Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8675

Прехвърляне на майчинството

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mama_Reni
Редовен

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:18 pm    Заглавие: Прехвърляне на майчинството Отговорете с цитат

Здравейте... Самотен родител съм и за никого не е тайна колко е трудно да се издържа дете на днешно време... затова се налага да се върна на работа. Искам да прехвърля майчинството на моята майка, която в момента работи на трудов договор към фирма, но се оказа, че от 1 януари 2007 по закон немога да направя това. Питах в НОИ и от там ми обясниха, че 315 дни по закон са за майката и неможело да бъдат прехвърляни. Интересува ме след това мога ли да и прехвърля майчинството и ще получава ли тя пълната сума, която се полага за отглеждане на дете?
Търсих в сайта информация по тази тема, но не открих нищо. Надявам се, ако някой друг е минал по този път да се включи в темата.
Предварително благодаря...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
skarabei
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам нито един ден майчинство! Прехвърлих го на майка ми и се върнах на работа точно когато дъщеря ми навърши 3 месеца! Тогава нямаше никакви проблеми по прехвърлянето. Има една декларация която се подписва от двете страни и това е. Това го направи работодателя на майка ми! В общи линии ти нищо не трябва да правиш освен да почнеш работа веднага! Разбира се това беше преди 4 год., но ще потърся информация и ще ти кажа. Не би трябвало да има проблем!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rali_80

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 10:09 am    Заглавие: Zdravei Отговорете с цитат

Az sa6to v momenta sam po mai4instvo i fevruari mi izti4at 315 dni. Rabotni4kata ot NOI e prava sled kato izte4at 315 dni moje6 da se varne6 na rabota i vzema6 50% ot mai4instvoto. Mislq 4e se podava deklaraciq do NOI i pri rabotodatelq molba da se varne6! Useh! Dano vse pak ne6to sam ti pomognala!

го^re
skarabei
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако го прехвърлиш на майка си тя ще взима цялата сума! Ти нищо няма да взимаш освен заплата! Ако работиш по време на майчинство тогава взимаш 50%.

го^re
rali_80

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Da to4no tova imah v predvid, 4e ako se varne6 na rabota a tq tova pita6e vzema 50%

го^re
vodnoto_cvete
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз до колкото знам вече неможе да се прехварля майчинството.
Има програма " В подкрепа на майчинството" (така се казва), чрез която ти можеш да наемеш , чрез борсата човек който да гледа детето и от там ( борста) ще му плащат по 180 лева, или колкото е размера на минималната работна заплата.
За да "влезеш" в тази програма трябва да отидеш до социалните и да попълниш молба.
В молбата можеш да посочиш името на лицето, което искаш да гледа детето ( в случая майка ти), но то трябва да е регистрирано на борсата като безработен. Това е задължително условие!
След като вече си попълнила молбата социалните се обръщат към борсата със запитване за този човек.
Ако от там всичко е ОК, се попълват документи и т.н.
За по сигурно отиди и провери всичко лично в социялните.

Аз щях да наемам свекървами и това е което си спомням.

го^re
Bonbon
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр.Перник

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен също ме интересува защото и аз мисля март месец да се връщам на работа и искам да разбера какви документи трябва да се подпълват

го^re
mama_Reni
Редовен

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

skarabei написа:
Ако го прехвърлиш на майка си тя ще взима цялата сума! Ти нищо няма да взимаш освен заплата! Ако работиш по време на майчинство тогава взимаш 50%.

А трябва ли до този момент да е на постоянна работа? Тя каза, че след Нова година ги разпускат в неплатен отпуск за 2-3 месеца, защото нямат работа...

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com