Кое ви мотивира да отслабнете?

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Кое ви мотивира да отслабнете?

Мнениеот Ianitza на 07 Сеп 2008 20:05

Това ми е въпросът.

Мен до голяма степен ме мотивира съпругът ми и по- точно като ми повтаря постоянно, че съм дебела и аз все се стрема да му се харесам все повече и повече и така докато си възвърнах старите килца от преди да родя.
сега пък постоянно ми повтаря, че ми е голям корема, а той просто е увиснал от раждането и за да го стегна трябва спорт, а аз съм скарана със спорта и май ще спра да му бръщам внимание.
Вече съм горе- долу доволна от фигурата си.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Re: Кое ви мотивира да отслабнете?

Мнениеот ivon4eto-vn на 07 Сеп 2008 20:32

Мен ме мотивира желанието да си върна килцата от преди раждането, за мое голямо съжаление ми остават да сваля още около 10 килограма. Смятам да се постарая още, за моя огромна радост мажо ми ме подкрепя и ме окуражава в борбата ми с килограмите, насърчава ме, но не ме притиска да си върна старата фигура. Обаче аз като си видя старите дрехи и не мога да вляза в тях направо се вбесявам. А относно корема, аз май нямам такъв проблем моя се прибра напълно и не ми е увиснал, но за сметка на това от дупето ми още какво да се сваля. Надявам се да успея, давам всичко от себе си, да постигна старата си фигура. :D :wink:
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivon4eto-vn на 07 Сеп 2008 20:34

А забравих да кажа, че вкъщи си имам и кростренажор и си го карам с удоволствие за по около 30 минути на ден, много се забавлявам докато го карам, а и помага за връщане на фигурата!
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 07 Сеп 2008 20:50

Ами аз съм отслабвала и напъл;нявала много пъти, от дете все това правя. Като бях малка , пък и по-големичка, ме мотивираше поредния момък, в който се влюбвах. Сега мъжете вече изгубиха тази сила над мен, а моят собствен непрекъснато ми повтаря, че и така съм и красива и той си ме харесвал, та от него мотивация не чакам.
Колкото и странно да ви звучи, аз сама се мотивирам, когато съм на дъното на депресивната дупка, когато не мога да се понасям от поредица неуспехи или когато просто в съзнанието ми се загнезди някоя мечта ( това все по-рядко се случва). Когато свалих 13 кг с Дюкан си представях как идва лятото и танцувам по плажа по бански и шал на кръста. Но в един момент така ми писна да ям месо, че спрях и възвърнах 3-4 кг. Цяло лято си вях байряка и изведнъж, преди 10 дни от спомените ми изскочи един момент от преди много години - организмът ми беше задръстен от алкохол, цигари и преяждане и спрях да пия алкохол и да ям месо за 6 месеца. Беше ми много лесно, чувствах се отлично и свалих повече от 10 кг без никакво усилие. Сега правя същото. Вече 10 дни не съм яла месо и не съм пила нищо, и вече отслабвам, кожата на лицето ми се изчисти много добре и каквото и да ям не се чувствам раздута и вечно гладна.
Та, по темата, аз си се мотивирам сама!
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот alex76 на 10 Сеп 2008 06:20

Беше ми писнало като тръгна да си търся някоя парцалка и нищо да не ми става :( Или пък да ми предлагат бабешки дънки и блузи :evil: Прибирала съм се с плач от магазините :oops: И така се нахъсах и мотивирах че сега като вляза в магазин излизам винаги усмихната и с нещо под мишница :wink: Е има какво още да се желае :wink: но и така си се харесвам :lol:
Сега и на мен като на Яни ми трябва малко спорт :!: Ама пусти мързел :oops: Дала съм си велоергометъра на една приятелка но като ми го върне твърдо съм решила да повъртя педалите :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Petinka на 11 Сеп 2008 13:05

Мен ме мотивират дрехите,които съм носила преди да забременея :lol: Като успея да вляза в старите си дънки-значи съм успяла :mrgreen:
А от мъжо мотивация не мога да очаквам,понеже според него така съм си екстра и че преди съм била много слаба :emon31:
А,Яни, твоя мъж да не би да е "Мистър тяло" :sm_newsm78: че така да те юрка за отслабваш :evil: :evil: Не съм го виждала,но.....не трябва да те депресира така :outta: А и щом си успяла да си върнеш килата от преди-какво иска повече,трябва да е повече от доволен :balloons:
Последна промяна Petinka на 11 Сеп 2008 21:22, променена общо 1 път
Аватар
Petinka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот paun4eto на 11 Сеп 2008 14:34

alex76 написа:Беше ми писнало като тръгна да си търся някоя парцалка и нищо да не ми става :( Или пък да ми предлагат бабешки дънки и блузи :evil: Прибирала съм се с плач от магазините :oops: И така се нахъсах и мотивирах че сега като вляза в магазин излизам винаги усмихната и с нещо под мишница :wink: Е има какво още да се желае :wink: но и така си се харесвам :lol:

