Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=897&start=0

Смяната на фамилията при сключване на брак
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sjb
Пристрастен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Яну 06, 2007 1:55 am    Заглавие: Смяната на фамилията при сключване на брак Отговорете с цитат

Искам да ви попитам, ако сте с две фамилии след сключване на граждански брак, например Иванова-Петрова, и ви се налага да попълните дадени документи, които работодателят изисква от вас, законно ли е да използвате само едната от двете фамилии? С други думи, ако сте приели фамилията на съпруга си, но с тире, законно ли е да се представяте само с моминското си име във формуляри, декларации и дори в автобиографията си при кандидатстването? Дано ме разберете Laughing .

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Яну 06, 2007 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че както и да си променила фамилията - изцяло или с тире, трябва да сменяш първо документи, и второ да се пописваш и с двете имена. Така е законно. Дали го правят майките с две имена не знам. Аз лично смених фамилията директно, това ми струваше много нерви и пари ( управител съм на фирма и трябваше да сменя всичките документи и на фирмата), но не съжалявам. В това отношение съм старомодна и държа да е видно че съм от едно семейство с мъжа и детето сиSmile

го^re
darma
Сериозен

МнениеПуснато на: Съб Яну 06, 2007 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм с добавена фамилия.Всички официални документи попълвам с двойната си фамилия,т.е. както съм по лична карта.

го^re
snej_7
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Яну 07, 2007 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Официалните документи винаги се попълват с имената по лична карта. Аз също съм с тире, но навсякъде си се представям с моята си фамилия. Даже се замислям дали да си върна имената от преди брака. Но по принцип с приложена декларация за идентичност на имената не би трабвало да имаш проблеми.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sisi_fi
Редовен

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2007 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм с добавена фамилия и навсякъде използвам и двете.

го^re
elid
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Разлог

МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2007 10:53 pm    Заглавие: смяната на фамилията при сключване на брак Отговорете с цитат

и аз мисля,че трябва и с двете имена да се подписваш-ив официални,и в неофициални документи. аз като се омъжих приех фамилията на мъжа,не съм се замисляла въобще за това. е разбира се в началото ми беше трудно да свикна ,но

го^re
DEZIRELA
Редовен

Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На официални документи мисля, 4е трябва с двете, ина4е може и с едната. Exclamation

го^re
belladonna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Навсякъде в официални документи и където се изискват имена по лична карта, трябва да се изпишат и двете фамилии. В това число влизат и документите при постъпване на работа.
Иначе на неофициални места, където например се иска само име и фамилия, можеш да си изпишеш малкото име и едната от фамилиите. Като се представяш - също ползваш само едната фамилия (да изреждаш две звучи глупаво).

Nifada, защо да си старомодна? Аз също приех изцяло фамилията на мъжа ми - нали вече не съм момичето на мама и тати (въпреки, че ги уважавам и обичам), а съм създала ново семейство с човек, с който искам да сме с еднакви фамилии. С каква фамилия ще си след брака е въпрос на личен избор, но не виждам нищо старомодно в това да приемеш фамилията на мъжа си, нито пък нещо модерно в това да запазиш моминската си.

го^re
Iveta Gocheva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Italia

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук в Италия не се приема фамилията на мъжа, всеки си е с неговата фамилия. Само за официални документи се използва фамилията на мъжа и като отида в об6тината, например, ме питат кои са имената на мъжа ми не моята фамилия....

го^re
the king
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Iveta Gocheva написа:
Тук в Италия не се приема фамилията на мъжа, всеки си е с неговата фамилия. Само за официални документи се използва фамилията на мъжа и като отида в об6тината, например, ме питат кои са имената на мъжа ми не моята фамилия....

Леле в тази Италия май жените ги нямат за нищо Wink
Трябва да бъдат new докато поумнеят Laughing

го^re
Iveta Gocheva
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 10:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За доста не6та триабва да бъдат new ...според мен са доста по назад от нас в мисловната дейност, без да ги обиждам...даже не знам за6то не се приема фамилията на мъжа Question

го^re
Galinche
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 6:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, но пък съм чувала специално за Италия, че при един развод (недай Боже естествено) всичко остава за жената. Затова италианците много не смеят да се развеждат. Така са ми казвали мои познати- незнам дали е вярно. Да кажат тези, които са в Италия. Виж, ако жената е чужденка може и да има изключения.

го^re
the king
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Надали при развод всичко да получава жената , те са си мафиоти и е по вероятно да закопаят жената някъде жива , отколкото да се развеждат с нея. Wink

го^re
Iveta Gocheva
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако иска6 да се разведе6 триабва 5 години да сте разделени преди това. ...а ина4е по закон вси4ко придобито по време на брака се дели на две...зависи дали сте подписали такова споразумение Exclamation

го^re
linda
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Навсякъде трябва да се изписват и двете фамилии с тирето както по лична карта.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com