Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=9155&start=0

Хич, ама хич не иска да яде!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 1:45 pm    Заглавие: Хич, ама хич не иска да яде! Отговорете с цитат

Моля отново мамите за помощ. Вече не ми останаха нерви от това злоядо дете. Изобщо не иска да яде. Вече се притеснявам.Вчера бяхме на консултация и сме натдали само 200гр. Предният месец-пак толкова. Обиколката на главичката е само с 0.05см. повече от преди. Педито каза, че е от това ,че от 2 месеца сме на четирикратно хранене и си губи едното хранене и за това не натдава. И и били малко надути венците-да ама това е от два месеца. Ако знае само какви са циркове и театри, какви са чудеса само и само да хапне малко.... Сутрин едвам изпива 120мл мляко/при положение че трябва да изпива 210мл./, на обед изяжда/но не винаги/ половин бурканче пюре/днес хапна само 3 лъжички с голям зор и рев/, следобед хапва по малко кашичка/наполовина/ и вечер пак не си изпива млякото. Питах педи за някакви неща за стимулиране на апетита, а тя ми каза, че нямало такива. Направо съм пред нервна криза. Какво ще ме посъветвате? На някоя мама случвало ли и се е такова чудо?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, не ти завиждам, мила. Гергана хапва нормално, но знам колко ме изнервя като не иска да си изяде някой път нещо. Зная, че има сиропи за апетит, но може би са за по-големи деца. Нека някоя изпатила мама ти пише.

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина не съм за завиждане Crying or Very sad А ако някой знае за тези сиропчета за апетит как се казват-ще бъда много благодарна new

го^re
tania1mi
Пристрастен

Местожителство: italia

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей!
Исках да те попитам колко тежи бебка?
Ако си е във нормата-невиждам смисъл да тъпчеш това малко детенце с тези сиропи,предварително се извинявам като казвам че не си налагам мнението или ако искат другите мами да ме поправят-това е личното ми мнение...та казвах...че не винаги детето трябва да натдава по много-важното е да не отслабва или да задържа все едно и също тегло.Ние също не натдаваме по много...но по важното е да са здравички дечицата.Мисля че малката ти рожбичка скоро сама ще започне да иска да хапва повечко...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз съм в същата ситуация. И днес ми с еплаче направо. От сутрешното си Ам ( 6,30) до сега 16,40 не е яла нищо. Ама нищо. Правих и 5 различни вида каши, пюрета и т.н. Наистина ми се плаче.
Глезотия ли е или нещо друго не знам, ама полудявам вече с това бебе. Предпоследния път и педиатърката ме нахока, че не наддава, сякаш аз не искам да яде....ужас.
От няколко дни пък е съвсем злояда станала, разиграва ме по цял ден.
И сега за днес толкова се притеснявам, цял ден нищо, ама нищо не е яла, даже вода не пи. Нищо.

го^re
Kalista
Начинаещ

Местожителство: Страната на чудесата

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз много се тревожех, че Каля не желае да яде, а е почти само на кърма, но вече взех да свиквам, че така ще бъде, докато тя реши.

Според мен, децата знаят по-добре какво им е нужно. Или, както се беше изразило едно медицинско лице в някаква статия относно детското здравословното хранене (цитирам по памет), при здравите деца апетитът обикновено отговаря на нуждите на организма (или, иначе казано, на глада). Значи, няма апетит -- организмът е задоволен, има апетит -- нека бебо яде.

Другото пък, което четох в Споковата книга е, че децата, дори на тая крехка възраст, сами се насочват към храните, които са им нужни, а оттам и към съответните хранителни в-ва. Smile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nadinbg2002_
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tania1mi написа:
Здравей!
Ако си е във нормата-невиждам смисъл да тъпчеш това малко детенце с тези сиропи,предварително се извинявам като казвам че не си налагам мнението или ако искат другите мами да ме поправят-това е личното ми мнение...та казвах...че не винаги детето трябва да натдава по много-важното е да не отслабва или да задържа все едно и също тегло.Ние също не натдаваме по много...но по важното е да са здравички дечицата.Мисля че малката ти рожбичка скоро сама ще започне да иска да хапва повечко...

Сега сме 8.000кг. Предния месец-7.800кг, а по предния-7.500кг. А предните месеци си качваше по кило, кило и нещо. Но аз не се притеснявам толкова от килограмите, а от това, че не иска да яде. Чул те господ, че скоро сама ще почне да иска, ама като си познавам диванцето-надали Laughing

го^re
tania1mi
Пристрастен

Местожителство: italia

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз така си мисля...дано
Ами мила виж дори малката е по -голяма от моят
тои е 7 .800,мисля че няма за какво да се тревожиш,тч знае дали е гладна виж и отговора на Kalista много точно

го^re
Kalista
Начинаещ

Местожителство: Страната на чудесата

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Надин, не се притеснявай и не насилвай Елито! Ще видиш как ще й се завърне апетитът.

Естествено, пробвай я чат-пат с туй-онуй, за да не загубите тренинг. Wink Пък и тя е още малка - я виж Калята ще чукне годинка на 31-ви, а няма и 9 кг.

