Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=862&view=previous

Кондиломи и гъбички при бременност

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rose

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 2:27 pm    Заглавие: Кондиломи и гъбички при бременност Отговорете с цитат

Дано не се повтаря като тема....
но имам проблем и се нуждая от съвет. Сега съм едва в 20-та седмица от бремеността ,а ми излязоха освен досадните гъбички и течение и малки кондиломи (вагинални брадавици) Аз съм имала такива преди повече от година вследствие на замърсяване и ми ги гориха с азот .Но сега предвид бременността не ми се иска да ходя на кожен и да ми ги горят, ще е адски неприятно. Чух за някакъв мехлем с който се мажат и изчезват, но дали той няма да е вреден за плода?! Или пък да влоши появата на течение и гъбички, която ми е хронична. Ако някой е имал такъв проблем или знае нещо по въпроса моля да ме посъветва нещо.
Благодаря предварително.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Единственото, което мога да те посъветвам, е да не предприемаш никакво самолечение.Кондиломите са изключително упорити и не изчезват за ден два. Според мен трябва да се консултираш незабавно с личния си АГ. Който ти е казал, че кондиломи се появяват при замърсяване, те е излъгал изключително много, но щом си ходила вече веднъж да ти ги горят, лекарите са ти обяснили за какво става въпрос, а си мисля, че и ти знаеш!!!

го^re
Rose

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 3:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MAlena написа:
Единственото, което мога да те посъветвам, е да не предприемаш никакво самолечение.Кондиломите са изключително упорити и не изчезват за ден два. Според мен трябва да се консултираш незабавно с личния си АГ. Който ти е казал, че кондиломи се появяват при замърсяване, те е излъгал изключително много, но щом си ходила вече веднъж да ти ги горят, лекарите са ти обяснили за какво става въпрос, а си мисля, че и ти знаеш!!!

Surprised Shocked От какво друго?! Нищо не са ми казали, но когато ходих бях се инфектирала от замърсена самобръсначка и казаха че е от това. И че е твърде вероятно пак да се появят, защото трудно се махали. И ето че така стана. И аз не искам да се самолекувам, но като имам това течение не ми е удобно да отида на кожен лекар, а Аг-то ми каза това. След няколко дни пак ще ходя при него и ще попитам за друг вариант, но четох ,че това се лекува и с други методи.

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж мила, не искам да те стряскам, но съм чела доста неща по въпроса, също така съм разговаряла както с АГ-та , така и с кожни лекари и за мен начина на заразяване е един! Имаш интернет, потърси в гугъл и ще видиш! Това , че имаш течение не трябва да те притеснява да отидеш на кожен лекар, според мен трябва да вземеш мерки по най-бързия начин, защото кондиломите нарастват и тогава така или иначе ще трябва да направиш нещо по въпроса. Не съм лекар, затова не бих си позволила да ти казвам какви медикаменти да ползваш, още повече си бременнна и не трябва да дестваш сама! Това е мое мнение, не те ангажирам с него!

го^re
Rose

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MAlena написа:
Виж мила, не искам да те стряскам, но съм чела доста неща по въпроса, също така съм разговаряла както с АГ-та , така и с кожни лекари и за мен начина на заразяване е един! Имаш интернет, потърси в гугъл и ще видиш! Това , че имаш течение не трябва да те притеснява да отидеш на кожен лекар, според мен трябва да вземеш мерки по най-бързия начин, защото кондиломите нарастват и тогава така или иначе ще трябва да направиш нещо по въпроса. Не съм лекар, затова не бих си позволила да ти казвам какви медикаменти да ползваш, още повече си бременнна и не трябва да дестваш сама! Това е мое мнение, не те ангажирам с него!

Сигурно имаш впредвид ,че съм се заразила по полов път - не е така. Не съм имала контакти година и повече даже преди да ми се появат миналия път. А сега - незнам, но не мисля че така е станало. Имам 100 процента доверие в партнъора си и не бих се усъмнила никога ,че ми ги е пренесъл той и то сега.... По-скоро се съмнявам как са ми ги излекували миналия път. И без това си ме предупредиха, че лечението им не е еднократно. А за кожния наистина ме притеснява и не искам в това състояние да отида. Ако все пак се налага ще го направя. Здравето на първо място пък притесненията....
Благодаря ти все пак за отзива.
Надявам се и някой който е преминал през нещо подобно да пише за опита си. Повече информация няма да навреди.

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок, успех ти желая, дано скоро се оттървеш от тях и лека бременност!!! new

го^re
Rose

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

new Благодаря. Дай Боже ,че бебчо е най-важното и най-скъпото!

го^re
evangeline
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2007 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rose написа:
new Благодаря. Дай Боже ,че бебчо е най-важното и най-скъпото!

Мила, успех в лечението, защото наистина бебчо е най-важното човече, за което трябва да мислиш сега. По въпроса - кондиломите са наистина много гадни, аз имах преди около две години и ми беше адски неприятно, особено горенето с азот, ама няма как просто. Но след като си бременна, лекар трябва да те посъветва какво лечение е най-удачно да се предприеме.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com