Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8842&

КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ikonomikabg

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:48 pm    Заглавие: КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА Отговорете с цитат

Днес бях на преглед за бебо , но понеже ме болят бъбреците отново минах при уролога и той като започна, свят ми се изви.
първо пясъци, но аз съм си склонна, второ гастрит, трето камъчета в жлъчката.добре че не можа да види панкреаса от бебо!
аз съм на 32г. и се чудя това ли е причината за тези неща т.е. късната ми бременност? а дали ще изчезнат тези камъчета? разбирате , че сега нищо не може да се предприеме докато не родя през март.ще пазя диета, но с тия диагнози не ми е много ясно какво да ям освен варени картофи...
моля ако някой има или е имал този горчив опит да сподели..

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Рос
Редовен

Местожителство: гр. Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей мила!
Не се стряскай от това което ти е казал лекарят.Камъчетата/ако не са много големи/ а и песъчинките също може да изчезнат ако се проведе подходящото лечение,но едва след като родиш.Казвам ти го защото знам,не от личен опит,а от проблемите на майка ми която миналата година се оперира от камъни в жлъчката.Ако майка ми беше проявила малко по-голяма заинтересованост за своето здраве и беше ходила на редовни прегледи нямаше да се стигне до операция-това и го каза много добър лекар при който се лекуват хора с камъни в жлъчката от години и не се налага да се оперират.Сега гледай да се храниш по-здравословно -да не е запържено,да не е мазно,не трябва да ядеш боб,леща,яйца,трябва да белиш плодовете и зеленчуците,не трябва да ядеш цитрусови плодове и още някои работи но не си спомням точно.Намери си някоя книга от типа как да се храним при жлъчнокаменна болест и там ще намериш много информация.Всичко ще бъде наред само не се страхувай,повярвай ми не толкова страшно. Smile

го^re
ikonomikabg

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mersi ross , razbiram 4e ne e tolkova stra6no zna4i, ste vnimavam s hranata! jalko za 4itrusovite plodove, 4e to sega drugi niama..
vse pask vajnoto e 4e bebo e dobre ! Rolling Eyes

го^re
Звездица
Начинаещ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 1:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бременността не е причина, просто по време на бременност жлъчните проблеми се обострят. И аз имах проблеми, след това заглъхнаха и много рядко ми се обажда болка там.
Не предприемай никакви "бабешки лекове" - могат да влошат положението. Примерно зехтина спомага за изтикването на песъчинките, но ако вече е камък вместо да го изтика се заклещва и се налага операция по спешност. Просто изчакай раждането, след това се прегледай и заедно с докторите решете какво трябва да правите.
За диетата са ти казали - пържено, мазно, солено не се яде. Не се ядат и газообразуващи храни - боб, леща, грах. Също се избягват газираните напитки. Патладжана дразни също, така че е добре да го изключиш от менюто си. За жлъчка се срещат трудно неща в нета, имам предвид за диетата, но е подобна като тази на хепатита, така че ще ти е по.лесно ако търсиш нея. Ето и един линк, в който се обсъжда, може да ти е от полза. Аз не го прочетох целия, не знам дали не се повтарям д това, което е написано там.

Линка е премахнат от Модератор

го^re
katia_dim
Редовен

Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

диета трябва да се спазва, но до колкото знам камъните в жлъчката не се ликуват, както е при бъбреците...пък може и да има лек...майка ми се оперира преди няколко месеца от това, но тя имаше проблеми от години и забавянето и навреди само на стомаха

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com