Знам, че е дразнещо (аз поне по-скоро се дразня, отколкото да се тревожа), но пък, ако детето е жизнено и здраво -- няма проблеми. Smile

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Надин , не се тревожи , ще се оправи детето .Както беше написала една мама преди мен - организма на детето си знае работата.Не може цял живот да наддава по килограм ,че и повече .Колкото по-голямо става детето , толкова по-малко ще наддва, но ти това го знаеш.
Знам,че е изнервящо ( и аз съм се сблъсквала с неядене от срана на сина ми ) , но не я насилвай и ще си спестиш доста нерви.Като не ще - не ще , все ще огладнее по някое време.Дебело дете не значи , здраво дете , щом е жизнена , значи всичко е наред.
Радослав на шест месеца беше 6,800кг , на седем - 7,100 , а на осем - 7,300кг.Наддаваше по малко , защото не ядеше и накрая му излезе първото зъбче .След това всичко се оправи.Виж го сега в подписа ми какви бузи е отпрал.
Всичко ще бъде наред - целувки на сладураната.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 6:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Надин, не се притеснявай, че не иска да яде, та вие сте добре с килограмите, ние сега сме на 11м. и тежим само 7,740кг. И ние минахмепрез този период точно, когато бяхме на 5-6м, точно тогава ни изникнаха 2-те долни зъбчета заедно. Не иска и не иска да яде. За 1,30ч изпиваше едва 60 мл, когата ми побеля, нервички не ми останаха. Само като дойдеше време за поредното хранене ми се изправяше косата. И аз съм се правила на маймуна и какви ли не играчки давах, но уви. То не, че сега не сме така, но е малко по-добре. И двете ми деца се оказаха злояди.Пишеш, че вече наддава по 200гр, а това е нормално, не може все по 1кг да качва, а Меги даже 2 месеца не качи нито грам и аз взех сериозно да се притеснявам. Едва миналият месец качихме 300гр и аз бях много, много щастливаSmile
Ще отмине, успехSmile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
silzdrav
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато питах педиатърката за стимулиране на апетита, витамините които съм давала стимулирали апетита, то го пише на тях де.Ама в действителност разлика не намирах.

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за успокоението момичета 070914 . Направо камък ми падна от сърцето, и душичката ми стоплихте с милите думи. И аз така си викам-като не ще да яде, ако ще, все някога ще огладнее. Ама като ми е жал и като всяка майка се притеснявам да не би пък аз да правя нещо както не трябва. Няма да насилвам детето, може пък структурката му да е слабичка/ама няма на кой-все сме си сочни/. Още веднъж ви благодаря за бързите отговори и вниманието. 070914 new

го^re
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nadinbg2002_ написа:
tania1mi написа:
Здравей!

Сега сме 8.000кг. Предния месец-7.800кг, а по предния-7.500кг. А предните месеци си качваше по кило, кило и нещо. Но аз не се притеснявам толкова от килограмите, а от това, че не иска да яде. Чул те господ, че скоро сама ще почне да иска, ама като си познавам диванцето-надали Laughing

nadinbg2002_
Напълно те разбирам.
Аз съм ревала от притеснения и какво ли не. Дъщеричката ми се роди на 17 юли 3 300 и ще ти напиша по месеци колко е тежала:
Изписаха я 3 100
20.07 - 3 160
21.08 - 4 100
23.09 - 4 800
23.10 - 5 250
01.11 - 5 500
20.11 - 5 800
02.12 - 6 000
17.12 - 6 150 - качила е за 1 месец 350 гр.
17.01 - 6 500
05.02. - 6 850
Това ти го пиша за да се успокоиш, защото ние се кърмихме само в заспало състояние, после пюрета никакви, АМ също не и въобще ужас. Купихме си кантар да се мерим в къщи всеки ден - преди кърмене, след кърмене. Обаче сега разбирам, че притесненията са ми били напразни. Сега сме на 2 год. и половина и е 11 кг. а яде всичко и по всяко време. Синът ми който е на 7 месеца е абсолютната противоположност на това, което преживях. Никакви проблеми с яденето. Доста повече наддава. Затова бъди спокойна и кураж. Между 1 год. и 2 год. сме се правили с мъжът ми на маймуни само и само да хапне нещо. Всяко ядене продължаваше по 2 часа. Обаче всичко с времето си.
Съветт ми и това, което на мен ми помогна е че преди повече от година наши приятели, които живеят в Германия ни посъветваха да започнем да даваме АМ с пробиотици и ни изпращаха Лактана БИО от Германия (сега го има и в България) вече. Носели са ни го и от Швейцария. Дъщеря ми още го пие. Пробиотиците регулират стомахчето на децата и са много полезни за храносмилането. С него направо се родих. Синът ми също е на него и не съм имала никакви проблеми. А да не говорим за колики или запек и други подобни.
Желая ти успех мила и много ама много кураж. 070914 Всичко ще е наред

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти Rumy за куража Laughing Аз също съм се чудела да не би да е нещо от млякото /на Нутрилон 1сме/, но после като се замисля, сме на него още от родилния дом /нямах кърма/. Пък тя не само него не го иска, ами и пюрета и каши. Така, че за сега ще оставя нещата така-пък каквото стане.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com