Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8700&start=105

Мами от Монтана 3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Родени в...
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mamikami
Отличник

Местожителство: гр.Монтана

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мама Вени,много са хубави снимките на Бобчо.Докато кърмих и двете ми дечица съм се разболявала,но за щастие не съм ги заразявала.
Блага,АСС 100 е лекарство, което втечнява и улеснява изхрачването на бронхиалния секрет при заболявания на дихателната система, свързани с образуването на много жилав секрет.
Лекарката ми каза да му давам по половин пакетче(разтварят се във вода,може и в чай,а и в компот съм разтваряла) 3 пъти на ден,но днес прочетох,че АСС 100 не е подходящ за деца под 2 години поради високото съдържание на активната съставка.Има АЦЦ Кидс за бебета,то е на гранули,няма да му давам вече АЦЦ 100,а има и за възрастни АЦЦ 200.А защо ми казва да му давам АЦЦ 100,като е за деца над 2 години?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
desalex
Начинаещ

Местожителство: Монтанa

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполага се че на деца до 2 години не им се налага да ползват лекарства, но когато има нужда няма начин. И на нас педиатър ни е назначавал АЦЦ100 така че не се учудвай. Даже тогава бяхме по-малки на 1г и 1м. когато ни го исписа, но съм го давала. Мисля че педиатрите са достатъчно информирани но ако сте забелязали почти няма лекарства които се препоръчват на деца под 2 г.
Искам да ви питам някой давал ли е на детето си профилактично витамини ? Че с тия грипове направо ме е страх да не пипне нещо. Гледах в аптеката има едни витамини на сиропче които пише че се дават профилактично и са подходящи за деца над 1 година. Чудя се дали да не му ги взема.

го^re
Kiki22
Сериозен

Местожителство: град Монтана

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ками,радвам се за вас,че Светли се оправя.Хубавото е,че не ти се е наложило да му даваш антибиотика.Аз съм много против лекарства от този тип.За мое щастие до сега не ми се е налагало да давам на Поли,и дано не ми се и налага. new new
И аз съм забелязала,че няма много лекарства за деца под 2годинки.Но не знам защо. new
Вени,синчето ти е страшен сладур.Да го нацелуваш от нас с Поли new new
И аз гледах в аптеката различни витаминозни сиропчета,но не съм и взимала на Поли.Давам и само витамин С,и хрупа повечко ябълки,мандарини,портокали.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mamikami
Отличник

Местожителство: гр.Монтана

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам,майчета,но сиропи има за кърмачета,а и гледам,че и антибиотици изписват,а и както ви писах има АЦЦ за бебета,но съм чула,че може да се дават лекарства за по-големи деца,но в по-малки количества(на мен това не ми харесва).По-добре да не ни се налага,аз съм много против лекарствата и не ги ползваме много,но за жалост понякога се налага.
Деси,за витамините и аз не мога да съм ти много от полза,чета различни мнения,а и то май състава им е почти еднакъв,всички съдържат необходимите витамини,някои и пчелно млечице.На дъщеря ми не съм давала синтетични витамини,купих веднъж Мултисаностол,но тя не ги хареса,като по-голяма й взех Марсианци и Пчелно млечице е пила,на малкия само витамин С съм давала,понякога се чудя да му взема ли,но още не съм,а има доста много видове.Като направи годинка почнах да му давам по малко мед.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Родени в... Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com