Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8629

Молба за детска ясла
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mi6el
Начинаещ

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 9:15 am    Заглавие: Молба за детска ясла Отговорете с цитат

Здравейте,момичета! Very Happy Някой може ли да ми каже кога се подава молба за детска ясла и какво включва?Какви други документи да носим при подаването?Благодаря ви предварително new Ще се радвам ако ми помогнете,че не знам какво да правя Rolling Eyes

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zoya_kk
Сериозен

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз смятам да подам молба в началото на година. Адресира се до директора на детската ясла, като се посочва яслата и адреса й. посочват се трите имена на детето, егн, адрес, телефон за контакт. Към молбата се прилага копие от акт за раждане. Директора на яслата или упълномощено от него лице трябва да ви даде входящ номер. На 15юни трябва да бъде сложен списък на видно място на детското заведение със децата, които ще бъдат приети.
Успех! Тук в Пловдив без "СПОНСОРСТВО" или "ПОЗНАТИ" не може да си запишеш детето в детско заведение. Няма такава мафия! Но това е друга тема.

го^re
Svetoslava Nikiforova
Начинаещ

Местожителство: gr. Pernik

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Моят съвет за най-точен отговор на въпроса ти е да отидеш в яслата към, която си се насочила и те ще ти кажат.
Но аз мога да ти кажа какви документи представихме ние:
1. Васерман на единия родител
2. Изследвания за анален и бактериален секрет
3. Детски здравен картон (отнася се нов, без никакви данни в него, те в яслата си го подпълват и стои при тях)
4. Бележка от личната докторка на детето, че са му направени всички имунизации
Ние това представихме като документи, но може да имат и други изисквания във вашата ясла, затова най-добре си ги попитай тях.

го^re
Svetoslava Nikiforova
Начинаещ

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пропуснах да кажа за копие от акта за раждане и че изследванията за секретите се прави на детето

го^re
Mi6el
Начинаещ

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви,момичета!Наистина ще трябва да проверя Very Happy

го^re
gery_deni
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Svetoslava Nikiforova написа:
Здравейте!
Моят съвет за най-точен отговор на въпроса ти е да отидеш в яслата към, която си се насочила и те ще ти кажат.
Но аз мога да ти кажа какви документи представихме ние:
1. Васерман на единия родител
2. Изследвания за анален и бактериален секрет
3. Детски здравен картон (отнася се нов, без никакви данни в него, те в яслата си го подпълват и стои при тях)
4. Бележка от личната докторка на детето, че са му направени всички имунизации
Ние това представихме като документи, но може да имат и други изисквания във вашата ясла, затова най-добре си ги попитай тях.

Това е когато детето вече е прието поне на нас тогава ни ги искаха.
А за подаване на молба от първия работен ден на новата година с акта за раждане на детето а молба образец си има всяка градина като отидеш там те ще ти я дадат.Моя съвет е да не чакаш а още на първия ден сутринта иди защото аз се забавих само с няколко дни и шансовете падат много.Успех

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bohemka
Пристрастен

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 2:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз благодаря , а има ли някакви специални изисквания... като например да е навършил година или 2 или да може да ходи?

го^re
Svetoslava Nikiforova
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 8:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това зависи от самата ясла, там на място трябва да попитате. Специално в нашата има много малки деца, за които леличките казват че там са проходили.
И да МНОГО Е ВАЖНО ДА НЕ СЕ ГУБИ ВРЕМЕ А ДА СЕ ПОПИТА ВЕДНАГА ЩОМ СТЕ РЕШИЛИ ДА ГО ДАДЕТЕ НА ЯСЛА!
Ще ви разкажа нашата история - ние дори не сме подавали молба! Просто отидохме в най подходящия момент и ни приеха, казаха ни направо какви документи да им представим.Почти веднага след нас една моя приятелка искаше да си даде детето на ясла, казаха и да подаде молба и ако е прието името му ще бъде в списъка на вратата. Е нямаше достатъчно места и не го приеха.
Затова не губете време а отидете веднага и ще разберете на място какво ви е необходимо.

Успех, дано има места и ви приемат веднага!

го^re
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз смятам да се обадя по телефона на въпросните детски ясли за да уто4ним какви са им изискванията.
А с 1 бележка от педиатъра, че са направени вси4ки имунизации на детето може ли да отида да подам документи в 2-3 ясли, или трябва да поискам от педиатъра 3 бележки, примерно......???

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото ми е известно, тези документи ( както и бележката от педиатър) се изискват когато вече детето е одобрено и е сигурно, че ще бъде в тази ясла. Иначе ако подаваш само молба за ред, не се искат тези неща, а молба и копие от акта за раждане на детето. С тези неща можеш да запишеш детето в колкото искаш ясли.

го^re
keidi
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се записвам да следя темата, тъй като и на мен хич не ми е ясно, а и аз ще трябва да се възползвам от удобствата на яслата. Моля мамите, които са минали по този път да дадат повече инфо, включително и ако знаят къде в София има детски ясли около центъра.

го^re
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз днес подадох документи в 2 ясли в Студентски град. Значи мъжа ми е ходил в Гео Милев да подава но са му казали, че щом живеем в Дървеница в Гео Милев не може......а уж нямаше райониране.
Та за молбата. В яслата ви дават молба-образец и я попълвате. Не ви трябват копия от акта за раждане и медицинско свидетелство от личният лекар. Ако вече одобрят молбата ви, което става на 1 юли, тогава трябват разни изследвания, но те на място се уточняват.
А ако искате в ОДЗ товага от 1.февруари в сайта на Столична община(за мамите от СФ) се полълва он-лайн заявление.
Това е нищо сложно...просто трябва търпение и повече късмет. Wink

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вчера подадох- молба образец и копие от акта за раждане. Списъка на приетите излизал май. Това е ако е само ясла, ако е Одз на 04.02 по Интернет.
На мен ми казаха, че районирането не важи

го^re
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

veniand в кой квартал това?
Аз в Дървеница живея, а мъжа ми работи в Гео Милев и там щеше да ми по-удобно, ама явно има още райониране, или поне не си признават, защото не са му дали да попълни молба, тък като не сме от Гео Милев.....което е тъпо де.....
Прекарваме дострва време на работа си. Сутрин водим детето, а ве4ер до взимаме, къде да тичам в квартала... а и те са до 19 часа яслите........
А на мен днес в двете ясли не ми искаха копие от акта за раждане и казаха юли резултати от класираненто за прием...това все едно са кандитат студентски изпити....голяма пародия........

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм в Люлин, но явно всяка ясла си е за себе си. Две мои съседки от Люлин си ги водят до местоработата без проблем, едната е в Божурище, другата в Обеля.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com