Ей так първия път и сега след второто дете пак :evil: ,но знам,че мога :!: :!: :!: -щом веднъж го направих!!!И мен ме дразнят бабешките дрехи които само можеш да си вземеш като си повечко килца ,Стимулирам се със дрешки при свалени кг. :mrgreen: и сташен стимул ми е:
Petinka написа:Мен ме мотивират дрехите,които съм носила преди да забременея :lol: Като успея да вляза в старите си дънки-значи съм успяла :mrgreen:

Друго е голямото ми детенце дето сега е на 6 и ми прави страшно гаднички забележки :? ,ама милото иска готина мама :roll: .Таткото е доста толерантен относно моите килца,и да е правил забележки е спрял :lol: ,защото от него-по темата съм доста докачлива :twisted: :P
Дай тук листенце за горичката на Лори и Алекс!
И рибка за аквариума! :D :D :D
Изображение
Аватар
paun4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 11 Сеп 2008 23:49

Мотивираха ме сланинките.Не можех да преглътна факта ,че съм свиня-майка.А и имам малко изкривена предаставя за хората и килограмите - аз винаги съм дебела , а другите - по-слаби от мен. :roll:
Коремче нямам , дано и да нямам . :sm_fingerscrossed:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот alex76 на 14 Сеп 2008 18:15

nikita_perez написа:Мотивираха ме сланинките.Не можех да преглътна факта ,че съм свиня-майка.А и имам малко изкривена предаставя за хората и килограмите - аз винаги съм дебела , а другите - по-слаби от мен. :roll:
Коремче нямам , дано и да нямам . :sm_fingerscrossed:

:kiss2: Много си ми сладка :kiss2:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pa$$ion на 01 Окт 2008 15:35

Много неща ме мотивират,на първо място снимки от времето,в което бях слаба,искам пак да изглеждам така,купищата хубави дрехи в гърдероба,които не мога и да си помисля да облека.Това че обичам да пазарувам,а със сегашния ми размер не мога да си купя нищо свястно.И не на последно място,искам мъжа ми да ме харесва,досега не съм чувала оплаквания за килограмите и начина,по който изглеждам,но за мен самата е голям срам да ме гледа така.
Аватар
pa$$ion
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 01 Окт 2008 15:56

Ох :cry: ,това ми е болна тема,много неща ме мотивират-всеки пък като водя някоя готина мацка,като тръгна да си купувам дрехи и нищо не ми стои добре,мъжо,който от време на време ми казва колко слаба съм била,а сега... :cry: :cry: :cry:
Само,че при мен мотивацията върви ръка за ръка със слабата психика. :oops: :oops: :cry: :cry: Трудно устоявам на вкусните неща,радвам се поне,че не обичам сладко :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот geriing на 07 Окт 2008 15:31

Сама си се мотивирам, т.к. мъжът ми и така ме харесвал :wink: След раждането, мотивацията ми беше морето това лято, но като се върнахме качих 4 кг. :? Та сега просто реших, че е време да продължа това, което започнах преди няколко месеца. Има да боря едни 10 кг. от преди забременяването ми. Освен това много ме стимулират думите на приятели "много си отслабнала" , с които не сме се виждали известно време :) Ето така се зареждам :D
Изображение
Аватар
geriing
Начинаещ
 ---

Мнениеот aniani139 на 07 Окт 2008 17:29

ами като започнаха да не ми стават дрехите в гардероба и сама се мотивирах,защото идеята не е да си подновя гардероба,а да си върна хубавата фигура и това правя по въпроса,на диета съм,стискайте ми палци,стискам и на вас...
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama Deska на 07 Окт 2008 18:05

Най-много ме мотивират белите панталонки в гардероба, и констатациите на околните, че малко по малко си връщам старата форма. А това, че мъжа ми ме харесва сега повече от преди въобще не ме грее
Изображение
Аватар
mama Deska
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 08 Окт 2008 11:01

мотивирам се самичка : ))
Слава на Бог, че мъжът ми не е такъв че да ми натяква колко зле изглеждам-мъжът ми е прекрасен! Дори когато бях бременна и бях 27 кг повече-той всеки ден показваше колко ме желае и колко съм прекрасна за него!! Благодаря му за това!
Никога не ми е казвал да отслабвам или нещо подобно...

Обичам да изглеждам добре и за това не е необходимо някой друг да ме мотивира.. В момента съм много по-слаба от колко периода преди да забременея.. добре се чувствам.
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Диети