Нисковъглехидратна диета

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Нисковъглехидратна диета

Мнениеот bogdana на 26 Окт 2008 20:54

това е адски ефикасна диета,по-точно си е режим на хранене,за постоянно.резултатите са много добри и за разлика от другите диети,няма ио-ио ефект. аз започвам от днес.ако някои иска да се присъедини ,хаиде.да слабеем здравословно .
bogdana
Отличник
 ---

Re: Нисковъглехидратна диета

Мнениеот ivon4eto-vn на 26 Окт 2008 21:31

аз съм за, само трябва да ме светнеш какво трябва и какво нетрябва да ям, и като цяло малко повече инфо за тази диета, понеже съм доста невежа в това отношение. :oops:
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 27 Окт 2008 15:39

И аз искам да разбера каква е тя. надявам се не говориш за Дюкан, която се води БЕЗвъглехидратна, а не ниско...
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 27 Окт 2008 16:02

Да,и аз искам да знам точно за какво иде реч.Защото аз от пролетта спрях да приемам богати на въглехидрати храни.Ако в зеленчуците има някакви(говаря за домати,краставици,зеле и подобни)то това са въглехидратитте ,които приемам.И има ефект.То моето си е чисто и просто разделно хранене-но без въглехидрати.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот merito на 31 Окт 2008 20:55

Nifada написа:И аз искам да разбера каква е тя. надявам се не говориш за Дюкан, която се води БЕЗвъглехидратна, а не ниско...

Aaa Nifada Нищо подобно за режима на Дюкан в цялата му книга не съм срещала подобно определение като БЕЗВЪГЛЕХИДРАТНА,даже той казва че овесените трици които ядем са достатъчно количество за организма на ден ;)
Все пак ние редуваме определен брой само протеини и определен брой протеини и зеленчуци ,а всички знаем че в зеленчуците също има въглехидрати.
Казвам това само с целя да поясня че режима на Дюкан не е БЕЗВЪГЛЕХИДРАТЕН
Аватар
merito
Начинаещ
 ---

Мнениеот bogdana на 31 Окт 2008 21:14

здравеите,милички!нвд не е диетата на дюкан.това е начин на хранене,при които разрешени са всички белтъчини,мазнини и безскорбялни зеленчуци/без ориз и картофи/,50гр.ядки без фъстъци и долу горе се съобразяват потребностите от ккл.като се махат 500ккл. за да се слабее с 4кг.месечно.в нет има много ккл.таблици и всеки може да изчисли .на всеки 7-10 дни се прави въглехидратен удар /1 ден се ядат само въглехидрати-има си научно обяснение това пиршество/.спортистите предпочитат този режим на хранене и с него се чистят от мазнини и поддържат.напр.закуска-к.мляко или 5 белтъка или извара,о-пържола със зеленч.салата,в -също или к.мляко.доста яденета има които са нвд/пиле със зеле напр.,но не 1 тенджера,естествено,а 1 чиниика.колкото повече месо и протеин,по-добре.но се ядат и мн.зеленчуци.а може и лимони,греипфрут зелена ябълка.др.плодове са с висок гликеми4ен индексдебелее се от тях/.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот ester на 01 Ное 2008 00:45

merito написа:Все пак ние редуваме определен брой само протеини и определен брой протеини и зеленчуци ,а всички знаем че в зеленчуците също има въглехидрати.
Извинявам се,искам да обясниш колко въглехидрати според теб, има в доматите,краставиците и зелето,малулите и т.н.Убедена съм ,че не си наясно с това.Тъй че,Нифада си е права,вашият режим си е БЕЗВЪГЛЕХИДРАТЕН.И за съжалиние,когато стигнете до етапа да ядете и въглехидрати,всички,БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ,ще си върнете известно количество килограми.Истината е,че която и основна група храни да се изключи от менюто, се отслабва.Най-добре е да се редуват дни с белтъчна и такива с въглехидратна храна.Извинявам се,че се отклонявам от темата.Аз спрях въглехидратите от известно време,за да сваля няколкото излишни килца.Но го направих просто защото режимът с постите,който преди ме е спасявал,сега не подейства.Иначе съм против човек да се тъпче с месо,без да има най-малка представа колко токсини се вкарват в организма,при прекаляване с месото.Говоря за прекаляване,защото тук не се обсъжда диетата на Дюкан,а при него направо си е прекаляване с месо.Това е всичко друго,но не и Прочистване на организма.Не искам да прозвучи като заяждане,но всички Дюкани са на диетата от скоро,тъй че нито един не може да се похвали,че е задържал теглото си с години.Та, Merito,помисли върху това,пък ако не си съгласна с мнения извън "Кръга" на дюканите,твоя си работа.Айде стига съм писала,че някой ще вземе да се обиди,пък и наистина се отклоних от темата,извинявам се отново.А това,което описва Bogdana е много приемливо,защото не се ограничават зеленчуците,а аз съм привърженик на разделното хранене,то е подобно на описаното.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот merito на 01 Ное 2008 08:31

seter изобщо нито се засягам нито се обиждам,и до утре може да се убеждаваме дали е безвъглехидратна диетата или не.
ТОва според мен си е въпрос на разбиране ;)
Аз мен не е безвъглехидратна за те Е.Всеки е прав за себе си но е факт че овесените трици и зеленчуците съдържат въглеходрати няма значение колко са ;)
ИзображениеИзображение
Аватар
merito
Начинаещ
 ---

