Моля, някой да изпрати диета за след раждане

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Моля, някой да изпрати диета за след раждане

Мнениеот izabela_gold на 28 Авг 2008 14:16

da svaliam 10 kg, no samo s glad ne6to ne stava.

Имам да свалям 10 кг, но само с глад нещо не става

Мнението е редактирано от модератор! Моля, пишете на кирилица! Последвали мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!
izabela_gold
 ---

Re: Моля, някой да изпрати диета за след раждане

Мнениеот magos на 23 Дек 2008 04:35

Изображение Изображение

"Не големите изяждат малките, а бързите - бавните!"
Аватар
magos
Сериозен
 ---

Мнениеот bogdana на 26 Дек 2008 20:38

диета за след раждане е като диета преди раждане.повечето жени забременяват с кила в излишък и раждат с още повече кила в излишък. наи-готино ми става като чуя някоя мацка да казва-ох,аз преди не бях такава,ама от бременеенето-а,тя си е била същия дроп сърма естествено.след раждане не се пази диета,нито се гладува,предстои кърмене,лека следродилна депресия,хормонален шок да го кажа,така че последната убавина на организма ще му е една дюканска или плодова диета.аиде стига вече .
разделното хранене,нисковъглехидратно/ако не се кърми/,последен прием в 18-19,повече сън ,стига с тез цигари и кафета,секс и разходки с бебето.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот Галя Гицова на 28 Дек 2008 19:07

bogdana написа:диета за след раждане е като диета преди раждане.
разделното хранене,нисковъглехидратно/ако не се кърми/,последен прием в 18-19,повече сън ,стига с тези цигари и кафета,секс и разходки с бебето.

Съгласна съм за РХ.Много помага....но това, че някой и преди да забременеят са си били дебели не съм съгласна.
Забременях на 52 килограма, а в краят бях 75....наложи се да лежа за задържане още в началото на 5-ти месец, лекарства, обездвижване...беше ужасно.....до 5-ти месец бях качила само 2-3 килограма.Хранех се както и преди да забременея,а не като за двама(както колежките и родата ме съветваха) но ....обездвижването си каза думата....
Е не кърмих и веднага след раждане(въпреки, че бях със секцио) започнах да правя гимнастика.....отначало лека, после силова и така след 1 година смъкнах тези ужасни 23 килограма....
Трудно ми беше, признавам, но сега се чувствам млада, секси с енергия.....
Свалянето на излишни кила става с РХ и гимнастика....
Галя Гицова
 ---

Мнениеот bogdana на 28 Дек 2008 20:19

галке,при теб се е получило не от плюскане,аз също бях станала топка щото лежах 8мес.на легло.но в повечето случеи,да не кажа класическия е-даваи да ядем,пък после ще му мислим.отстрани всички ти викат евала на апетита,да е здраво бебето,дават ти стимул и ти хвърчиш из небесата и до хранит.маг.а после като мине раждането и олекнат с 5кила,осъзнават,че са се сдобили със сериозно колич.мас.след раждането не се правят диети.организма е под достатъчен стрес .
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот Галя Гицова на 29 Дек 2008 14:17

bogdana написа:галке,при теб се е получило не от плюскане,аз също бях станала топка щото лежах 8мес.на легло.но в повечето случеи,да не кажа класическия е-даваи да ядем,пък после ще му мислим.отстрани всички ти викат евала на апетита,да е здраво бебето,дават ти стимул и ти хвърчиш из небесата и до хранит.маг.а после като мине раждането и олекнат с 5кила,осъзнават,че са се сдобили със сериозно колич.мас.след раждането не се правят диети.организма е под достатъчен стрес .

Така е ...съгласна съм с теб.
Много е вредно да се тъпчем, когато бременеем.
Моите колежки и родата само ми викаха, че трябва да ям, като за двама....а след като родих олекнах само със 7 кила.....16-17 кила мазнини в излишък бях натрупала.
Ох малко изместихме темата..... :)
Галя Гицова
 ---

Мнениеот Uliana на 31 Дек 2008 09:35

Няма диета за след раждане, както са ти казали и другите, трябва здравословно хранене и по възможност движение!Аз също не се хранех като за двама и до 7 месец бях качила само 7 кг, но ... след това 3 месеца за задържане и влязох да раждам плюс 30 кг :( Кърмих до 4 месец дъщеря ми, както и да е ....
пробвай с Дюкан или със Огнян Симеонов или се консултирай с диетолог от твоя град да ти състави режим, ако не можеш сама да прецениш!
Желая ти успех!
А относно че някои забременяват със излишни кг-и , аз съм една от тях, но пих 6 меседца хормонални таблетки и резултата бе +15 кг!
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Диети