Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8773

Много ли искам от него
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
аnnakalo
Редовен

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 11:55 pm    Заглавие: Много ли искам от него Отговорете с цитат

От известно време сме в семеен конфликт със съпругът ми,моля помогнете,аз ли съм луда....Става въпрос за това да пътува ли по корабите или не.До преди година работеше на туристически кораб,като зам.управител на ресторантите заплатата там е около 5-6хиляди евро 6месеца работи 2 почива,когато се роди бебето си намери работа тук в България в просперираща хотелска верига на подобна длъжност,но парите са 1200лв.Но да уточня това не се намира във Варна и лятото се прибираше за по 1 ден седмично,а сега всеки ден пътува до там и обратно,като се прибере е уморен хапваме и дошло време да лягаме.Аз казвам че този начин на живот не ми допада,защото пак не се виждаме почти,а преди поне си имах 2 месеца,а да не говорим и за финансовата част,която в тези дни не е маловажна.А той е на мнение,че вече имал дете и така поне го виждал,е да ама това дете има и нужди според мен.Дано ви е станало ясно....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 9:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм напълно против пътуването по корабите. 2 примера имам - баща ми пътува по товарни кораби. Толкова много неща е изтървал от моя живот, а сега от живота на внуците, че каквито и пари да е спечелил не си струва. Когато се запознах с мъжа ми разбрах че учи в морско училище. Веднага го отписах. Сама не искам да живея! Втория пример ми е пресен пресен - една бивша приятелка сега се развежда с мъжа си който пътува. Кой крив кой прав в случая е трудно да се каже, само дето тя изперкваше докато си гледаше детето тук далеч от нейните родители и него. Случиха и се доста здравословни проблеми - катастрофа и гинекологични - и накрая се стигна до изневяра от нейна страна. Аз отначало я разбирах, защото реших че и е липсвала подкрепата на мъжа и през това време.
Май се отплеснах, но не пращам мъжа си доброволно за нищо на света да пътува.
А и няма ли по-голям шанс тук да си намери друга работа, която да ви устройва повече като работно време?

го^re
Radost_Tina
Отличник

Местожителство: Shumen

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят мъж го няма по 3 месеца, а след това 3 седмици е тук! Тежко ми е, самотно ми е, кофти ми е, но искам да имаме всичко необходимо! Рзликата е, че плануваме това да продъжли още 2 години и след това да се подредим някак тук. Защо не се уговорите за подобен вариан?! Не се карайте за пари, щом той иска да е при семейството си... нормално е...
Много кофти тема! Дано да стигнете до консенсус!

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм против дългите отсъствия,пък били те на кораб или не!Мъжът ми е военен,но от миналата година доста често се налага да е извън България за по 3-4месеца.Невероятно много ми е трудно без него.Но аз едно нещо не можах да разбера-ти искаш мъжът ти да започне пак да пътува или просто роптаеш,че нямате вашите мигове?Напълно те подкрепям,че магията между двама не трябва да умира,това положение ми е познато-ние сме с бебе,мъжо работи,връща се изморен,аз не съм спала,но се стараем да поддържаме огънят жив-къде с романтични вечери,къде само с гушкане...За финансите също си права-но парите не са всичко!Аз лично предпочитам мъжът ми да си е тук,пък нека му е по-ниска заплатата!Мъжът ти е прав,според мен,че мястото му е при детето ви,при вас де!Но така мисля аз!Желая ви всичко най-добро ,бъдете щастливи заедно и намерете най-добрия вариант за всички ви!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Руми
Отличник

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 4:01 pm    Заглавие: Re: Много ли искам от него Отговорете с цитат

аnnakalo написа:
заплатата там е около 5-6хиляди евро ....

това месечна или за 6-те месеца? защото в 1-вия случай - ясна е работата. а ако е за 6-те месеца - мъжът ти е взел правилното решение

го^re
аnnakalo
Редовен

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Руми за месец е толкова,за 6 месеца е 30-36000 евро.Сега какво ще кажеш?

