Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8982&start=30

Влага
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

veniand написа:
baby_188 написа:
veniand написа:
Пръскам със Саво на 2-3 седмици и нямам проблеми.

Това някакъв препарат ли е?Кажи ми нещо повече за него.Как се използва и на каква цена е?

Да препарат е, синцилиндър с червени букви SAVO, има го навсякъде, във Фантастико също, около 6 лв. Обаче мирише много гадно и трябва поне няколко часа да проветриш. Аз пръскам,отварям и отиваме цял ден на гости.

Да, аз също пръскам с този препарат. Но това не е решение на проблема.
А, така смърди, че ми иде да си изповръщам червата 070914 070914 070914 Точно в тази стая в която пръскам спя с децата. Ще търсим влагорегулатор. Ако това е решението, склонна съм да купим. Rolling Eyes

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

semiramida написа:
veniand написа:
baby_188 написа:
veniand написа:
Пръскам със Саво на 2-3 седмици и нямам проблеми.

Това някакъв препарат ли е?Кажи ми нещо повече за него.Как се използва и на каква цена е?

Да препарат е, синцилиндър с червени букви SAVO, има го навсякъде, във Фантастико също, около 6 лв. Обаче мирише много гадно и трябва поне няколко часа да проветриш. Аз пръскам,отварям и отиваме цял ден на гости.

Да, аз също пръскам с този препарат. Но това не е решение на проблема.
А, така смърди, че ми иде да си изповръщам червата 070914 070914 070914 Точно в тази стая в която пръскам спя с децата. Ще търсим влагорегулатор. Ако това е решението, склонна съм да купим. Rolling Eyes

Че препарата не е решение - не е.Просто за момента ми трябва нещо.
Казаха ми, че в стаята на малко дете не е хубаво и поне 2-3 дни не трябва да спи там.Така, че там в никакъв случай няма да го използвам.Само в кухнята.
Иначе намерих една интересна темичка по въпроса.Ето линк към нея http://www.hygrooptima.com/faq-fungi.html#irfaq_4_eeec1

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

baby_188, сайта, който си дала е много полезен. Благодаря Wink

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ГОСПОДИ! Това направо ме разби! http://www.hygrooptima.com/fungi.html
Веднага ще ходим за влаголовител!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
ГОСПОДИ! Това направо ме разби! http://www.hygrooptima.com/fungi.html
Веднага ще ходим за влаголовител!

Аз също съм чувала, че влагата е вредна за децата, ама от това, което прочетох тръпки ме побиха.
Май трябва незабавно да се взимат някакви мерки.

го^re
Вероника82
Сериозен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Майчета-наистина пише ужасни неща,но няма източник или някакъв друг критерий за научност на фактите-да не говорим,че нещо ми направи впечатление-как така плеен или мухъл предизвиква анорексия-та това е смешно и несериозно-мисля,че авторите са попрекалили.

го^re
elkar
Редовен

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние също лятото сменихме дограмата с ПВЦ - шесткамерен стъклопакет, отопляваме се с климатици във всички стаи и нямаме кондез. Smile Дрехите се случва някой път да се сушат и вътре.Със старата дограма, която беше дървена и двойна, винаги, когато беше студено навън се получаваше кондез по прозорците. Rolling Eyes Незнам дали не е свързано и със строителството на сградите. 070914 Деверът ми това лято си купи апартамент ново строителство и при първият по сериозен дъжд, дограмата му пропусна. Сега при това време имам кондез по всички прозорци. Sad

го^re
Златомира Пенчева
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние нищо не сме сменяли по къщата. Тя е на 30 години и досега нямаше никъде, а тази година има в стаята където спим. Там не суша дрехи, има парно и т. н.
След толкова години защо и откъде дойде скапания мухъл

го^re
baby_born
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние също си сменихме дограмата с ПВЦ.Миналата зима мухласаха част от външните стени на стаите.Тази зима също започнаха да мухлясват , въпреки изолацията и направения ремонт.Тъй като блока ни е тухлен(от по-старите) и във всяка стая има розетка за комините,решихме да сложим вентилатори.Мъжа ми купи някакви с клапи,които се отварят докато работят,иначе са затворени.От както ги сложихме нямаме никакъв проблем.Преди това прозорците постоянно бяха мокри отдолу до дограмата,сега и тази влага изчезна.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От 2-3 дни става вече, проветрявам стаите всяка сутрин (независимо от температурите навън) по 10 мин и като че ли мухъла се загуби..но ще видим, рано е да се радвам май Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
milenka
Отличник

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, new Незнам как да коментирам вече. Ние навсякъде сме с ПВЦ дограма и имаме всяка сутрин конденз,а в кухнята нонстоп-шкафовете ми дори са мокри,стените са влажни...мухъл...А иначе аз попринцип си проветрявам,дори и да е много студено-за малко. Хората си мият прозорците на пролет,а аз всяка сутрин new new и периодично пръскаме стените с Антимухъл,защото се появява. Направо незнам как да се справим с този проблем.Този влагоулавител скъпичък,но ако знам че ще помогне,ще го взема.

го^re
sesilia
Пристрастен

Местожителство: габрово

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мале и при нас картинката става все по-зле но но колега на съпруга ми казал че и ма влаголовител за по-30 лв- в практикера в Търново но за по-малък къпъцитет мами ако някой вече ползвате дайте инфо заслужавали си ?

го^re
milenka
Отличник

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета,бързам да пиша-купихме си влагоулавител от Практис за 20 лв да пробваме и се оказа че има ефект.Е,не е толкова голям,но е далеч по-различно с него.Казва се Церезит стоп влага.

го^re
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ние също си купихме влагорегулатор.взехме от по-скъпите 300 лв. наистина е по-добре,като видя сутрин колко вода има събрана направо.... Shocked доволни сме по друг начин не можем да я съберем,колкото е да проветрявам и да пръскам,не може.това е най-доброто решение за нас!

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а някой от вас мислил ли е за сушилна (т.е. да суши дрехите не в стаята) или само влаголовител му е цаката?

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com