Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=9039

кърмене и активия
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
krasotiika1
Начинаещ

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 3:09 pm    Заглавие: кърмене и активия Отговорете с цитат

здравеите мами, аз кърмя от скоро и обичам много да ям активия. но забелязвам че когато я ям бебо има нещо като разстроиство и много працка. искам да питам дали е възможно това да е от активията. Shocked

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tania1mi
Пристрастен

Местожителство: italia

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеи!
Честита нова година на всички!
Искам да кажа,че нямам много опит,но ще кажа какво мисля!
Пръцкането-да не би малката да има колики и от киселото мляко ,което ти си хапваш-те да се увеличават?За разтроиство- то по принцип на новородените акото им е рядичко и си акат почти след всяко кърмене...
При мен малкия имаше колики и те наистина се увеличаваха като приемах всякакви млечни-по препорака на педиатарката намалих всичко млечно до минимум.
това е от мен-надявам се да пишат и други мами с повече опит

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
krasotiika1
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

честита и на теб нова година new tania1mi
, всичко най най ти пожелавам. благодаря ти за отговора ,не знаех че от млечните продукти коликите се увеличават. ще ги спирам

го^re
tania1mi
Пристрастен

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти!А -За всеки случай допитай се до лекарката -аз несъм сигурна,нека пишат и другите мами и тогава ще решиш дали да спираш млечните-и то не напълно защото е нужен много калций на малката...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да приемаш млечни продукти. Кислеото мляко е полезно, но за прясното, не се препоръчва повече от една чаша на ден. Wink
Наблегни на сиренцето и кашкавала.
За да имаш кърма наблегни на белтъчините, зеленчуците и плодовете, като избягваш цитрусите-те са алергени. Въглехидратите ги избягвай или хапвай умерено. Ядките, също са от голямо значение- те действат лактогенно.
Бебето ти, има колики. Хапвай от всичко по-малко. Не се ограничавай с диети. Още повече да креташ цял ден на активия. Мисля, че една-две активии на ден, са предостатъчни. Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tania1mi
Пристрастен

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласна съм със semiramida /много хубав и изчерпателен отговор!Хубаво ти е писала от какво имаш нужда за кърмата!

го^re
v_m_b
Отличник

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 12:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз наблягам именно на цитрусите и най-вече на грейпфрутите! Нямам проблеми засега (да чукна на дърво)! Залагам на тях, защото действат разхлабително, а аз имам проблем със запека. Чувала съм, че овесените ядки били много полезни за кърмата. Както и всички зеленчуци! Всъщност аз си хапвам от всичко, но кърмата ми е все така малко.Ако имате някакъв лек за това или някакви съвети, моля пишете как да увелича кърмата си, ако изобщо е възможно това!

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

v_m_b написа:
Аз наблягам именно на цитрусите и най-вече на грейпфрутите! Нямам проблеми засега (да чукна на дърво)! Залагам на тях, защото действат разхлабително, а аз имам проблем със запека. Чувала съм, че овесените ядки били много полезни за кърмата. Както и всички зеленчуци! Всъщност аз си хапвам от всичко, но кърмата ми е все така малко.Ако имате някакъв лек за това или някакви съвети, моля пишете как да увелича кърмата си, ако изобщо е възможно това!

А защо мислиш, че кърмата ти е малко? Кърмиш ли или се цедиш и даваш с шише? Защото, ако кърмиш, няма как да разбереш, че не ти стига кърмата. След първия месец кърмата се регулира и гърдите омекват, не са така напрегнати както в началото. Това не значи, че нямаш кърма!
Писах по-горе, че лактогенно действат най-много ядките-лешници, бадеми, по-малко орехи(те съдържат Йод), не трябва да се прекалява с тях. Хапвай зеленчуци и белтъчини. Не прекалявай с течностите, не трябва да пиеш повече от 2-3литра на ден, защото се получава обратния ефект, прекалено многото течности подтискат лактацията.
Намали въглехидратите, това са хляба и тестените изделия.
Пий по една чаша вода преди всяко кърмене.
Wink

го^re
v_m_b
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, semiramida! Ами мисля, че не ми стига кърмата защото малкия както суче и започва да реве и да опъва и като разтрия малко гърдата и после я стисна наистина кърма няма. И точно затова го дохранвам с адаптирано мляко. А когато се цедя с триста зора изкарвам по 30-40грама от 2те гърди (а цеденето продължава поне 20-30минути). Едвам едвам ги събирам.