го^re
bebemancho
Редовен

Местожителство: гр.Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Свикнали сте да живеете на широко и сега, когато и финансите са орязани, а нуждите нараснали става по-притеснено. Не сте ли спестявали - сега нямаше да я има тази дилема.
Не упреквай мъжа си, той поне се старае за семейството си, защото има много мъже, които години наред ходят на една и съща работа, която им е втръснала тотално, но тъй като утъпкания коловоз е по-безопасен, не смеят да предприемат нещо ново; същевременно си мислят, че дават своя дан за семейството. Мъжът може и по цял ден да си е вкъщи и пак в очите на жена си и на детето си да го няма. Присъствието трябва да е емоционално, а не физическо.
Щом сегашното положение изнервя обстановката, просто поизчакайте докато се отвори нова по-подходяща переспектива.
Не го натиряй по корабите - лишаваш детето си от баща. След време като се обърнеш - годините излетели.
Детето може и без маркови дрехи и маркови играчки, но липсата на баща отваря емоционална рана, която предопределя и по-нататъшния му живот.
За вашите отношения си знаете по-добре.
Надявам се тонът ми да не е бил много рязък, но все пак молиш за чуждо безпристарстно мнение - това е моето.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много нелепа ситуация. Никое семейство не бива да изпада в подобна дилема. От страни е трудно да се прецени. Всеки има нужда от средства, но и от близост, от семейство. Помисли, колко много сте му липсвали тези 6 месеца, помисли ако ти си отделена от тях за 6 месеца, колко дълги биха ти се сторили. Самотата понякога е толкова тежка, толкова убиваща.
Идеалният вариант е семейството да е заедно. Това е същността на това да създаваш семейство. Защото парите дават спокойствие и комфорт, обаче след не дълги години ще се усетите, че животът се е изнизал, че е преминал сякаш незабелязано, без да сте имали своите пълноценни семейни мигове.
Всеки родител иска да е до детето си в първите му стъпки, има толкова мигове, които не бива да се изпускат. Това е най-важното.
Желая ви безкарйно много щастие и да вземете най-вярното решение, за да сте едно истински щастливо семейство.

го^re
intense
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявай, но според мен ти го виждаш, като машина за пари.

аnnakalo написа:

Зная, че е неприятно за ухото, но аз така виждам нещата.

Това, което разбрах от първия ти пост е, че искаш да се върне пак на корабите, да се виждате веднъж на 6 месеца.
Ако правилно съм те разбрала - да, много искаш от него.
Предполагам, че си изнервена от промяната във финансовото ви състояние, ще свикнеш. Дупе зане 2 и 200

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
Vvqra
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама как можеш да искаш да отделиш бащата от детето си, само и само за да ти носи повече пари? Повярвай ми, бебе се гледа и много пи- малко от това което взима тай в момента, знам го от личен опит. Според мен искането ти е много грубо и егоистично. Съжалявам, ако съм те обидила, но така мисля.

го^re
PocuHka
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 6:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз мисля,че искаш прекалено много от него.Та повечето семейства в България живеят с много по-малко от 1200 лв.
А на теб приятно ли ще ти бъде да оставиш бебе на 1 месец и като се върнеш то вече да яде пюрета и да скача...а ти да си пропуснала всичко това..?

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Олеее ми моя като взима 500 лв какво да кажа.......ние ако взимахме 3600 евро ехеее щяхме да за разцепим....хахаха
Просто сте свикнали с лукса, едно време и аз разполагах с пари, но дойдоха и бедни години, знам какво е да "паднеш от високо", но в крайна сметка ЗДРАВЕ да има и да сте заедно иначе защо сте женени и се наричате семейство...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gery_deni
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
Олеее ми моя като взима 500 лв какво да кажа.......ние ако взимахме 3600 евро ехеее щяхме да за разцепим....хахаха
Просто сте свикнали с лукса, едно време и аз разполагах с пари, но дойдоха и бедни години, знам какво е да "паднеш от високо", но в крайна сметка ЗДРАВЕ да има и да сте заедно иначе защо сте женени и се наричате семейство...

Съгласна съм и ние сме горе долу така

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

intense написа:
Извинявай, но според мен ти го виждаш, като машина за пари.

аnnakalo написа:

Зная, че е неприятно за ухото, но аз така виждам нещата.

Това, което разбрах от първия ти пост е, че искаш да се върне пак на корабите, да се виждате веднъж на 6 месеца.
Ако правилно съм те разбрала - да, много искаш от него.
Предполагам, че си изнервена от промяната във финансовото ви състояние, ще свикнеш. Дупе зане 2 и 200

Напълно подкрепям.Наистина това е много.Според мен трябва да си много щастлива и благодарна,че той иска да е с вас.При много"моряци" не е така.А сега рзбирам как мислят жените им.

го^re
аnnakalo
Редовен

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета приемам критиката ви,мнението ви е безпристрастно,но според мен концентрирахте вниманието си върху парите.Не казвам че не са от значение,но както казва intense дупе знае 2 и 200,а и до сега парите който е изкарвал са вложени в жилище,кола,обзавеждане и два имота.Мисълта ми е,че не сме живели по на широко от сега.Говоря за внимание и за отношения.В ежедневните 1-2ч. който се виждаме,не се ли разводняват чувствата,а и той по пълноценен съпруг и баща ли е?Отколкото 2месеца но качествени?

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com