Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8667&start=0

Некоректни работодатели!!!!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vodnoto_cvete
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 3:52 pm    Заглавие: Некоректни работодатели!!!! Отговорете с цитат

Извинявам се, че пускам още една темичка свързана с прословутите майчински, но в другите теми не намерих точно това, което ме интересува. А то е:
Имали майки, които са "по старият закон", т.е. парите да им се изплащат от работодателите?
Ако да, то имат ли проблеми с това?

На мен парите ми се "изплащат" от работодателя, но задължително след много напомняне, просене и накрая заплахи. В Русенският клон на НОИ жената, която се занимава с одобряването на исканията за изплащане на майчинството вече наизуст ме научи и като ме види и пролошава. Поти всеки месец, а понякога и по няколко пъти на месец аз ходя при нея да питам дали има пуснато искане за МОИТЕ пари, дали е одобрено и дали са изтеглени парите. След това започвам едно непрестанно звънене до "шефа" ми да ми даде парите, че съм проверявала, че знам че са приведени и изтеглени. От негова страна започва едно мазане, лъжене...и т.н.
За година и седем месеца аз нито веднъж не съм получила пари без да мина през горепосоченото.
Днес вече неиздържах и пуснах молба да му направят проверка!!!

Имали и други мами, които минават през всичко това за да получат тази толкова голяма сума от 180 лева?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
duda
Сериозен

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама че гнусар.Ама защо той ти ги тегли,не трябва ли по сметка да ти ги изплащат?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
avienda
Сериозен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм по стария закон и даже се радвах, че работодателя ми ще се разправя с тия работи, защото като гледам бая се бавят и болнични и други обезщетения, които са по новата система. Не мога да се оплача в това отношение са коректни, даже като се разбра, че ще мога да ползвам 9 месеца болнични направих ме последните месеци преди да родя по-високи осигуровки за да взимам после повече парички.
В пълното право си да си потърсиш правата, в крайна сметка ти не бъркаш в неговия джоб /явно е някакъв мошеник на дребно/, тези пари са от държавата и ти се полагат. Такива работодатели не само трябва да се подлагат на редовни проверки май, ами и да ги санкционират за това забавяне.

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Водно цвете и аз съм по старата система. Не съм имала проблем с парите. Плащами когато плаща заплати на цялата фирма, от 1 до 7 число. а кога си ги тегли от държавата, незнам. Права си да пуснеш жалба.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо съм меко казано възмутена след прочетеното,как може да има такива хора Evil or Very Mad Надявам се да му направят проверка на тоя и да го сложат на мястото му Evil or Very Mad Иначе аз никога не съм имала проблеми,но много пъти съм писала,че работодателите ми са прекрасни хора Smile

го^re
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Направо съм меко казано възмутена след прочетеното,как може да има такива хора Evil or Very Mad Надявам се да му направят проверка на тоя и да го сложат на мястото му Evil or Very Mad Иначе аз никога не съм имала проблеми,но много пъти съм писала,че работодателите ми са прекрасни хора Smile

аз също нямам проблеми, когато и да се обадя ми ги изплащат.

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Направо съм меко казано възмутена след прочетеното,как може да има такива хора Evil or Very Mad Надявам се да му направят проверка на тоя и да го сложат на мястото му Evil or Very Mad Иначе аз никога не съм имала проблеми... Smile

При условие, че парите не си ги вади от джоба, най-вероятно не плаща осигуровките на време и не му ги превеждат. Аз нямам проблеми, но съм държ. служител.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
vodnoto_cvete
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха-ха.... моят работодател ми се сърди задето съм пуснала жалбата!!!!Shocked
Боже писна ми от ненормалници!
Алекс те паричките ми са изтеглени, само че той не ми ги дава и ме лъже , че не са преведени. А аз постоянно ходя до НОИ да питам, да съм сигурна.Парите си ги тегли всеки месец, но не стигат до мен.

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vodnoto_cvete написа:
Алекс те паричките ми са изтеглени, само че той не ми ги дава и ме лъже , че не са преведени. А аз постоянно ходя до НОИ да питам, да съм сигурна.Парите си ги тегли всеки месец, но не стигат до мен.

Е това вече е наглост, нямам думи.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vodnoto_cvete написа:

Хич да не ти пука! Да се сърди колкото си иска. Ти си си в правото. Аз до скоро бях по стария метод, но нямах проблеми с изплащането. За сметка на това пък с платения отпуск, който си изтеглих 2 месеца ми се подиграха направо. На 180 лв ми го изплащаха. Верно, че на толкова ме осигуряват, но реалната заплата е доста по-висока и тъкмо се бях настроила, че ще взема някой лев повече, то се оказа доста по-малко!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм по стария закон, но не съм имала проблеми, напротив. Моя шеф дори ми дава 200лв и като го попитах защо той ми каза, че не му се разправя да ми брои по 10-20лв, за да го направи 180. Мъжа ми работи и той там и когато на края на месеца шефа му дава заплата му дава и мойто пликче с парите.

го^re
киники

Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 3:56 pm    Заглавие: Некоректни работодатели Отговорете с цитат

Здравейте!
Нова съм във форума и искам да споделя с вас за най-некоректния работодател, който ме уволни в деня, в който му съобщих за бременността си. Така, че изобщо не получавам майчинство заради него. След като потърсих правата си и му беше направена проверка, имаше наглостта дори да ми търси отговорност. Е, скоро се надявам да си намеря нова работа и нещата да са по-добри.

го^re
Vivi_An
Редовен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 4:54 pm    Заглавие: Re: Некоректни работодатели Отговорете с цитат

киники написа:
Здравейте!
Нова съм във форума и искам да споделя с вас за най-некоректния работодател, който ме уволни в деня, в който му съобщих за бременността си. Така, че изобщо не получавам майчинство заради него. След като потърсих правата си и му беше направена проверка, имаше наглостта дори да ми търси отговорност. Е, скоро се надявам да си намеря нова работа и нещата да са по-добри.

Дано си намери майстора твоя работодател.
Не че моя е по-стока. Преди няколко дни плати осигуровките за декември 2006 г. Shocked
Заради него вземам много по-малко майчинство от колкото трябва. А сама си плащах осигуровките.

го^re
vodnoto_cvete
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета да ви се похваля ВЗЕХ СИ МАЙЧИНСКИТЕ!!!!!
Но понеже не ми се занимава повече с този нехранимайко и неговата едва не фалирала фирма и си подадох молбата за напускане, реших да наема от борсата свекърва ми като детегледачка, а аз почнах работа.

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 11:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vodnoto_cvete написа:
Момичета да ви се похваля ВЗЕХ СИ МАЙЧИНСКИТЕ!!!!!
Но понеже не ми се занимава повече с този нехранимайко и неговата едва не фалирала фирма и си подадох молбата за напускане, реших да наема от борсата свекърва ми като детегледачка, а аз почнах работа.

new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com