглехидратна диета

Мнениеот ester на 07 Дек 2008 13:37

Ох,Джаспър,ние с Богдана сме се изяснили мнооого отдавна на лични,дори си допаднахме,да те осветля. Оказа се,че сме на едно мнение по въпросите за отслабването дори.С никого, никъде не се карам,обсъждаме си разни неща.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот juspar на 07 Дек 2008 18:04

Съгласна съм,Нифада,но аз не обиждам никого-не съм използвала нито една обидна дума.Всеки има право на свободен избор и не мисля че когато нечие решение се различава от мнението на друг,първия трябва да се определя като глупав..Това ме възмущава!аз винаги казвам,че не ангажирам никого със мнението си и всеки има право на свое собствено.Тези форуми са да си помагаме а не да се критикуваме и обиждаме и аз се съобразявам с това...Извинявам се ако съм засегнала нечии чувства.Естер,говоря принципно,че не може да определяш хората с разни епитети заради начина им на живот или избора им...точно за това казвам,че в друга ситуация може и да си допаднем,не съм имала за цел да те обиждам (по-принцип не обичам конфликтите под каквато и да е форма!)
Хайде да не спамя повече темата...За диетата мисля че е достатъчно адекватна и предполагам че работи,но може би още малко инфо от хората които са я спазвали (повече примерни менюта и какви резултати дава) няма да е лошо и ще е в помощ на тези които имат интерес към нея...Аз съм на режима на Дюкан,но се интересувам и преглеждам всичко по темата за поддържане на теглото,било чрез спорт или хранене и ще ми е любопитно как са се развили нещата от този режим,предполагам и на друг..Нифада не я заключвай заради мен,обещавам няма да спамя повече.. :wink: :balloons:
Аватар
juspar
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 07 Дек 2008 18:21

Джаспър,писах ти на лични,да си обсъждаме ,ако желаеш други неща.Никъде не съм използвала обидни епитети за когото и да било.Не съм нарекла никого с лоши думи.Прочети какво е описала Богдана.Доста подробно е.На мен ми допада.Пък и в нета има доста изписано.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 17 Яну 2009 23:33

Искам да споделя,че този режим е страшен,съчетан с умерен спорт(в моя случай в домашни условия).Както съм писала май и преди,аз съм на нисковъглехидратна диета от април-май 2008г.Та значи от 65кг.тагова,сега съм 55,без никакви гладувания(с едно изключение от 2 дни,но то беше само за "тласък" на обмяната и беше отдавна).Но съчетан със спорт,режимът е ......фантастичен.Отслабва се бавно,но славно.НАЧИ,когато преди години бях вегетарианка,спортувах по 2 часа,еври дей.....И то СО МАКИ.....Ама трай бабо за хубост.....Сега,откакто се хванах да спортувам сериозно(от няколко месеца),имам много повече енергия.Сега разбрах,защо спортист-вегетарианец няма(е не съм сигурна,но така мисля).А и много по-бързо се стегнах.По едно време ми се струваше,че някак много се смесват и си приличат различните протеинови режими.Но докато при Дюкан мазнините са забранени и в 3-та фаза пак ограничени,то при нисковъглехидратната са разрешени.Аз напр. не мога да живея без кашкавал.И то не какъв да е ,а от най-калоричните-Ементал,Масдам,любими са ми,ям ги всеки ден.Но въпреки това,достигнах без много зор ,мечтаните ми 55кг.Ама спорта е много важен.При все,че бях свалила до 58кг с доста несериозно отношение към уредите си вкъщи.Все се оправдавах пред себе си.Я с липса на време,я с работа......Но когато свикнах.......Рай,спорта ПАК ми стана удоволствие.НВД + СПОРТ=ХУБАВА ФИГУРА+ ДОБРО НАСТРОЕНИЕ(дължащо се на ендорфините).Не агитирам никого,само споделям.Сега съм амбицирана,не да свалям,а да съм стегната и мускулеста,както едно време :mrgreen: .Не е важно да си слаб,според мен е важно да си стегнат и със здрав видвид.Не е голяма хубост да сме кожа и кокали,пък ако сме и отпуснати.....гледката вече не е красива.Моят извод(все едно откривам топлата вода :lol: ) е,че без спорт нито един режим не е достатъчно ефикасен.Ако ще да ме нарекат маниачка.......Това е истината,за мен поне.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 18 Яну 2009 00:30

Напълно подкрепям ester :!:
И аз съм напълно за спорта-не само когато сме на диета, а да не го изключваме от начина си на живот въобще!
Преди да се омъжа, ходех на фитнес 2 пъти в седмицата-чувствах се перфектно!
Сега от време на време практикувам шейпинг, поради натоварения ми график не успявам да го правя всяка седмица по два пъти(както ми се иска) но пак има ефект.
Тялото ми е много стегнато, то винаги си е било де :lol: 6 години танци и плуване-само това може да направи..малко се дразня на мускулистите си прасци-но к'во да се праи! Съдба! :mrgreen:
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Диети