Скоро ще трябват диети и за децата

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Скоро ще трябват диети и за децата

Мнениеот Bond на 17 Окт 2006 12:11

Полюбувайте се.....

Българските деца втори по затлъстяване в света
16 октомври 2006 / News.dir.bg

Всеки пети български ученик е с наднормено тегло. Това каза пред журналисти доц. Стефка Петрова, национален консултант по хранене.
България е на второ място в света по затлъстяване и свръхтегло сред децата, допълни тя. Водещи в тази класация са САЩ, уточни доц. Петрова. Сред възрастните процентът на тези с наднормено тегло е 50-70%, допълни тя. От този проблем страдат бедните хора тъй като заради високите цени на плодовете и зеленчуците консумират нездравословни храни, освен това не упражняват никакви спортове. При жените на възраст 18-30 години тези с поднормено тегло са 17%, а при младите момичета под 18-годишна възраст - 8%. Според доц. Петрова учениците трябва да се хранят само 1 път седмично с тестена закуска. В останалите дни трябва да консумират плодове и зеленчуци, прясно или кисело мляко, риба или сандвич с пилешко месо, каза специалистът. Драстично е намаляла консумацията на традиционното българско мляко, предупреди доц. Петрова По думите й преди 15 години българинът е приемал по 180 грама мляко на ден, а сега - само по 80 грама.
Изображение
Bond
Начинаещ
 ---

Мнениеот kama4e на 17 Окт 2006 12:13

Изображение
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот intense® на 17 Окт 2006 12:16

Нямам думи. Много неприятно това. Но какво се чудя, като гледам детето на един познат ми, то си е лоена топка.
Така става. Застоял начин на живот, липса на спорт. Друго има е главата. Мак Доаналдс, Кентъки - нормално развитие на нещата, за съжаление :?
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот Bond на 17 Окт 2006 12:34

И аз се чувствам много тъпо, защото само си казваме - Вижте ги колко са дебели американците, ха-ха. А то какво се оказа :(
Основния проблем според мен е заседналия начин на живот. Виждате ли деца да играят по улиците? А ние буквално сме израснали по улиците...
Другия проблем е Junk food. Не мога да го разбера това - хайде американците са ясни, те кухня нямат и се тъпчат със сурогати. Но ние имаме страхотна кухня, манджи, зеленчуци и плодове...
Препоръчвам ви да гледате един документален филм, казва се Supersize Me. Предполагам по някои торенти го има. Във филма се разказва как един журналист решава да се подложи на 1-месечна Мак диета. В началото ходи на изследвания, оказа се че е здрав като бик. След почването на "диетата" регулярно ходеше на прегледи и всички отчитаха влошаване на показателите - наднормено тегло, високо кръвно, увеличен риск от инфаркт...Стигна се дотам че лекарите и приятелите му го молеха да спре, защото може сериозно да увреди здравето си. Но все пак той успя и след това му трябваха около ... 18 месеца за да се върне в предишното си състояние.

Така че никакъв Junk Food за децата, защото още от ранан детска възраст ги зарибяват с играчки и шаренийки.
Изображение
Bond
Начинаещ
 ---

Мнениеот intense® на 17 Окт 2006 12:38

Гледала съм го, ако не се лъжа от Мак Доналдс се опитаха да го съдят след това.
Така е, на истина сме израснали по улиците. Аз не си спомням да съм се заседявала, дори карти да играехме, пак беше на някое дърво /чудя се как ни е било удобно :roll: /.

За съжаление затлъстяването обърква целият организъм и в един момент сърцето отива на кино, восок холестерол и т.н.
Което ме навежда на мисълта, че след години, възрастовата граница на смъртността ще падне много ниско :(
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Назад към Диети