Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8773&postdays=0&postorder=asc&start=45

Много ли искам от него
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
аnnakalo
Редовен

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би моите разбирания за семейство са това,защото моят баща от както се помня пътува по корабите,а майка е съумяла да се справи с ролята и на двамата,и е научила мен и сестра ми на същото.Казах на съпруга ми сам да вземе решение.А на тези,който изписаха какво ли не за мен ще кажа "всяко нещо си има цена" и зависи дали си готов да я платиш,а и съм сигурна че половината от "радеделките на семейството''сами ще приготвят багажа на съпруга си дори и за половината от сумата,която споменах..Мерси Вероника82,ще пиша какво е станало.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аnnakalo написа:
а и съм сигурна че половината от "радеделките на семейството''сами ще приготвят багажа на съпруга си дори и за половината от сумата,която споменах..

Че ще събирам багаж, ще събирам, но ще бъде моя. Не бих живяла с човек, който би изоставял периодично семейството си за толова дълъг период от време независимоот парите. Дебелото портмоне грам не ме блазни.
Не искам да засегна моряшките съпруги, просто това е мое мнение и аз така бих постъпила.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sinna
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ianitza написа:
аnnakalo написа:
а и съм сигурна че половината от "радеделките на семейството''сами ще приготвят багажа на съпруга си дори и за половината от сумата,която споменах..

Че ще събирам багаж, ще събирам, но ще бъде моя. Не бих живяла с човек, който би изоставял периодично семейството си за толова дълъг период от време независимоот парите. Дебелото портмоне грам не ме блазни.
Не искам да засегна моряшките съпруги, просто това е мое мнение и аз така бих постъпила.

Яни, дано никога не ти се налага, мила. Така казвах и аз, но дойде момент в който само с любов не можехме да плащаме тока и да пращаме две деца на училище. И в името на децата, да можем да ги отгледаме що годе нормално, се принудихме да живеем разделени. Аз тук с тях, а баща им нейде по света. Не мисля, че това се отрази на връзката помежду им. Напротив, те са по-близки с баща си и не толкова с мен. Има приказка, в която се казва, че когато мизерията влезе през вратата, любовта излиза през прозореца. И една друга, че всеки знае себе си. Разбира се, в този случай не говорим за мизерия.

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sinna написа:
Ianitza написа:
аnnakalo написа:

Яни, дано никога не ти се налага, мила. Така казвах и аз, но дойде момент в който само с любов не можехме да плащаме тока и да пращаме две деца на училище. И в името на децата, да можем да ги отгледаме що годе нормално, се принудихме да живеем разделени. Аз тук с тях, а баща им нейде по света. Не мисля, че това се отрази на връзката помежду им. Напротив, те са по-близки с баща си и не толкова с мен. Има приказка, в която се казва, че когато мизерията влезе през вратата, любовта излиза през прозореца. И една друга, че всеки знае себе си. Разбира се, в този случай не говорим за мизерия.

Така е,затова сам за себе си всеки решава най-добре Wink Но пък винаги е от полза,да чуеш и други гледни точки Wink

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм съгласна със Сина, че когато Бедността тропа на вратата, Любовта си отива през комина....ТОЧНО ТАКА Е! Те хората не напразно са я измислили тази приказка, само с любов не става...или ако става е до време...после почват скандали, ядове, разправии и ако няма решение на въпроса следват много гадни неща....
Не сме стигали "до дъното" с мъжа ми, но в момента сме във финансова криза (не толкова голяма, но достатъчна да се чудим как да свържем 2-та края) и искам да ви кажа, че безпаричието много ни изнервя.....започнахме да се караме по-често и то за дреболии....Представям си какво е, ако пък той беше безработен и сме на моето закъсняло майчинство.......тогава щяхме да се изядем сигурно...да НЕ дава Господ мизерия никому!
Така, че ако се стигне дотам всяка от нас (или поне АЗ) ще го пращам ако ще и в Зимбабве да работи! Но тука проблема не е безпаричие....това е разликата.....могат да си позволят ЛУКСА да са заедно...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
Но тука проблема не е безпаричие....това е разликата.....могат да си позволят ЛУКСА да са заедно...

Това и аз имам в предвид, но сигурно не съм се изразила правилно. Ако мъжа ми взима прилична заплата и е близо до семейството си за нищо на света няма да му позволя да замине надалеч заради пустата лакомия за повече пари, а ако държи да го направи ще го напусна, защото при положение, че сме добре финансово и въпреки това той иска да замине значи не държи достатъччно на семейството си.
Ако пък сме в доста затруднено положение тогава нещата стоят по друг начин и бих жертвала 6м самота, за да си осигурим прехраната. Но както разбрах от постовете на авторката на темата те никак не са закъсали финансово.