го^re
krasotiika1
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

v_m_b написа:
Здравей, semiramida! Ами мисля, че не ми стига кърмата защото малкия както суче и започва да реве и да опъва и като разтрия малко гърдата и после я стисна наистина кърма няма. И точно затова го дохранвам с адаптирано мляко. А когато се цедя с триста зора изкарвам по 30-40грама от 2те гърди (а цеденето продължава поне 20-30минути). Едвам едвам ги събирам.
аз пък въопще и 20 грама немога да изцедя ама пък като гледам беба как сладко спинка едва ли не и стига. благодаря на semiramida за отговора Very Happy

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

v_m_b написа:

Нали разбираш, че цеденето на ръка не е показател колко кърма изсуква бебето. Има жени, които не могат да изцедят и грам кърма с най-скъпите помпи, но това не им пречи да си кърмят успешно бебетата.
Нито едно изцеждане, дали на ръка или с помпа не може да се сравнява със едно сучещо бебе!!
Прочетох в една друга тема, че даваш на бебето си вода и то подсладена. Това е една от грешките, които правят много майки. Няма нищо лошо да даваш вода на бебето си, но да я подслаждаш е абсолютно погрешно. Не прекалявай с водата, бебето се залъгва с нея и когато дойде време за кърмене то не суче активно, даже може да се дърпа, защото е свикнало с биберона от шишето, който ползваш за водата. А така, бързо ще се отбие.
За кърменето се изискват усилия, както от страна на майката, така и от страна на бебето. Желая ти успех! Wink

го^re
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям семирамида с 2 ръце. Ще дам един пример - аз храня детето си като се цедя вече 8 месеца с помпата на Авент. За мен тя е много добра. Сега сестра ми има бебе и искаше да изцеди малко кърма, която да оставя когато не си е в къщи за кърмене. Е нищо не можа да изцеди. На ръка също май не става. А в същото време кантара показва че бебчо си яде достатъчно.
Пожелавам ти успех с кърменето. Не се отказвай

го^re
v_m_b
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря за съветите и мненията! Но моят проблем с кърмата си остава, тъй като май не се уточних, че кърма се събира ако не съм го кърмила поне 6 часа. През другото време, колкото и да се цедя с помпата все тая - кърма няма или е много малко (20-30грама). Благодаря ви отново и Успех и на вас с нашите малки сладурчета!

го^re
Anjela
Пристрастен

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

v_m_b написа:
Много ви благодаря за съветите и мненията! Но моят проблем с кърмата си остава, тъй като май не се уточних, че кърма се събира ако не съм го кърмила поне 6 часа. През другото време, колкото и да се цедя с помпата все тая - кърма няма или е много малко (20-30грама). Благодаря ви отново и Успех и на вас с нашите малки сладурчета!

И аз имам същия проблем и незнам какво да правя и да мисля ! Като сложа бебчо на кантара пък и биз да го слагам виждам че е пораснал но пък иска да яде през час и половина два , а като го нахраня с АМ изкарва повече от три часа , затова си мисля че кърмата ми е малко и не му стига и иска често да суче ! А като цедя изкарвам точно толкова 30-40 мл и немога да разбера какво става тъй като знам че когато бебето суче е по рзалично но .... Sad

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е така, защото кърмата се усвоява много по-бързо от бебешкия организъм, отколкото адаптираното мляко. Затова консултантите по кърмене препоръчват да се кърми бебето на поискване. Така бебето регулира кърмата. Огромна грешка е бебето постоянно да се мери, след всяко хранене. На всяко кърмене бебето изсуква различно количество кърма. Който и консултант по кърмене да попитате за пробно кърмене с измерване, ще отрече тази остаряла практика. Кърмете децата си на поискване.
Залъгалките също са коварни при кърменото бебе. Не напразно се казват
Залъгалки!
Дъщеря ми е на две години и още я кърмя. Никога до сега, не е пробвала залъгалка. Имало е дни в които е висяла буквално 24-часа, на гърдата ми. Писах и за водата в по-горните ми постове.
Wink

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com