Диета на доц.Д.Байкова

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Re:

Мнениеот Tancheto на 25 Апр 2009 16:47

MISTIKA написа:
daniel4o1982 написа:Аз не я харесвам. Четох, че препоръчва кисело мляко Верея за бебета след 6 месеца. Като е специалист по хранене не е ли чела, че според новите изследвания краве мляко не бива да се дава минимум до годинка, а най-добре след 3 годинки. Дори има специални АМ за деца над годинка.

Пък нашите майки като са ни давали кисело мляко КРАВЕШКО.... какво? И като не е имало "спецални АМ" Да не би да сме нещо повредени или да не сме порастнали?
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Re:

Мнениеот Uliana на 19 Май 2009 19:17

Tancheto написа:
MISTIKA написа:
daniel4o1982 написа:Аз не я харесвам. Четох, че препоръчва кисело мляко Верея за бебета след 6 месеца. Като е специалист по хранене не е ли чела, че според новите изследвания краве мляко не бива да се дава минимум до годинка, а най-добре след 3 годинки. Дори има специални АМ за деца над годинка.

Пък нашите майки като са ни давали кисело мляко КРАВЕШКО.... какво? И като не е имало "спецални АМ" Да не би да сме нещо повредени или да не сме порастнали?

Нека и аз си кажа меннието за млякото, макар че оспамихме темата!
Едно време млякото е било ... истинско с една дума, а сега пълно с нишесте и боклуци от всякакъв сорт! Не зная дали се интересувате, но киселото мляко освен домашно козе, не се препоръчва даже и за възрастни, защото всички астми, алерги и подобни се предизвикват точно от тази бактерия!
Всеки сам решава за себе си, нали?
П.П. Извинявам се, че оспамих темата, но не можах да се сдържа!
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Диета на доц.Д.Байкова

Мнениеот КРИСИВАЛ на 17 Окт 2009 19:17

Тук ще се запиша, защото мога да споделя личен опит! :lol:
Първо да кажа, че , явно , доцентката яко се рекламираше преди няколко години, за да получи популярност и да събира пациенти. Казвам го това, защото аз ходих при нея през 2003 та и картинката беше следната: вземаше 20 лв, даваше едно листче , на което беше написано какво да ядеш една седмица и ВСЯКА седмица те тегли и пише нещо в някакъв тефтер. И пак ти дава листче, пак ти прибира 20 те лева.
А сега, научавам , че вече ги вика пациентите на 2 седмици и им взема двойно повече парици! :shock: :shock: :shock:
Това си е претупване за мен! :evil: Вярно, че всичко поскъва, но хората отиват там с проблемите си, и не всички са богати! Помня тогава, че на мен само консултацията и пътя до нея(с такси ) ми излизаше точно 100 лв на месец! Отделно яденето...,
Всъщност, и тогава като ходех НЕ останах доволна. Бях смъкнала за три месеца с мнооооооооого голям зор едва 6 кг. И нещо престанах да свалям. И тази жена ми каза да почна да пия по три литра и половина на ден вода! :shock:
И това правих , но не мръдна кантара. И аз се отказах да ходя.
А иначе , тя ми каза ,че гарантирано , видиш ли се отслабва и после , ходиш веднъж месечно , незнам колко време, та да ти даде диети за задържане на килограмите :wink:
Незнам, аз не съм доволна. Може и да се свалят килограми, но дали се задържат се съмнявам!
Изображение
Аватар
КРИСИВАЛ
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот maheri на 27 Дек 2009 19:57

Момичета ще я почна тази диета след празниците :cheers2:
maheri
 ---

Мнениеот delchevadi на 23 Яну 2010 17:53

Ходих при доц. Байкова от 02/2008 г до 06/2008 г. За 5 месеца свалих около 12 кг. като редовно кръшвах от указанията. Всъщност само първите две седмици я спазвах стриктно и като видях че започвам да свалям, започнах и да си позволявам допълненийца. Прогнозите, които ми даваше като цел баха по 3 кг. на всеки режим (или на всеки 2 седмици), постигах ги в началото, когато спазвах стриктно.
Спрях да ходя не защото не съм доволна, а защото стигнах килограмите в които се чувствам добре пък и съм голяма сладокусница. Сега след като родих (бебчето ми е на 7 м) и като отбием още някое кърмене ще започна отново с нея (тази, която си имам от преди). А по време на бременността, сравнително спазвайки принципите й качих оптималните килограми - 11 кг. Докато ходех при нея схемата беше да се променя режима на 2 седмици. Но поради финансови причини не можех да ходя толкова често и няколко пъти съм ходила през три седмици. Измислях си че съм командировки, отпуски или ще пътувам някъде и т.н. Така тя ми даваше два режима за 3 седмици и плащах само едно посещение. Чувала съм от хората, които чакаха че можело ако си от по-далече без проблем да дава по два режима за 3 или 4 седмици (с едно плащане).
Неприятната част е чакането! Въпреки че си записваш час редовно си висях по час-два пред кабинета.
Като цяло съм доволна от режимите на хранене, които ми приложи. Определено свалях без да усещам глад.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот delchevadi на 23 Яну 2010 17:54

Пропуснах да добавя, че нейната теория е че режима на хранене трябва да се сменя на 2 седмици, тъй като организма се приспособява към него и спираш да сваляш.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Предишна

Назад към Диети