Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=886

Надаване при кърмени бебета

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rally77
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Яну 05, 2007 12:01 pm    Заглавие: Надаване при кърмени бебета Отговорете с цитат

Абе да попитам.Моя хубосник ще направи 5 месеца на 11 януари.Страшно жилаво дете за миг не спира от 2,5 се обръща по корем и дори докато суче не спира с ръце и крака.Всеки месец поне до сега дърпа с по 4 см.На 4 месеца беше 68см.Обаче с кг сме по назад.В смисъл 6.500 сме ама на6ата педиатърка все се опитва да ми каже че кърмата не ми стига.А а з се изцеждам а и малкия въобще не плаче освен когато е мн.гладен ама никога по рано от 3-4 4аса между храненията.Дугото което забелязах е че един месецддърпа много а един по малко нормално ли е .Трети месец качи 800 грама а 4етвърти само 450 ама пък на см яко дърпа.А втори дръпна с 1.100.Колко трябва да качва.А и след всяко ядене връща а съм чувала 4е ако върне веднага след ядене означава че е хапнал в повечко.Аз имам кантар вкъщи и сега този месец е качил 400грама но има още 1 седмица до навършване на 5 нормално ли е?А на см пак е дръпнал поне с 3см

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
avienda
Сериозен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Яну 05, 2007 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Май при всяко детенце е различно, ние сме само на кърма - първия месец качи 1.400, а втория още 1.300 ....казаха че е много, но като се кърмим няма как да видя колко яде, а пък той не се задържа много, много на гърдата но явно му стига. Педиатърката каза, че щом е на кърма никакви диети

го^re
arlina
Начинаещ

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Яну 05, 2007 7:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rally77,`мисля че съвсем нормално си наддава детето.Не се шашкай.И едва ли не ти стига кърмата.Те кърмените бебчета си знаят,ако не им стига ще искат да си похапват по на честичко и съответно ти ще имаш повече кърма.От някъде ми бяха попаднали следните данни за средно наддаване на тегло за седмица:
0-4мес.- 170гр.
4-6мес.- 113-142гр.
6-12мес.- 57-113гр.
Но това са доста относителни данни.Ако детето си пълни памперсите редовно,здраво е и не плаче от глад,мисля че всичко е наред Very Happy Има по-дребни и по -слаби дечица има и по-пухени.
Моята щерка на 4,5 мес. беше 67см,7800,не изглежда дебела,но има големи бузи и е постоянно в движение,дори и ако похапва.Тя е на изключително кърмене-само на кърма,вода не пие и ще се захранваме другия месец. Very Happy

го^re
Диляна
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rally77,щом имаш кантар направи пробно кърмене. Мериш бебока кърмиш го и пак го мериш (гледай да не пишка и ака през това време ). Rolling Eyes Така ще видиш колко е хапнал. Когато си хапва проблем няма.Всеки наддава различно.

го^re
rally77
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси мерила съм го и си изяжда количеството.Пък и сега на 11 бяхме на преглед.направи 5 месеца и е качил 650гр и е ве4е 7.100.А и наистина не плаче.Явно през месец си наваксва килцата Smile

го^re
AV
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Яну 22, 2007 12:05 am    Заглавие: AV Отговорете с цитат

Споко при всеки бебок е индивидуално качването на килограми.
Първия месец качихме 1300 гр. Втория 1200 гр. Третия 600гр. сега е на 5 и тежи 7200гр. Иначе за скромните си 5 месеца и 10 дни е дръпнал с цели 19 см. Педиатъра ни увери, че е нормално кърмените бебоци след 3 месец да наддават повече на см., и за това ги наричат "бебета Банани". А и нали не ти плаче 1 час след кърмене значи си му стига това дето му предлагаш.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Яну 22, 2007 12:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бебетата растат скокообразно ( ти сама си го забелязала). МОже за един месец да качи 100 гр, а за другия кило. Така че мисля, че всичко си е наред при вас. Това, че сте едно кило под нормата - голяма работа. И гергана е под нормата, и винаги е била по дребна и по-лека от нормата. Нали децата са различни. Щом все пак наддава и си хапва детето не се притеснявай. Да не би педито да те насилва да захраниш рано и за това да иска да ти внуши, че ти е малко кърмата?
Пробно кърмене има смисъл да направиш ако кантарът ти е вкъщи и да го правиш след всяко хранене. В поликлиниката ( на консултация) си е абсолютно безсмислено, защото първо е само едно хранене, което не е мерило за всичките хранения, второ - съществува факторът стрес - шашкаш се, че няма да имаш кърма точно в този момент , и нямаш! При цеденето - с ръка или с помпа далеч не излиза толкова колкото бебето изсмуква от теб. То е най-добрата "помпа"

го^re
LUSSY
Редовен

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
Бебетата растат скокообразно ( ти сама си го забелязала). МОже за един месец да качи 100 гр, а за другия кило. Така че мисля, че всичко си е наред при вас. Това, че сте едно кило под нормата - голяма работа. И гергана е под нормата, и винаги е била по дребна и по-лека от нормата. Нали децата са различни. Щом все пак наддава и си хапва детето не се притеснявай. Да не би педито да те насилва да захраниш рано и за това да иска да ти внуши, че ти е малко кърмата?
Пробно кърмене има смисъл да направиш ако кантарът ти е вкъщи и да го правиш след всяко хранене. В поликлиниката ( на консултация) си е абсолютно безсмислено, защото първо е само едно хранене, което не е мерило за всичките хранения, второ - съществува факторът стрес - шашкаш се, че няма да имаш кърма точно в този момент , и нямаш! При цеденето - с ръка или с помпа далеч не излиза толкова колкото бебето изсмуква от теб. То е най-добрата "помпа"

Подкрепям напълно това мнение! Сякаш аз съм го писала!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com