Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8982&start=0

Влага
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 4:17 pm    Заглавие: Влага Отговорете с цитат

Това лято сменихме дограмата - ПВЦ, златен дъб, ШОКО....Отопляваме се с климатик в едната и духалка в другата стая...суша дрехите на бебето там, защото нямам другаде къде и не искам да ви обяснявам какъв мухъл открих по перваза под прозорците (в едната стая), зад спалята, нощните шкафчета, а в дневната - зад секцията....
Виждам се в ужас!
На някой случвало ли му се е? Дайте съвет

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kofina
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото знам живееш в къща, не че в апартаментите няма влага, но аз живея също в къща и ние го имахме този проблем,
в една от стайте имаше влага, резрешихме проблема като направихме външна изолация.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това си е проблем на къщите. Наши приятели направиха невероятен ремонт и мъжът изрови пода на един метър, за да насложи какви ли не изолации и сле няколко месеца пак започна да им мухлясва стената. Не знам какво да ти кажа... Майка ми и баща ми също живеят вкъща и там е много влажно.

го^re
borianka_
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Vidin

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние също живеем в къща с ПВЦ дограма и засега нямаме никъде мухъл,нито конденс по стъклата.Но се отопляваме с парно и под всеки прозорец имаме радиатор и мисля,че това ни спасява от мухъла.

го^re
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си мисля че е от това че сушиш дрехи там. Аз поне така се сдобих с нашия мухъл Laughing . В спалнята беше, там почти не топлим - само климатика в хола на отворени врати. Прозореца си е дървен. Бяхме правили изолация отвън. Сега има и отвътре, не суша дрехи и засега не се е повторил.

го^re
gery_deni
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз живея в апартамент и всички около мен имат броблем с мухала и влагата.Това не е защото си в къща или си сушиш дрехите а защото с ПВЦ - то се запечатва и ако не се проветрява хобаво всеки ден(или с две думи не мреш от студ) избива мухъл.Много гадно но и при нас е така откатно сме с дограма Sad Единствения вариант за спасение е външна изолация

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gery_deni написа:
Аз живея в апартамент и всички около мен имат броблем с мухала и влагата.Това не е защото си в къща или си сушиш дрехите а защото с ПВЦ - то се запечатва и ако не се проветрява хобаво всеки ден(или с две думи не мреш от студ) избива мухъл.Много гадно но и при нас е така откатно сме с дограма Sad Единствения вариант за спасение е външна изолация

Ей, това ми е мъкаааааааа! Evil or Very Mad Цялата ми спалня периодично е в мухъл Evil or Very Mad Парното прави стршен конденз, хем е под прозорците. Всяка седмица търкам с белина. Опропастих цялата стая. Постоянно проветрявам, келфайда, че отопляваме. Топлиме врабците! Докато прозорците бяха дървени, нямах проблем. Сложихме ПВЦ и не можем да се отървем. И ние сме в къща, при това 2ри етаж. Над нас е само таванското. new Латекса също запечатва стените и тавана, така стените не нмогат да дишат, ама откъде да знам това, после го научих.
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние се нанесохме в нов апартамент,кооперацията още не е заселена и след като започнахме да отопляваме се появиха локвички от вода под кошарката,в ъглите,в первазите.Решихме си проблема като си купихме влагорегулатор,за 3 дни сме събрали 12л.вода,локвичките изчезнаха,дори по дограмата няма капчица вода.

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние сме с този мухлясъл проблем. Нищо че имаме и външна и вътрешна изолация. С ПВЦ сме в спалнята и направо ме е яд да гледам под прозорците какви мухлясали черни петна са се образували. new Пробвах няколко начина-с парно, без парно, със щори/външни/, без щори-няма оправия.Сутрин прозорците са мокри от вода. А сме правили ремонт миналата година. Направо да се оскубеш new Daniela80, какъв е този влагорегулатор? От къде сте си го купили? И какви парички е? Звучи ми надеждно new

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние живееме в апартамент.Откакто сложихме ПВЦ-то и започна влагата и конденза.Направо ме хваща яд, че несложих алуминий, ама вече свирено.В стаята се отопляваме с конвектор, а в хола с духалка.Кухнята е неотопляема.Единствено в кухнята немога да оправя полужението и се скапа всичко.Тапетите паднаха до прозореца и направо е ужас.По стените няма да ви казвам какво вода има.В стаята, за да нямам проблеми нощтно време държа включен конвектора.Така изсушава въздуха.
На мен ми казаха или да си направя външна изолация или всички помещения да бъдат отоплявани еднакво.Демек навсякъде температурата да е еднаква.