Мнениеот ester на 01 Ное 2008 11:21

merito написа:seter изобщо нито се засягам нито се обиждам,и до утре може да се убеждаваме дали е безвъглехидратна диетата или не.
ТОва според мен си е въпрос на разбиране ;)
Аз мен не е безвъглехидратна за те Е.Всеки е прав за себе си но е факт че овесените трици и зеленчуците съдържат въглеходрати няма значение колко са ;)
:lol: :lol: :lol: Ти и ника ми смени на Сетер,аз съм Естер.Ако в доматите имаше въглехидрати ,защо им е на хората да ядат хляб,картофи,ориз.Хапват една чинийка доматки и не им трябва нищо повече.И стига с тия трици, :lol: .Те се употребяват за да не сте запечени като бетон,но явно не го разбирате и ги приемате като храна.Самата идея на Вашия режим е -Колкото по-чисти са протеините-толкова по-добре.И айде стига толкова,че това не е по темата.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот merito на 01 Ное 2008 12:45

Извинявам се че съм сбъркала ника.

Но кучетата си лаят кервана си върви
Смятам повче да не вземем отношение всеки има право на своя избор и никой неможе да ме убеди в противното както и теб!
Хубав уикенд Ви желая! :family: :swing:
ИзображениеИзображение
Аватар
merito
Начинаещ
 ---

Мнениеот ester на 01 Ное 2008 13:33

Bogdana,аз съм на тази диета,режим по-точно.Само че съвсем несъзнателно сама съм стигнала до подобен начин на хранене,следвайки принципите на разделното хранене.Само дето не си правя толкова често въглехидратни дни,защото не съм спортист,спортувам съвсем любителски на уредите си вкъщи.Спортистите имат нужда от много гориво,а въглехидратите са най бързото такова. Мисля,че 4 кг. на месец е много добре,така кожата ще има време да реагира без да се отпусне.Аз мисля,че този режим е много лесен и приятен начин за отслабване или задържане на тегло.Според мен задържането на килограмите е много по-сложно от самото отслабване.Ако съдя по себе си(то това е най обективната преценка),аз мога да сваля 10 кг за две седмици ,като карам само на ябълки.Но после?????Като включа каквото и да е друго полека-лека ще върна голяма част от сваленото.Режимът ми харесва,лесен е за изпълнение и много бързо се свиква.Пък и е много по-добре да се хапват плодове и зеленчуци,вместо да се приемат синтетични витамини.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bogdana на 13 Ное 2008 20:37

що се отнася до факта,че всички дюканстват от скоро и не може да се прецени колко дълго ще се задържи резултата-не е така-диетата на дюкан е разработена от 1960 и с успех се ползва дълго време.ако ще се стига до спор колко е полезна употребата на месо и протеини-в грешния саит си.тук повечето са видели ефект от протеинова диета,кето ,нвд и едва ли са склонни да рупат само моркови.дали ще се запази постигнатия резултат зависи не от вида диета,а от волята на вече слабия човек да остане такъв/това е друг въпрос/.по въпроса за въглехидратите трябва да се пообразоваш естер,срамота е-но аз ще те улесня с малка лекциика:
без никакви в -сирене,кашкавал,топено сирене,риби всякакви,месо,яицето има-4гр.,колбасите ако са истински нямат,маслата също,зеленчуците /краставици-2,салата-3,тиквички,домати,зеле,спанак,чушки,зелен боб,моркови,имат3-7.това и може в нвд и в 2 фаза на дюкан.винаги съм твърдяла че има разлика между диета за отслабване ,за задържане на кила и за здравословно живеене.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот ester на 13 Ное 2008 21:34

Богдана,писах ти на лични,не искам да разисквам някои неща във форума.Просто не искам да те засрамвам.Извинявай,да ми изнасяш ЛЕКЦИЙКИ.....да не си учителка.Аз не претендирам да знам много,но знам повечко то теб,да ме прощаваш.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот juspar на 06 Дек 2008 20:55

Ех,Естер,миличка..където и да отидеш се скарваш с някого..;(може би ме помниш от темата на Дюкан :wink: )Защо не оставиш хората да си преценят как да поддържат фигурата си а все си натрапваш мнението..Едно е да кажеш какво мислиш друго да настояваш за Нобелова награда и всеобщо признание за това.. :mrgreen: Спри да се заяждаш със хората и да обиждаш..Не е етично..(може би в друг форум ще си ми направо симпатична,особено щом харесваме един и същи филм...сър :wink: )
Аватар
juspar
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 07 Дек 2008 10:56

Момичета, не знам кой с кого и как влиза в спор, но много ви моля да смекчите тона и ако продължавате по темата, да е само по нея. не си разчиствайте отношенията тук, за да не се наложи да заключвам.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Следваща

Назад към Диети