Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8546

МАЛКО ВЪПРОСЧЕ ЗА ПЛОД. ПРЮРЕ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 3:52 pm    Заглавие: МАЛКО ВЪПРОСЧЕ ЗА ПЛОД. ПРЮРЕ Отговорете с цитат

Здравейте мамчета new Четох в подфорумите за плодовите пюренца, но не намерих това което търся и въпросчето ми е следното: Понеже бебка не обича сокчета 070914 /как ли не се опитвах ама.../ , отказа напоследък да пие и водичка, а много обича плодовите пюренца, дали може например да съчетая две в едно? Да и разреждам пюренцата с водичка и да и ги правя като сокчета?Дали няма да се обезвкусят? Има ли някоя мама процедирала така?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти кажа честно не виждам смисъл да го правиш,пиенето на сокчета не е задължително,особено за малки бебета,пък и целта на сокчето е да дадеш пресни плодове,а така просто ще пълниш коремчето на беба с водичка.Освен това ако яде плодовите пюренца с лъжичка е по-добре отколкото да й ги даваш разредени през биберон.

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Да ти кажа честно не виждам смисъл да го правиш,пиенето на сокчета не е задължително,особено за малки бебета,пък и целта на сокчето е да дадеш пресни плодове,а така просто ще пълниш коремчето на беба с водичка.Освен това ако яде плодовите пюренца с лъжичка е по-добре отколкото да й ги даваш разредени през биберон.

И аз мисля така.По-добре изчакай да порастне още малко и ще видиш,че всичко ще започне да пие и сок и вода

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, 070914 явно тая комбинация дето съм я намислила 070914 няма да стане. Ама ми се щеше, защото и без това освен млякото, никакви други течности не приема и се е позапекла. Ама ще изчакаме с тия сокчета, като не ще, ако ще new

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се запича бебка давай и по-разхлабващи плодови пюренца щом ги обича-круша,синя слива и други.

го^re
ваня
Фен на Mamaibebe

Местожителство: VARNA

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2007 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:

и аз мисля така като gabinki

го^re
zoya_kk
Сериозен

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Плодовите сокчета и пюрета са едно и също нещо. Не мисля, че има значение дали ще ги приеме като течност или с лъжичка. Консултирала съм се с педиатър и отговора беше: може да се дава сок предиобед, пюре следобед. Може само сок, може само пюре, може да се редуват и тн. Да й е сладко /на бебка/

го^re
natalisim
Пристрастен

Местожителство: Sofia, BG

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 10:51 am    Заглавие: Re: МАЛКО ВЪПРОСЧЕ ЗА ПЛОД. ПРЮРЕ Отговорете с цитат

nadinbg2002_ написа:
Здравейте мамчета new Четох в подфорумите за плодовите пюренца, но не намерих това което търся и въпросчето ми е следното: Понеже бебка не обича сокчета 070914 /как ли не се опитвах ама.../ , отказа напоследък да пие и водичка, а много обича плодовите пюренца, дали може например да съчетая две в едно? Да и разреждам пюренцата с водичка и да и ги правя като сокчета?Дали няма да се обезвкусят? Има ли някоя мама процедирала така?

Аз съм правила така! Давай смело, важното е на бебка да и хареса!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com