Отслабването и кърмещата майка

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Re: Отслабването и кърмещата майка

Мнениеот mani3323 на 05 Окт 2008 17:08

zdraveite zakarmia moiat Toni ve4e 6 meseca i ob6to vzeto sam svalila samo 2 \3 kilograma napravo ve4e ne znam dali 6te si varna starite kilogrami.kakvo prepora4vate da pravia :cry:
Здравейте! Аз кърмя моят син Тони вече 6 месеца и общо взето съм свалила само 2-3 кг. Направо вече не знам дали ще си върна старите килограми. Какво препоръчвате да правя?

Мнението е редактирано от модератор! Моля, пишете на кирилица! Последвали мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!
mani3323
 ---

Дайте ми съвет

Мнениеот vladi todorov на 08 Окт 2008 00:03

zdr mami.iskam savet kak moga da otslabna dokato o6te karmq :)

Здравейте мами, искам съвет как мога да отслабна докато още кърмя :)

Мнението е редактирано от Модератор.
ПИсането на кирилица е задължително, моля прочетете правилата на форума.
Последващи мнения на латиница ще бъдат изтривани без уведомление.
Силвето
vladi todorov
 ---

Re: Daite mi savet

Мнениеот stefania_K на 08 Окт 2008 09:02

Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Дайте ми съвет

Мнениеот aniani139 на 08 Окт 2008 09:26

ами за да имаш кърма е хубаво да се пият повече течности и да се хапват много плодове и зеленчуци и като прибавим и грижите към бебока,няма начин :emon22: да не отслабнеш и то без да искаш
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vladi todorov на 09 Окт 2008 00:03

Благодарна съм на Живка за статията!Имам 8 месечна принцеса и все още я кърмя за което се радвам защото както знаем по добра от кърмата няма но толкова много искам да отслабна че си нямате идея.Като си гледам предишни снимки и сегашни направо се плаша.Много ви моля дайте ми съвет как да отслабна без да навредя на бебчето си :?:
Силвето
vladi todorov
 ---

Мнениеот Mimi Nikolova на 11 Ное 2008 00:28

Майчета,аз качих 17 кг по време на бременността.Един месец след раждането бях свалила вече 12 кг.Сега имам още 5 кг,за да си възвърна предишните кг и съм решила да почна с Коледните пости.Аз също си кърмя.Е вярно е,че кърмата ми вече е значително по-малко,но поне ми стига за двете шишета мляко,които давам на детето си-сутрин и вечер(аз се изцеждам с помпичка).
Та така аз съм решила по този начин да си реша проблема с оставащите кг-пък да видим дали ще има някакъв ефект!
Изображение
Аватар
Mimi Nikolova
Пристрастен
 ---

Мнениеот Gall на 08 Дек 2008 13:26

Ох, и аз го имам този проблем.Доста ка4их и продължавам да качвам, докато кърмя. :cry: Иска ми се и аз да запо4на да слабея...
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот monako на 17 Мар 2009 20:28

Момичета и аз го имам този проблем.Момченцето ми е на 7 м. вече и още го кърмя,но от скоро само сутрин и вечер.Започнах диета,като спрях хляба и сладкото от 8-ми март т.г. ,ще видя какво ще се получи за един месец и дано имам успех.Не мога без сладко,но като ми се прияде грабвам ябълките и така.Хапвам си по малко и м/у храненията си взимам или плодове или ядки.Опитвам се и да се движа повече,но за сега съм смъкнала едва 1 кг.Но вярвам,че ще успея.
Права е Вал02-без хляб и сладко и повече движение,мисля ,че ще има ефект.
А аз забременях72 кг,наддадох само 14 кг.,но и тях ми е трудно да сваля.Вярвам,че до август ще успея.Повярвайте и вие.А аз ще се разровя за тази диета на Дюкан.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
monako
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот grigorovi на 20 Мар 2009 11:46

Искренни благодарности за темата!!!!!!!
Аз имам дъщеричка на 4 месеца и 10дена. Когато забременях имах проблеми с качването - т.е. за 4 месеца качих 10кг. От там ми направиха хранителен режим и лятото с дините и пъпешите нищо не ми е липсвало (обожавам плодове и зеленчуци, искренно мразя месо, но покрай кърменето се наложи и това да ям). И така когато излязох в майчинство и се залежах вкъщи - хоп - изведнъж от 10 станаха 20кг. След раждането без да знам как смъкнах 10 кг. След това около 2-3 кг останаха подвижни - ту ги кавам, ту ги свалям. Не знам вече. Толкова съм се отчаяла. Правя упражненията на СИнди за отслабване след раждане и уж ми помагат, внимавам много какво ям, вечерям само плодове и чай.... Но килцата си седят и си ме мъчат. Иначе си имам кърма достатъчно. Все още сме само на кърма, не съм включила пюретата. След 2 седмици ще ги включа. Явно кърменето е спомогнало с тези 10кг в началото. Даже сега като се сетя аз след раждането ядях като невиждала храна. Тъчех се здраво. Но сега от 2-3- месеца вече много се съобразявам, пък ще видиме. Дано да сте прави и да успея и аз да си смъкна тежестите от дупето, бедрата и коремчето.Изображение
Изображение
Аватар
grigorovi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот neolita на 16 Апр 2009 08:49

Здравейте майчета, отдавна не съм влизала, но искам да споделя с вас моята история на кърмеща мама, успяла да свали 30-на килограма за около година :balloons:
Кърмих детето си година и шест месеца.
Започнах да спазвам Зоната, когато дъщеря ми беше на 6 месеца - не само, че не намаля кърмата ми, а дори се увеличи :shock:
Това е страхотен режим на хранене - яде се минимум 5 пъти на ден, като няма забранени групи храни - на всяко ядене хапваш определено количество протеини, въглехидрати и мазнини .
Съпругът ми, като гледаше какви количества трябва да изяждам според режима, ми се подиграваше и казваше, че не само няма да отслабна, ами и ще напълнея ....обаче -резултатите не закъсняха - за 1 година паднаха 29 кг и съм страшно доволна.
Честно казано-символичната сума, която струваше изготвянето на режима ми, не може да се сравни по никакъв начин с това, което направи Зоната за мен :D
Има много информация за Зоната, както в книжарниците, така и в нета, но си коства доста време, за да я изчетеш всичката, и да си изготвиш сам режим, затова мои приятели, възползвали се вече от услугата на ***********, ми препоръчаха с две ръце услугите им.
Режима ми беше изготвен на **********, и изцяло съобразен с храните, които обичам :lol: - много съм доволна, затова препоръчвам на всеки да опита !
Но какъвто и режим да изберете, внимавайте да няма изключване на дадени храни-трябва да се храните пълноценно, а също и не трябва да се свалят повече от килограм на седмица, т.к. в противен случай към кърмата отиват доста токсини !
Желая моя успех на всяка от вас !
Аватар
neolita
Начинаещ
 ---

Предишна

Назад към Диети