Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8802&start=180&

МАЛЪК СЕЧКО ФЕВРУАРИ С БЕБЧЕТА ЩЕ НИ ЗАВАРИ!/5
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Ще раждам през месец...
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kally
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 5:16 pm    Заглавие: МАЛЪК СЕЧКО ФЕВРУАРИ С БЕБЧЕТА ЩЕ НИ ЗАВАРИ!/5 Отговорете с цитат

ТУК СМЕ 35 ФЕВРУАРСКИ МАМЧЕТА

ОТ НАШИТЕ СЪКРОВИЩА

12 са момиченца,
15 са момченца,

а 10 са все още срамежливи

Благодарим за предложенията за заглавие на темичката:

ПРЕЗ СТУДЕНИЯТ ФЕВРУАРСКИ МЕСЕЦ ЩЕ МЕ ТОПЛИ СЛАДКОТО МИ БЕБЧЕ (Наталия)

ГОДИНАТА ОТМИНА ПРЕЗ ФЕВРУАРИ МАМА БЕБЕ ЩЕ ИМА (daniela_ch)

МАЛЪК СЕЧКО ФЕВРУАРИ С БЕБЧЕТА ЩЕ НИ ЗАВАРИ! (jujina)

Galia_juli

Kally

Наталия

mira77777

galq_86

mim4o

zlatomira

kasandra

mpeeva

galenceto

Klepi

надядамато

haritefa

upi-mama

daniela_ch

lulu

ESTELITA

Blagoevakabakova

jani

mimi-mame

vanq

Doty

ninabebe

Maria84

Lalabala

noisy

Mammaibebbe2008

Gena

Iv4e

alina_si

teti

jujina

Slanchice

vanity

stanislava

iliana_84

memo1982f

елена*кирова

Последната промяна е направена от Kally на Чет Яну 03, 2008 2:42 pm; мнението е било променяно общо 10 пъти
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kally
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

надядамато, изобщо не съм ти се обидила за отговора, не се тревожи - все пак сме тук да си казваме мнението, нали Wink , а не да се сърдим
Very Happy

А за стерилизатора - все пак мисля да послушам майка ми - тя е акушерка с 37 години стаж, още работи и толкова бебета е гледала, колкото ние не сме и сънували Laughing За почистването на гърдите - съгласна съм, че е задължително. А за гъбичките - според това, което съм чела и чувала, излизат от бактериите в млякото, ако устичката на бебо не се почиства след папане

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
galq_86
Редовен

Местожителство: dupnica

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честита ни нова темичка. и дано да сме по активни. new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
mira77777
Сериозен

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:30 pm    Заглавие: ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ Отговорете с цитат

И аз ще гледам да сам по активна ве4е new
Кали аз съм в твоя термин 02.02 .2008г. и докторите казаха ,4е ще е мом4е.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Наталия
Сериозен

Местожителство: гр. Бяла, обл. Варненска

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Темичката ми хареса! Браво Kally!
Хайде скоро всички ще започнем да излизаме в болнични и дано да сме по - активни! 070914

го^re
ninabebe
Начинаещ

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря ви много честе включили мен и бебчо на началната страница.ето че наи сетне сам вав 31 г.с. и нещо усещам как корема ме наболява на различни места,можеби е от това че расте иначе усещам малкия дасе движи в мен.всеки ден е различно има дни в които е мързеливичък също като мама,вече изгарям от нетарпение и все се оглеждам по магазините,но все още нищо не купувам,тези болки ме притесняват,но моята лекарка каза че било нормално,затова искам да попитам има ли и други сас такав проблем нечее кои знаи какав,но все пак да попитам,случвамисе даме приболи когато е вартя вав леглото,явно ми расте барзо корема защото цялата сам вав стрии и то много големи,ваореки чесе мажа от самото начало.еда приклучвам че започвам да ставам досадна....чао засега и леко бременеене на всички и да кажа само благодаря за яката темичка Smile Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
memo1982f
Редовен

Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,мамчета,ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА.
Kally отново СУПЕР си я направила new
Дано вече сме по активни.
Е-Е-Е няма да се оправи тая държава,министрите отново си вдигнаха заплатите new ,ами на нас????
Чао за сега new

го^re
mammaibebbe2008
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Осмият месец - то се разхубавява

Главните органи са вече завършени.
Някои, по-специално стомахът, червата, бъбреците вече функционират, както ще вършат това и след раждането. Други не са още съвсем готови - черният дроб и особено белите дробове. Тяхното усъвършенствуване завършва именно към осмия месец.

Белият дроб се състои от многобройни малки кухини (алвеоли), в които циркулира въздухът, който дишаме. У осеммесечния плод тези алвеоли, заобиколени от мрежа кръвоносни съдове, са готови да действат. По това време по вътрешната повърхност на алвеолите се отлага мазно вещество, наречено сърфактант, което пречи на белия дроб да се свие напълно след всяко дишане. При липса на сърфактант дишането е непълноценно и това е толкова по-изразено, колкото предполагаемата дата на раждане е по-далеч. Това обяснява проблемите при някои преждевременно родени деца.

Сърцето продължава да бие с ускорен ритъм - от 120 до 140 удара в минута.
Неговата форма и вид са окончателните, но кръвообращението все още не е напълно такова, каквото ще бъде след раждането, защото кръвта на плода не поема кислород през белите дробове, а от пъпната връв. Все още са налице някои отвори (например между дясната и лявата част на сърцето). Те ще се затворят едва след като се роди детето.

Раждането наближава, детето се разхубавява. Мазнината опъва кожата му, бръчките изчезват, очертанията се закръглят, кожата от червеникава става светлорозова, тънкият пух, който я покрива, изчезва малко по малко и на негово място се появява тънък слой белезникава мазнина.

