Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=9058&view=previous

Трябва ли наистина да споделяме всичко с половинката си?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 10:12 pm    Заглавие: Трябва ли наистина да споделяме всичко с половинката си? Отговорете с цитат

Всеки от нас мечтае за съвършената двойка, когато мъжът и жената образуват едно цяло. Абсолютната прозрачност в отношенията между двама души обаче, напук на общоприетите схващания, може да доведе до неразбиране и напрежение.

Години наред психолозите изтъкваха, че за да се заздрави една връзка и да продължи по-дълго във времето, двамата трябва да си казват всичко. В днешно време, когато комуникацията е ключовата дума за всяка връзка, същите тези психолози си дават сметка, че мълчанието понякога е по-благотворно. Става ясно, че не винаги цялата истина трябва да се споделя и че сто-процентовото доверяване представлява понякога истинска опасност.

Интимността е чувството, което сплотява двойката. За разлика от съпрузите, за които децата играят важна роля за целостта на семейството, неомъжените двойки имат нужда от интимност, която да ги свързва. Спомените за близост между двама души трябва ревниво да се пазят и те не принадлежат нито на единия, нито на другия, а на двойката като цяло. Не е сигурно, обаче, че споделянето на всичко подсилва тази интимност, дори напротив.

Интимността и споделянето са две различни неща. Колкото по-силно е сливането на една двойка в сексуално отношение, толкова повече интимността им се изразява в признаване на желанията, на нуждите на другия, на кратко, интимността е признаване на личността на човека отсреща.

Всеки от партньорите има правото да запази част от индивидуалността си. Още повече, че така се поддържа пламъкът на желанието. Неизвестността е основната „съставка“ на съблазняването.

Да споделиш моментите на радост,щастие или мъка, да си на разположение, когато човекът до теб има нужда от рамо, на което да поплаче,като едновременно с това запазиш "градината на тайните" си непокътната, това е ключът към истински зряла връзка.

/източник: tialoto.bg/

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Руми
Отличник

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 7:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

НЕ трябва Very Happy

го^re
eleonora87
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз си споделям абсолютно вси4ко

го^re
ani72
Сериозен

Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз споделям рано или късно. първоначално скатавам нещо, но после не ме свърта докато не го кажа. Laughing
но не мога да определя кое е правилно.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Uliana
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също споделям всичко всичко със мъжа ми!Ние сме и двамата от др градове и той за мен и аз за него съм му всичко!Надявам се и той да споделя с мен всичко!Но и аз не мога да определя кое е правилното! Smile

го^re
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние също споделяме и двамата всичко , освен като мой съпруг го имам и като най-добър приятел , защото знам че винаги ще ми помогне , и мога да разчитам на него.Доста съм си патила от "приятелки" и затова вече много внимавам на кой се доверявам , а със съпруга ми не трябва да се замислям кое да кажа , и кое да премълча.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
mama nati
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз споделям всичко с мъжо.Правилно или не правилно той е човекът на когото се доверявам напълно.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък смятам, че да споделяш всичко е нож с две остриета. Крайно откровена съм и доста експанзивна, но съм установила, че е по-добре понякога да премълча. За някои неща е нужно да се намери правилен подход, да се уцели времето, настроението и т.н.

го^re
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe

Местожителство: gr.VARNA

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам как трябва да е но за сега и ние си споделяме всичко.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BoBo4 написа:
Аз пък смятам, че да споделяш всичко е нож с две остриета. Крайно откровена съм и доста експанзивна, но съм установила, че е по-добре понякога да премълча. За някои неща е нужно да се намери правилен подход, да се уцели времето, настроението и т.н.

Подкрепям изцяло! Аз не споделям всичко и смятам, че за нашите добри отношения това е правилния подход. Просто го познавам вече много добре и знам, че ако съм изцяло откровена с него и му казвам всичко, ще има моменти когато или ще изтълкува нещо погрешно, или с чисто мъжката си логика няма да ме разбере и това ще доведе до повече проблеми, отколкото ако си замълча и го преживея сама.

го^re
Златомира Пенчева
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за сега си споделяме всичко и вече 11 години не съм разбрала да ни е зле

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 4:08 pm    Заглавие: Re: Трябва ли наистина да споделяме всичко с половинката си? Отговорете с цитат

MISTIKA написа:

Да споделиш моментите на радост,щастие или мъка, да си на разположение, когато човекът до теб има нужда от рамо, на което да поплаче,като едновременно с това запазиш "градината на тайните" си непокътната, това е ключът към истински зряла връзка.

Това отговаря точно на моите разбирания new

го^re
kate
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Споделяме си всичко! Че ние сме най-добрите приятели, как няма... Rolling Eyes

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jilina
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами засега си споделяме всичко. Освен съпрузи сме и най-добри приятели.

го^re
elid
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Разлог

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласна съм с Мистика и Нифада.И аз споделям много неща с мъжа ми, но има неща които по-добре да не знае, че незнам как ще реагира. Е нямам големи тайни, знае всичко. И за мен той е най-добрия приятел, познаваме се много добре вече и знам какво мога да му кажа.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com