Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=9176

Съвет - за смяна на АМ ?!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
verikote
Начинаещ

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 1:25 pm    Заглавие: Съвет - за смяна на АМ ?! Отговорете с цитат

Здравейте мили мами - моля ви за съвет - моето момче Дени е на месец и половина, от доста време се дохранваме с Аптамил1 - имаме ужасни колики,които започнаха седмица след раждането. На пазара излезе Аптамил Комфорт - който уж е за по-лесно храносмилане и аз му го смених с него - и стана още по-зле - получихме и разстройство.Наложи се да минем на лечебна хумана.Докато бяхме с нея той стана много спокоен и почти не го болеше коремчето....но след като отново започнахме да се храним с Аптамил1 се започна отново Rolling Eyes ! Плаче след всяко хранене, свива се и отново е неспокоен...Консултирах се с педиатърката, тя каза , че Аптамила бил най-доброто на пазара - да не му го сменям! Но аз все пак мисля да му го сменя, защото виждам , че не му действа добре на коремчето. Посъветвайте ме с какво АМ да му го сменя - с Фризолак, с Лактана био или с нещо друго....???

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasotiika1
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравеите мами и бебоци сладки Very Happy а аз искам да попитам дохранвам с фризолак, но определено лактана ми изглежда доста по добра. може ли и някои от вас да ми каже дохранва ли с лактана и дали знае дали може да се съчетава с кърмата. защото на кутията пише : -подходящо като единствена храна за некърмени бебета още от тяхното раждане. -подходящо за кърмачета след прекратяване на кърменето мойти педи не знае нищо за този продукт и затова моля ако някои знае нещо да напише благодаря предварително Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети тук: http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=8872

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
verikote
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А къде в София продават лактаната - дали я има в билата или в хита?

го^re
krasotiika1
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

verikote написа:
има я в аптеката на калфланд и в аптеката на хит

го^re
Kofina
Редовен

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

verikote написа:

Има и в Пигис Хаус

го^re
verikote
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря - мили мами! Намерих го в аптеката на хита - ще пробваме с него да видим дали ще му е по-добре на бебо..... Wink

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

krasotiika1 написа:
здравеите мами и бебоци сладки Very Happy а аз искам да попитам дохранвам с фризолак, но определено лактана ми изглежда доста по добра. може ли и някои от вас да ми каже дохранва ли с лактана и дали знае дали може да се съчетава с кърмата. защото на кутията пише : -подходящо като единствена храна за некърмени бебета още от тяхното раждане. -подходящо за кърмачета след прекратяване на кърменето мойти педи не знае нищо за този продукт и затова моля ако някои знае нещо да напише благодаря предварително Very Happy

krasotiika1
Ако решиш да дохранваш - разбира се че може и с Лактана БИО, още повече че тя е доста по подходящо АМ - с пробиотици отколкото Фризолака. А и бебчето ти е доста мъничко така че за него е важно да получава и пробиотици, които ще му помагат и облекчават стомахчето. Лично аз съм давала Лактана БИО и не съм имала проблеми с моите бебоци нито с колики нито със запек. Все пак бих те посъветвала понеже сте много мънички, ако слагаш бебчо по-честичко на гърда и пиеш много вода кърмата би трябвало да ти се увеличи и да нямаш нужда от дохранване.

го^re
miraii
Начинаещ

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 8:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние бяхме на Аптамил ,но след всяко хранене започваше да повръща и по съвет на педиатъра го сменихме с Фризовом.Сега сме добре и колики нямаме вече.

го^re
krasotiika1
Начинаещ

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumy написа:
krasotiika1 написа:

krasotiika1
Ако решиш да дохранваш - разбира се че може и с Лактана БИО, още повече че тя е доста по подходящо АМ - с пробиотици отколкото Фризолака. А и бебчето ти е доста мъничко така че за него е важно да получава и пробиотици, които ще му помагат и облекчават стомахчето. Лично аз съм давала Лактана БИО и не съм имала проблеми с моите бебоци нито с колики нито със запек. Все пак бих те посъветвала понеже сте много мънички, ако слагаш бебчо по-честичко на гърда и пиеш много вода кърмата би трябвало да ти се увеличи и да нямаш нужда от дохранване.
благодаря ти за отговора. слагам я на гърдата през повечето време когато сме будни и пия по около 2-3 литра вода и чайове за стимулиране на лактациата. но уви. Нищо аз не сам се отказала още , може би трябва малко време. new

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

krasotiika1 написа:
благодаря ти за отговора. слагам я на гърдата през повечето време когато сме будни и пия по около 2-3 литра вода и чайове за стимулиране на лактациата. но уви. Нищо аз не сам се отказала още , може би трябва малко време. new

За съжаление и при мен положението беше горе-долу същото и някъде на същата възраст с малкия. И аз като теб какви ли не усилия, какво ли не правих като теб ама уви. И почнахме Лактана БИО. Само спокойно. Да ти кажа за кураж с дъщеричката много го преживявах и голям рев му хвърлях, ама сега с малкия разбойник много не се впрягам.
Вземи си една кутия АМ за всеки случай и когато му дойде времето смело. Поне гледай да устискаш докато можеш пък после АМ.
Така, че от мен успех и много кураж. 070914

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com