Обикновено през осмия месец (понякога и по-рано) детето заема своето окончателно положение за раждане. Тъй като матката има форми на обърната круша, детето се старае да се настани колкото може но добре в пространството, с което разполага. Ето защо в повечето случаи (най-малко 95 на сто) то ще се намести така, че ще разположи най-обемистата част на тялото си, седалището, в дъното на матката.
Следователно детето ще бъде с главата надолу, а гърбът по-често наляво, отколкото надясно. Така при раждането най-напред ще се покаже главата. Това положение се нарича главично предлежание, но в някои случаи и по-специално, когато матката е по-тясна или с неправилна форма, главата се разполага в дъното на матката. Тогава по време на раждането най-напред се показва седалището. Това е така нареченото седалищно предлежание.
Много рядко бебето застава напряко, това е така нареченото „напречно положение", несъвместимо с нормалното раждане. При него се прибягва до цезарово сечение.

В края на осмия месец детето тежи средно 2400 грама и е дълго 40 сантиметра.

Ако се роди, то ще има 95 на сто възможност да оцелее без проблеми.

Мното е готина темичката,Kally! Very Happy Very Happy

Последната промяна е направена от mammaibebbe2008 на Пон Дек 17, 2007 7:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Doty
Редовен

Местожителство: Veliko Turnovo

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте мамчета.как сте?честита ни нова темичка Very Happy някоя от вас да е чула ,че майчинството от януари 2008 става 220лв? Question
аз утре съм на ЖК ,след това ще пиша.
приятна вечер

го^re
mammaibebbe2008
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвети на лекарите за 8 месец

*

Опитвайте се да водите спокоен начин на живот. Бебето вече е развило възприемчивост и реагира не само на външни звуци, но и на вашите емоции. Дори ясно дава да се разбере кои му харесват и кои не.

*

Костите на бебето все повече се уплътняват. Това става за сметка на вашите, затова поемайте достатъчно калций чрез млечни продукти.

*

Тежи ви не само бебето, но и матката, която е достигнала най-големия си размер досега - около 1кг.

*

Съвсем нормално е да чувствате болки и теглене ниско в корема. Дължи се на отпускане на ставите и разтегляне на таза, които се подготвят за пропускането на бебето през родовия канал.

*

Не се притеснявайте от видимото разширяване на ханша. До една година след раждането той ще се върне до нормалните си размери.

*

Понякога можете да усещате неприятно теглене на корема надолу. Ако го обхванете с ръце отдолу, сякаш го придължате, ще почувствате облекчение. Това се усеща осезаемо, когато вървите. Бебето се спуска в таза ви.

*

В този месец можете да продължите с домакинската работа, но не вдигайте тежко, както и избягвайте разтягане. В този месец вероятността от преждевременно раждане нараства, така че не рискувайте.

*

Гърдите отново наедряват, защото се подготвят за кърмене. Може да са болезнени при допир. Не е необходимо да подготвяте зърната за кърмене. Дори трябва да бъдете внимателни при стимулацията им, тъй като можете да предизвикате контракции.

го^re
Doty
Редовен

Местожителство: Veliko Turnovo

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ееее чух го вече с ушите си.приели си майчинството да е 220 лв.не че е много но все е нещо.ами честито ни Smile

го^re
daniela_ch
Сериозен

Местожителство: BLAGOEVGRAD

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честита ни нова темичка, дано да сме по-активни този път.
Приятна вечер на всички.

го^re
mpeeva
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 10:09 pm    Заглавие: wisoko kravno Отговорете с цитат

zdr momicheta,
odavna ne bqh pisala.
dnes bqh na lekar.vsi4ko s bebe e ok.kam 40 cm e i kam 2 kg.ve4e e obarnat s glavata na dolu.
no tova koeto me pritesni e 4e kravnoto mi be6e mnogo visoko.158/98.
nqkoi znae li ne6to po vaprosa?

го^re
jujina
Начинаещ

Местожителство: Walnut Creek, CA, USA

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 1:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и да ни е честита новата темичка!
Чета, че все повече майчета започват да чувстват болки. И аз съм така- ниско долу от лявата ми страна, когато повървя повечко. Започна и кръста да ме наболява, да ми изтръпват нощем ръцете. Не го казвам да се оплаквам деSmile Явно е повече от нормално. И моята докторка ми каза, че такива неразположения ще има, но да не се притеснявам. Нека да постискаме зъбки още 2 месеца.
Иначе все още не сме купили ни кошара, ни количка, но поне сме ги харесали вече, така че след като минат празниците ще си ги напазаруваме. Харесах си количка и столче за кола на "Чико"- европейския дизайн и качеството не могат да се сравнят с нито една друга количка. Всички се бяха понатрошили още в магазина като мостри и освен това изглеждаха повече от ужасно- само тъмни и гадни цветове- кафяво в комбинация с розово, сиви, черни колички- абе безвкусица! И Чикото е сива с червено и не ми харесва много, ама нямам друг избор! В България има 100 пъти по- красиви колички- с рисунки на животинки и др. апликации!
Охх аз много се отплеснах!
Пазете се много! Чао..

го^re
mira77777
Сериозен

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 7:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Doty незнам как е при теб ,но ние в Русе ще сме със 190 лв. май4ински от януари месец 2008г.
jujina марката ЧИКО не е много добра видяхме го лично ,как се чучпят лесно.На мен отдавна ми изтръпва десниат крак.
mpeeva ами аз за сега нямам проблем със кравното ,но до сега съм със ниско кравно 110/60 даже сам на диета да не ми се качи кравното ,че сам надала до сега 18 кг.
memo1982f то това е ясно ,че ще ги вдигнат ,но за нас никой не мисли ,ние да умираме май май. new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Ще раждам през месец... Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 1 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com