Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8875&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=c55ae197e5cfe9e8f9138afd30e3da63

за изследвания-урина от бебче
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Имунизации
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bubu23
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 11:50 am    Заглавие: за изследвания-урина от бебче Отговорете с цитат

Извинявам се за тъпия въпрос ама мамите минали по този път нека да ме светнат как става вземането на уринката на бебо. Май имало някакви найлонови пликчета ли Rolling Eyes ........... Предстои ни изследване за кръв и урина та се питам как цял ден да го вардя със смъкнат памперс и да чакам да се изпиша... Rolling Eyes Laughing Много благодаря на отзовалите се мами! Embarassed

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
baby_born
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей!Хич не ти е тъп въпроса...
Пликчетата се казват колектор за урина.Обаче да ти кажа не помня име на фирма производител.Продават ги в аптеките.По-хубави се тези с "дунапренчето" на лепенката, другите са по-евтини но не се залепят и се разливат в памперса.Ако искаш ще ти пиша на ЛС за употребата им.

го^re
bubu23
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

baby_born написа:
Здравей!Хич не ти е тъп въпроса...
Пликчетата се казват колектор за урина.Обаче да ти кажа не помня име на фирма производител.Продават ги в аптеките.По-хубави се тези с "дунапренчето" на лепенката, другите са по-евтини но не се залепят и се разливат в памперса.Ако искаш ще ти пиша на ЛС за употребата им.
много ти благодаря new ако може пояснението на лични!

го^re
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има различни за момиченца и момченца. Аз имам момиченце и стана много лесно, въпреки че и аз като теб се притеснявах. С момченцата си мисля, че даже е по-лесно. Оставих я малко голичка, залепих и колектора и тя се изпишка. Предполагам че веднага след сън ще се изпишка бързо

го^re
bubu23
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за съдействието мамчета! мъжо ходи до аптеката и взехме, остава да съберем материяла вече Laughing
Модераторите могат да заключат темичката! Wink

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз видях голям зор когато трябваше да ползвам това колекторче. Беше се разлепило и всичко се беше изляло в памперса. За това като я разпових, я оставих за 5 минутки без памперс и дебнех с контейнерчето. Щом почна да пишка го подложих и събрах достатъчно.
Нали знаеш, че урината се събира в контейнерче, което също се купува от аптеката?

го^re
bubu23
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 7:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

дааааааааа стерилно шишенце! благодаря ти! Laughing

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще помоля мама baby_born или някоя друга мама да ми разясни малко и на мен за тези колекторчета. И ние другия месец на консултацията трябва да носим урина и се чудех как да стане. Педи каза като се събуди малката да я заведа в банята и да чакам със едно преварено бурканче от пюре бебка да се изпишка. Да ама ако пък не и се пишка колко време трябва да клеча там. new

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чак пък в банята.... Те като се събудят винаги малко след това се изпишкват. така че ако имаш място, където я повиваш ( сменяш памперсите), просто свали пълния и я остави да поритка така ( подложи нов отдолу да не опишка) и до 5-10 мин все ще изпишка нещо. Ти бъди готова или със превареното бурканче ( или с контейнерче от аптеката) и го подложи. Не е нужно да го напълниш до горе. Една трета от контейнерчето е достатъчна. Според мен ще ти е по-лесно да купиш контейнерче, струва стотинки, но ти си решаваш дали да вариш бурканче.

Другият вариант е да слагаш колекторче, но аз лично не бях доволна от него и не ми свърши работа. Беше се разлепило и разляло в памперса.

го^re
petq_d
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За изследванията на 6 мес. взех от тия стерилните чашки за урина,които се продават в аптеката.Събухме памперса и както е в легнало положение като започна да пишка само го подложих и готово.За изследванията,които се правят на годинката вече я сложих на гърнето като предарително го бях измила много хубаво.Като се изпишка го прехвърлих в стерилната чашка.Нямаше проблеми!

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Nifada new за пълноценният отговор new

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега се сещам, че втория път и аз направих това с гърнето, като се надявах да не се изака. И като се изпишка, бързо я вдигнах и напълних контейнерчето.

го^re
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mi6a написа:
Има различни за момиченца и момченца. Аз имам момиченце и стана много лесно, въпреки че и аз като теб се притеснявах. С момченцата си мисля, че даже е по-лесно. Оставих я малко голичка, залепих и колектора и тя се изпишка. Предполагам че веднага след сън ще се изпишка бързо

Даже ще ти е доста по леко с момченце. С момиченцата става доста по трудно. Но са доста удобни колекторите.

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
Сега се сещам, че втория път и аз направих това с гърнето, като се надявах да не се изака. И като се изпишка, бързо я вдигнах и напълних контейнерчето.

И при мен беше точно така.Само, че тогава Анджи беше на 6 месеца.Тя от тогава ходеше от време на време на гърне.Уж го бях измила много хубаво, но казаха, че имало бактерии.Затова й взех от тези колекторчета и стерилно шишенце.Понеже беше лятото й сложих колектора и я оставих по голо дупе върху подлугана.Бая време мина докато свърши работата.Ама тя си риташе и нямаше проблем.При мен въобще не се е разляла урината и нямах проблеми. Wink

го^re
Iveta Gocheva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Italia

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук пък не им правят изледвания кръв и урина, даже като питах педиатърката и ме гледаше доста въпросително, ако не му направят до лятото сигурно като си дойда в Бг ще му направя и аз.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Имунизации Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com