го^re
SLANCE
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ние имаме пвц дограма от три години живеем в апартамент но сме с парно навсякъде е една и съща температурата и никъде нямаме мухъл , в началото един път проснах пране на радиаторите и на сушилка в стаята и по прозорците веднага започна да се стича вода и по стените от тогава простирам на сушилка която слагам в банята , също имаме и къща в която ходим сао събота и неделя докато ни няма няма конденс но като отидем веднага палим парното че иначе като дишаме и пак се образува конденс , та цаката му е в равномерното затопляне на жилището и да не се простира вътре в стаята че парното не може да насмогне да исуши мокрите дрехи и веднага на прозорците и стените

го^re
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

daniela80 кажи какво е това влагорегулатор и за колко го купихте.и ние имаме този проблем и се тревожа от тази влага при детето.мислим,че с външна изолация няма да се оправи,защото влагата ни е вътрешна.където го къпем,от дрехите и така.каквото и да е ще купим само да се оправи.

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това е един уред,подобен на духалка,нарича се влагорегулатор или влаголовител.Ние го купихме от ПРАКТИКЕР,струва 180ЛВ. и е за максимум 70квадрата.Но имаи др.модели за по-големи площи,струват от 300до 700лв.Нашият може да събира до 10л.вода на денонощие.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега разбирам, защо на запад хората си правели дървена дограма.....дървото "дишало" и ние като бяхме със старата - нямахме проблеми....
Аз НЯМАМ къде другаде да суша, нямам баня, камо ли голяма...т.е. баня и тоалетна са ни на 1 и с тая дърта баба вичко вони, не бих сложила свои дрехи там, да не говорим за бебето. Освен това е страшно малко помещение, едва влиза 1 човек да се изкъпе...
Да, в къща живеем на 2 ет. НЕ сме санирали отвън, а наистина само външните стени са с мухъл и то ниско долу....вътрешните нямат проблем, но нашите кумуве си санираха апаратамента и ПАК имат влага....
А също да ви кажа, че 2-те стаи са ни преходни, така че температурите са сходни....2-3 градуса разлика да има най-много.
Значи засега смятаме да проветряваме по 10 мин. всяка сутрин. Ако не мине - ще купуваме влаголовител - струвал 16 лв имало го в МЕТРО и събирало половин литър.....само че май таблетките са скъпички - 15 лв 2 бр....
Ако и това не помогне имало портативна сушилна (колкото детски кош за играчки), сгъваема, рекламират, че дрехите съхнели за 1(2 час...така поне само чаршафите ще проскам в стаите....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
silzdrav
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

този от 16 лв въобще не го гледай, той е за дрешници, килери и други малки помещения. Ако влагата е много няма да ти свършат работа. Днес ходихме до Технополис точно да разгледаме за обезвлажнител.Този от 159 най -евтиния/имаше и от 59лв но много малък и измислен ми се стори, така че не го споменавам/ се оказа, че няма да ни върши работа-600мл за 24часа и само частично ще я премахне и пак ще си имаме но по-малко.Ако имаш много влага по стъклата, която се стича като при нас / Ели вика "Вали дъжд"/ и по стените ако има влага трябват тези от 300 нагоре, те събират 12л и повече за 24часа, в зависимост от цената.
тук може да ги разгледаш, на тази фирма продават в Технополис http://twe.bg/

Последната промяна е направена от silzdrav на Съб Дек 29, 2007 10:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com