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
Но тука проблема не е безпаричие....това е разликата.....могат да си позволят ЛУКСА да са заедно...

ЯНИЦА написа:
Това и аз имам в предвид, но сигурно не съм се изразила правилно. Ако мъжа ми взима прилична заплата и е близо до семейството си за нищо на света няма да му позволя да замине надалеч заради пустата лакомия за повече пари, а ако държи да го направи ще го напусна, защото при положение, че сме добре финансово и въпреки това той иска да замине значи не държи достатъччно на семейството си.
Ако пък сме в доста затруднено положение тогава нещата стоят по друг начин и бих жертвала 6м самота, за да си осигурим прехраната. Но както разбрах от постовете на авторката на темата те никак не са закъсали финансово

го^re
tania_valcheva
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

daniela80 написа:
Adamant написа:

ЯНИЦА написа:
Ако пък сме в доста затруднено положение тогава нещата стоят по друг начин и бих жертвала 6м самота, за да си осигурим прехраната. Но както разбрах от постовете на авторката на темата те никак не са закъсали финансово

Ами питай мъжа си дали искаш много, недей да питаш нас! Просто е смешно при положение, че има доста приличен доход да го разделиш с детето, за да носи още повече. Ако взимаше заплата примерно 300 лв. по друг начен щяха да стоят нещота, но.... Разни хора, разни идеали.

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Към авторката !!

Извинявай изчетох диагонално темата. Embarassed Аз казвам моето си мнение и то е ,напълно оправдавам чуденката ти.Изчетох на мъжо това,което беше написала и двамата сме единодушни,че си права.По-добре два месеца с мъж,отколкото малко пари и пак без мъж.
М/у впрочем моят си търси подобна работа ,лятото беше салонен управител в Сл.бряг,но естествено за повече пари предпочита да се качи на кораб.Изхождайки от позицията на майка с две а в скоро време и с три деца го подкрепям макар,че не бих казала,че това ще ме накара да се радвам.Но животът е гаден и бех предпочела материално да сме подсигурени.

го^re
аnnakalo
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kloie да не се окажат колеги,и моя е на Слънчев бряг асист. F&B менажер,но е на целогодишен договор.И се радвам че най-после някой мисли като мен.

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдам,затова рядко пиша тук.
Много малко са хората,които наистина биха се поставили на твое място.Повечето от тях мислят така " Ако мъжа ми взима прилична заплата и е близо до семейството си за нищо на света няма да му позволя да замине надалеч заради пустата лакомия за повече пари, а ако държи да го направи ще го напусна, защото при положение, че сме добре финансово и въпреки това той иска да замине значи не държи достатъччно на семейството си. "
Ще го оставя без коментар....

го^re
momoni
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
Олеее ми моя като взима 500 лв какво да кажа.......ние ако взимахме 3600 евро ехеее щяхме да за разцепим....хахаха
Просто сте свикнали с лукса, едно време и аз разполагах с пари, но дойдоха и бедни години, знам какво е да "паднеш от високо", но в крайна сметка ЗДРАВЕ да има и да сте заедно иначе защо сте женени и се наричате семейство...

new Да така е.Моят мъж искаше да ходи да работи в Германия.Да щяхме да имаме пари,ама щях да си гледам детето сама.Предпочитам да не живея в лукс,вярно е че трябват пари...ИСКАМ мъж до себе си и баща за детето си, а НЕ пари...

го^re
Вероника82
Сериозен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност мъжът ми на рейс-4 месеца и още толкова си е дома-всеки ден,по цял ден е с нас с детето-колко от мъжете ви,които работят на сушата могат да си позволят да са толкова време със семейството си-това има предвид авторката,че като се върне е истински пълноценно изживяване.разстоянието между хората не се измерва с километри,а обичта не е количествено,а качествено понятие-всяка ситуация си има плюсовете и минусите.Освен това мисля,че има още нещо,което не е много ясно-не е въпросът само в парите.За съпруга ми това е професия,всеки човек има нужда от професионално израстване и от трупане на опит по специалността.Ако причината са само парите може би бих настоявяла да и е тук.

го^re
SLANCE
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аnnakalo
гледаш ли новините , къде искаш да пратиш мъжа си , и то без той да иска Shocked

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SLANCE написа:
аnnakalo
гледаш ли новините , къде искаш да пратиш мъжа си , и то без той да иска Shocked

Е, това вече е прекалено. Хайде престанете да си чешате клавиатурите!!!
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com