Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8872

От Аптамил на Лактана Био

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
brumbazuk

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 11:47 pm    Заглавие: От Аптамил на Лактана Био Отговорете с цитат

Здравейте мили мами! Бебка ми е на 2 месеца и 6 дни и сме на Аптамил от 20тия ден. Иска ми се обаче да го сменя с Лактана Био защото прочетох доста хубави неща за пробиотиците и ми хареса това че е и био мляко. Другия проблем заради който ми се иска да го сменя е че сме с ужасни колики и вече нищо не помага.....и си мисля че може би Аптамила не й понася на коремчито и ако го сменя с Лактана Био което е с пробиотици може и да й олекне на коремчето..... Та въпроса ми е - има ли мами които са сменили аптамила с лактаната и дали е подействало добре на бебчетата, защото от друга страна ме е страх да не й се усилят още повече коликите? И дали да го сменя постепенно като го смесвам с аптамила или да го сменя изведнъж? Благодаря предварително на всички за отговорите!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 9:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

brumbazuk
Здравей,
аз съм преминавала за голямата ми дъщеричка от Аптамил на Лактана, но на Лактана 3 и тя беше доста по-голяма от твоя бебо. Личното ми мнение е че не би трябвало да имаш притеснения от смяната на едно АМ с друго. Лактана е много добро АМ. Аз го предпочитам поради две причини: немско АМ с пробиотици и БИО. Синът ми , който е на 7 месеца също никога не е имал проблеми вкл и колики. той е от бебе на Лактана, сега е на Лактана 2. Но трябва да знаеш, че все пак при всяко дете е индивидуално. Според мен смяната трябва да се направи изведнъж без да се смесват АМ и ако в началото не приема цялото количество до 2-3 дни ще започне да си пие новото мляко. Поне при нас беше така.
Успех

го^re
brumbazuk

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Rumy за отговора. Това което ме притеснява е, че при смяна на млякото понякога се усилват коликите.....Въпреки че то вече според мене няма накъде повече - и без това по цял ден ми е в ръцете... Sad Дано като го сменя да й облекчи малко коремчето, че нали е с пробиотици, а да не стане по-зле!

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

brumbazuk написа:
Благодаря Rumy за отговора. Това което ме притеснява е, че при смяна на млякото понякога се усилват коликите.....Въпреки че то вече според мене няма накъде повече - и без това по цял ден ми е в ръцете... Sad Дано като го сменя да й облекчи малко коремчето, че нали е с пробиотици, а да не стане по-зле!

Аз не споделям мнението, че не може се сменя АМ. И не виждам причина за това, както и че се увеличават коликите. Нито дъщеричката нито синът ми са имали колики, но пак може би се повтарям всичко е много индивидуално при всяко бебче. А и при теб явно вече ти е дошло доста. А и какво ти пречи да пробваш. Ако положението се подобри какво по-хубаво от това и за теб и за бебчето.
А от пробиотиците няма как да стане по-зле, защото при кърмените бебчета Бифидобактериите са между 95-99% от чревната флора, а при бебчета на АМ са наполовина и затова чрез АМ с пробиотици това се регулира. И именно чрез тях по-лесно се абсорбират минералите и витамините и се стимулира производството на ензима лактаза, необходим за по-лесното усвояване на млякото.
В интернет има доста статии за полезността на пробиотиците, а мисля че и в темата за тях можеш да намериш повече информация.
Още веднъж успех и да ти е по-леко с бебчето.

го^re
Kofina
Редовен

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също обмислях идеята да преминем от Аптамил на ЛактанаБио, и аз поради добрите отзиви които чувам за това мляко. Консултирах се с педиатъра, но той ми каза, че преминаването от едно мляко на друго не е препоръчително. Може да засили коликите на детето ти, да доведе до запек докато стомахчето му свикне с новото мляко. Всъщност като се замислиш ако кърмеше как щеше да смениш млакото... Между другото Аптамил е и си остава едно от най добрите АМ на нашия пазар, и в него също има така полезните пробиотици.
А за коликите мога да те посъветвам да се въоръжиш с търпение и дано скоро да преминат, но едвали смяната на АМ ще помогне

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кофина, до колкот обях чела в една по-стара тема на Руми, Аптамилът е с прЕбиотици, а не с прОбиотици. Имаше специална тема за различката между двете и сега ще я потърся.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето я темата, много е полезна:
http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=5503&start=0

