Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8805&start=0

Дядо Коледа и/или Дядо Мраз ...
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
silzdrav
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:25 pm    Заглавие: Дядо Коледа и/или Дядо Мраз ... Отговорете с цитат

Детето е тотално объркано, знае и пее песничките за дядо Мраз, само за него говори, а същевременно навсякъде говорят за някакъв друг-дядо Коледа. Дали да кажем че е един и същ човек и че едно и също, или че са братя или братовчеди, които мнооого си приличат, но единят идва на Коледа, а другият на Нова Година. Във вторият случай обаче трябва да се минем с още един подарък Laughing . Вие как процедирате...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още никак защото е мнага малък,но аз съм за двамата дядовци.Все пак единия идва на Коледа а другия е на Нова Година

го^re
intense
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудя се, ако ви попита за Снежанка и Мери Крисмас, какво ще правите Laughing

Много е малко за обяснения, поне от това, което виждам от тикера ти.
Иначе винаги можеш да обясниш, че света е много голям и двамата братя си помагат. Преди много години, когато си била малка нашата страна е била в района да дядо Мраз, но на няколко години се сменят и сега при вас идва дядо Коледа. Друго не мога да измисля.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бих си обяснила на детето както си е- че едно време Дядо Коледа се е казвал Дядо Мраз и за по-интересно може да допълня, че не си е харесвал името и за това го е сменил.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В интерес на истината аз все още се бъркам и ми е по-лесно да кажа Дядо Мраз отколкото Дядо Коледа. Rolling Eyes Баткото като му кажа Дядо Мраз ме поправя и ме пита защо все бъркам и аз му казах, че когато бях като него Дядо Коледа се казваше Дядо Мраз.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм за двамата дядовци-идват по различно време,трябва да носят и двамата подаръци.Но ми идва наум,че може да се каже,че двамата са братя-близнаци и се редуват всяка година,че да не се сърди никой от тях.

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как така се обърка на 2 години? А и аз не съм чувала стихчета и песнички за дядо Мраз от както го преименуваха на дядо Коледа. При нас няма проблеми, защото има само дядо Коледа.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Did написа:
В интерес на истината аз все още се бъркам и ми е по-лесно да кажа Дядо Мраз отколкото Дядо Коледа. Rolling Eyes Баткото като му кажа Дядо Мраз ме поправя и ме пита защо все бъркам и аз му казах, че когато бях като него Дядо Коледа се казваше Дядо Мраз.

Абсолютно! Wink Аз, обяснявам същото, а и е по-приемливо за каката ни.

го^re
silzdrav
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ALEKS написа:
Как така се обърка на 2 години? А и аз не съм чувала стихчета и песнички за дядо Мраз от както го преименуваха на дядо Коледа. При нас няма проблеми, защото има само дядо Коледа.

ааа има" С червените ботушки..." и "Зън, зън , зън кой е вън кой е вън, кой ще дойде в този час...". Те са класика. Аз пък незнам хубава детска весела песничка за дядо Коледа, откакто го има...

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

silzdrav написа:

ааа има" С червените ботушки..." и "Зън, зън , зън кой е вън кой е вън, кой ще дойде в този час...". Те са класика. Аз пък незнам хубава детска весела песничка за дядо Коледа, откакто го има...

"Червените ботушки" не се пее вече (поне не съм чула), а "Зън, зън , зън кой е вън кой е вън, кой ще дойде в този час... дядо Коледа при нас ..." Така пеят в детската градина.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Пуполино
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ianitza написа:
Аз бих си обяснила на детето както си е- че едно време Дядо Коледа се е казвал Дядо Мраз и за по-интересно може да допълня, че не си е харесвал името и за това го е сменил.

И аз съм на абсолютно същото мнение!

го^re
intense
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно моето е родено тъпо 070914
Не мога да си обясня, как дете на 2 годинки ще разбере същността на предложените обяснения new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз много упорито говоря само за дядо Коледа и някоя от бабите като каже нещо за "брат му" Мраз, веднага я поправям. Но ако се наложи да обяснявам бих постъпила както Яни казва - истината. Едно време е бил Мраз, но вече му харесва да се казва Коледа и за това песничките от едно време са с това име....

го^re
SLANCE
Сериозен

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 9:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

new чакаме и двамата ,цялото семейство

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
Аз много упорито говоря само за дядо Коледа и някоя от бабите като каже нещо за "брат му" Мраз, веднага я поправям. Но ако се наложи да обяснявам бих постъпила както Яни казва - истината. Едно време е бил Мраз, но вече му харесва да се казва Коледа и за това песничките от едно време са с това име....

Точно това мислех да напиша....Нифада, направо ми четеш мислите (и действията еднакви...) Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com