Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8700&start=90

Мами от Монтана 3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Родени в...
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emili85
Начинаещ

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 4:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние сме при Александрова, но ще видим утре дали ще трябва да се бием с някой пенсионер new new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiki22
Сериозен

Местожителство: град Монтана

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново от мен.Ходихме на ваксина,мина без проблеми,ама няма да ви казвам,че чаках поне 1час и повече,ама ние сме при Ганев и при него винаги има чакащи.Поли през цялото време тича из коридора и се вмъкваше във всяка отворена врата на кабинетите.

го^re
mamikami
Отличник

Местожителство: гр.Монтана

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mайчета,да ви се ожаля-Светльо пак кашля и има зачервено гърло.Имаше температура,но от вчера следобед вече няма,лекарката му изписа Оспамокс и се чудя да му давам ли или не след като вече не покачва температурата.Зачервено гърло с какво се лекува?
Вчера,докато чакахме пред кабинета се ядосах-как може в поликлиника да няма отопление?Понякога се налага да си почакаме и трябва да мръзнем,отпускат се пари за какви ли не глупости,а за отопление в здравно заведение няма,според мен това е недопустимо.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
desalex
Начинаещ

Местожителство: Монтанa

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото си спомням оспамокса е антибиотик така че ако си почнала да го даваш трябва да не прекъсваш поне 5 дни дори да няма температура. За гърлото може да ползваш и някое сиропче, но си давай и оспамокса.

го^re
mamikami
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,антибиотик е Оспамокса(най-слабия),но не съм го почнала,точно това се чудя,дали изобщо да му го давам,като няма температура,а за кашлицата си му давам АЦЦ,но за гърло нищо не знам.

го^re
Kiki22
Сериозен

Местожителство: град Монтана

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз на Поли за кашлицата давах сиропчето на д-р Тайс плюс Осцинукокцинум-не ми се смейте много ако не се пише точно така,а и витамин С.

го^re
mamikami
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочетох,че за гърло се ползва Тантум Верде,знаете ли нещо за него,ползвали ли сте го?
Блага,кажи нещо хомеопатично за гърло,ако знаеш.Аз знам за Хомеожен,но са таблетки,а Светли не би могъл да ги смуче.

го^re
desalex
Начинаещ

Местожителство: Монтанa

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За гърло аз съм давала Проспан, но и на д-р Тайс сиропчето не лошо. Педиатърката не ти ли изписа за гърлото нещо ? По принцип АЦЦ действа но трябва да го пие редовно, незнам детенцето го приема на вкус, щото моя никак не го обича.

го^re
mamikami
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лекарката заради гърлото ми изписа антибиотика,но аз като гледам,че не е много зачервено и затова не ми се дава антибиотик,а и температура няма,АЦЦ-то го пие и се надявам да мине кашлицата.

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 9:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, чак сега виждам, че сте писали. Освен Хомеожена можеш да даваш и Коризалия. Има много добро въздействие върху носоглътката.
И двете лекарства са като бонбонки, моята мацка ги смуче. Но ти можеш да ги разтвориш в една супена лъжица вода. Дава се 15 минути преди ядене и 30мин, след ядене. Не давай нищо ментово, защото ментата неутрализира хомеопатичните. Аз така направих грешка, като пръсках Тантум Верде и давах хомепатични, та се чудех, защо няма ефект.
Пиши какво си направила и бързо да се оправя малкия юнак.
А, можеш да пръскаш и Тантум Верде, но тогава се обезмисля даването на хомеопатичните....

го^re
mamikami
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече съм по-спокойна,Светли се оправя,кашлюка още,но е добре,жизнен е,температура не е качвал,а най ме радва,че избегнахме антибиотика,за сега пие АЦЦ и това е.
Блага,благодаря ти много за съветите,ще си взема нещо за гърло,но като гледам не е червено,но да си имам,ако пак се наложи.Но Тантум Верде чух от рекламата,че е за деца над 6 години,така че отпада,ще взема хомеопатично,мерси пак. new

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mamikami написа:
Вече съм по-спокойна,Светли се оправя,кашлюка още,но е добре,жизнен е,температура не е качвал,а най ме радва,че избегнахме антибиотика,за сега пие АЦЦ и това е.
Блага,благодаря ти много за съветите,ще си взема нещо за гърло,но като гледам не е червено,но да си имам,ако пак се наложи.Но Тантум Верде чух от рекламата,че е за деца над 6 години,така че отпада,ще взема хомеопатично,мерси пак. new

Аз лично съм ползвала за Михаила Тантум Верде-спрей. Педиатъра ни го е изписвал. Но, той съдържа мента, а тя неутрализира хомеопатичните, за това не е препоръчително да се смесват. Wink Радвам се, че Светли се оправя. Добре си направила, че не си избързала с антибиотика. Wink
Би ли пояснила, за тези прахчета АЦЦ? Rolling Eyes

го^re
mama veni_83
Сериозен

Местожителство: монтана

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте и от мен , някакъв грип ли е тръгнал незнам но много хора се оплакват ,аз се по оправих и добре че незаразих Боби . Въздържах се от целувки няколко дни ,но сега ще го изям Laughing , а за педиатъра ние сме при Манасиев и при него винаги има хора и се чака и това че тези бебета са здрави, а могат да се разболеят докато чакат на никои не му пука
Вижте качих нови снимчици на Бобчо Laughing

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 11:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mama veni_83 написа:
здравейте и от мен , някакъв грип ли е тръгнал незнам но много хора се оплакват ,аз се по оправих и добре че незаразих Боби . Въздържах се от целувки няколко дни ,но сега ще го изям Laughing , а за педиатъра ние сме при Манасиев и при него винаги има хора и се чака и това че тези бебета са здрави, а могат да се разболеят докато чакат на никои не му пука
Вижте качих нови снимчици на Бобчо Laughing

Вени, разкошен е Боби. Да го нацелуваш от мен. 070914 070914 070914 Манасиев е страхотен лекар, цялото семейство сме при него.
Някой път може да се засечем. Wink То, да не дава Господ. Страхотен хомеопат е и най-важното, че не изписва антибиотици, за леки неразположения. Wink

го^re
mama veni_83
Сериозен

Местожителство: монтана

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси, ще предам целувки Laughing
Да ,и аз останах с впечатление че е добър лекар ние сме при него от миналия месец когато сменихме предната лекарка

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Родени в... Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com