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 10:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Kofina написа:
Аз също обмислях идеята да преминем от Аптамил на ЛактанаБио, и аз поради добрите отзиви които чувам за това мляко. Консултирах се с педиатъра, но той ми каза, че преминаването от едно мляко на друго не е препоръчително. Може да засили коликите на детето ти, да доведе до запек докато стомахчето му свикне с новото мляко. Всъщност като се замислиш ако кърмеше как щеше да смениш млакото... Между другото Аптамил е и си остава едно от най добрите АМ на нашия пазар, и в него също има така полезните пробиотици.
А за коликите мога да те посъветвам да се въоръжиш с търпение и дано скоро да преминат, но едвали смяната на АМ ще помогне

Kofina
Абсолютно съм съгласна с теб, че Аптамила е също добро мляко, но не съм съгласна за пробиотиците. Единствените млека с прОбиотици са Лактана и Hipp. В Лактана те са 4 вида, а в Hipp е само един вид. Всички останали млека са с прЕбиотици. ПрЕбиотиците най простичко казано са храната за бифидобактериите - прОбиотиците. За съжаление в западните страни има доста по-голям избор на млека с прОбиотици, но в България са само тези две АМ. Писала съм много по-темата, защото лично аз открих Лактана БИО в Германия и там разбрах за разликата между млеката. А тя е много, много важна и за голямо съжаление много малко педита я знаят. И майки също. Ето дори ти казваш, че Аптамил е с пробиотици. А не е така.
И още бих изразила съмненията си относно това, че не може да се сменя АМ. Това са "измишльотените" на педита-та, защото всички са зомбирани от НАН и Фризолак. Във всички болници захранват бебетата с тези две млека. Личното ми мнение е че това са най-долнопробните млека в България, защото те не се продават никъде другаде в Европа. И когато в България вече има качествени АМ като Аптамил, Милумил, Лактана, Hipp защо да не се сменят. Аз поне не съм срещала никъде коментар в подкрепа на това твърдение.
А в интернет има страшно много статии за полезността на пробиотиците.
070914

го^re
Kofina
Редовен

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Грепката е моя момичета, чак аз се ядосах като видях каква груба грешка сам допуснала при писането. Наясно сам с разликата между Пребиотици и Пробиотици.
http://www.bb-team.org/articles/865
Тази побликация беше много полезна за мен.
Все пак помисли преди да смениш АМ на своето дете, или пък това което ми идва на ум в момента е това да стане постепенно, примерно да правиш комбинация от двете и да даваш и така постепенно да преминеш изцяло на ЛактанаБио. Незнам до колко е редно, но все пак си мисля, че рязката смяна няма да доведе до добри резултати new

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kofina
new 070914

го^re
brumbazuk

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря момичета за отговорите! Днес от сутринта започнах да й давам от Лактаната. И мога да се похваля че бебето ми го понесе чудесно. Цял ден е спокойна, спинка си самичка, а не в ръцете ми, не се гърчи докато яде нито пък след това както беше с Аптамила, нито пък пищи така час след като е яла. Даже се изходи нормално без зор както досега. Много съм доволна. Дано да продължи да й действа така добре какато днес, защото милата се измъчи вече с това нейно коремче. Иначе смяната я направих изведнъж. В 6 яде Аптамил- в 9 Лактана. Very Happy

го^re
gery78
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

brumbazuk написа:
Благодаря момичета за отговорите! Днес от сутринта започнах да й давам от Лактаната. И мога да се похваля че бебето ми го понесе чудесно. Цял ден е спокойна, спинка си самичка, а не в ръцете ми, не се гърчи докато яде нито пък след това както беше с Аптамила, нито пък пищи така час след като е яла. Даже се изходи нормално без зор както досега. Много съм доволна. Дано да продължи да й действа така добре какато днес, защото милата се измъчи вече с това нейно коремче. Иначе смяната я направих изведнъж. В 6 яде Аптамил- в 9 Лактана. Very Happy

Радвам се за теб и бебенцето. Аз също давам Лактана БИО и съм много доволна. Никога не сме имали колики или запек. Сега още сме на Лактана 1, но смятам да е последната кутия и да мина на Лактана 2. Желая ти успех.

го^re
mamaalex

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете ме, че ще се дублирам и в двете теми, ама да попитам мамите, които вече са преминали от Аптамил на Лактана БИО. Как го направихте от раз или постепенно? Ако е постепенно редуват ли се и през какъв интервал.
Благодаря ви момичета.

го^re
ive
Начинаещ

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mamaalex написа:
Извинете ме, че ще се дублирам и в двете теми, ама да попитам мамите, които вече са преминали от Аптамил на Лактана БИО. Как го направихте от раз или постепенно? Ако е постепенно редуват ли се и през какъв интервал.
Благодаря ви момичета.

Ама верно ги дублираш Laughing (току-що ти писах в другата тема). Ние преминахме от Аптамил към Лактана БИО от раз и нямаше проблеми new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com