Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8519

Моля за малка помощ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dezzy

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 12:44 pm    Заглавие: Моля за малка помощ Отговорете с цитат

Здравейте момичета.
Имам сериозни съмнения че съм бременна /закъснява ми вече 10 дена и три положителни теста/. Малко ми е объркано... но иначе и неописуемо щастлива.
Трябва да отида на лекар да видим той какво ще каже.. но имам един малко /или може би доста глупав въпрос/ Embarassed Не знам в т5ази ситуация.. при личния си лекар ли трябва да отида или направо при гинеколога?
Извинявайте за глупавия въпрос, но наистина съм объркана

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отиди при личния си лекар, той ако прецени може да ти направи тест за бременност и ще ти даде направление за гинеколког. След това сама избираш гинеколога, който да те наблюдава през бременността. Отиваш при него с направлението и той те регистрира. Следи те цяла бременност и преди раждането ти издава обменна карта за раждане и с нея отиваш където си избрала да раждаш, за да те приемат.
Успех.

го^re
daniela_ch
Сериозен

Местожителство: BLAGOEVGRAD

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам, но аз като видя положителният тест, не съм ходила при личния, а при Генеколог и като ми подвърдиха съмнението вече тога отидох при личната и тя ми даде направление за бременност и си избрах АГ, след това нещо не бях доволна от нея и отидох да ми даде друго направление и си я смених и сега съм много доволна от тази.
Пожелавам ти успех, но ти сама прецени каде да отидеш според мен е най-добре първо на генеколог.

го^re
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че няма смисъл да ходиш при личния лекар , който да прави тест , след като ти си си правила не един и знаеш че са положителни.
Ако искаш да отидеш на гинеколог през здравната каса (т.е. да заплатиш само потребителската такса от 1.80 май беше) ще трябва задължително първо да отидеш при личният ти лекар , който да ти даде направление за гинеколог , и ако вече си бременна пак той да ти издаде направление за Женска консултация където да ти проследят бременността.
Ако обаче искаш да отидеш направо на гинеколог ще трябва да отидеш на частно , т.е. да заплатиш преглед в порядъка на 20-30 лева , навсякъде е различно.
Сама си избери кой вариант ти е по-удаченWink

Успех и стискам палци да е това което ти самата искашWink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
nusia
Редовен

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Аз отидох при личната лекарка и тя ми даде направление за гинеколог. При него първоначално плащаш 1.80 лв., а после си освободена от потребителска такса.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nusia написа:
Здравей! Аз отидох при личната лекарка и тя ми даде направление за гинеколог. При него първоначално плащаш 1.80 лв., а после си освободена от потребителска такса.

Първо да ти кажа ЧЕСТИТО. И един тест ти е достатъчен, щом е положителен. И аз не съм плащала после потребителска такса, ходех в частна клиника, но тя работи със Здр. каса

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Dezzy newПърво ЧЕСТИТО new защото според мен с тези тестове май работата е станала, и после зависи как ти искаш да процедираш. Аз първо отидох при личния и той ми даде направление за гинеколог. А както казват и другите мами това не е задължително, може и направо на гинеколог. Леко бременеене и всичко да ти е ОК new

го^re
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tedi_ivanova написа:
Мисля че няма смисъл да ходиш при личния лекар , който да прави тест , след като ти си си правила не един и знаеш че са положителни.
Ако искаш да отидеш на гинеколог през здравната каса (т.е. да заплатиш само потребителската такса от 1.80 май беше) ще трябва задължително първо да отидеш при личният ти лекар , който да ти даде направление за гинеколог , и ако вече си бременна пак той да ти издаде направление за Женска консултация където да ти проследят бременността.

И аз така мисля.
Когато на мен ми се случи просто отидох при личния за направление за гинеколог.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jilina
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 1:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

daniela_ch написа:
Незнам, но аз като видя положителният тест, не съм ходила при личния, а при Генеколог и като ми подвърдиха съмнението вече тога отидох при личната и тя ми даде направление за бременност и си избрах АГ, след това нещо не бях доволна от нея и отидох да ми даде друго направление и си я смених и сега съм много доволна от тази.
Пожелавам ти успех, но ти сама прецени каде да отидеш според мен е най-добре първо на генеколог.

new И аз отидох първо при гинеколог и после при джипито.

го^re
katia1234
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Jambol

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито! new Това е най-голямото щастие което може да се случи на една жена.Аз когато реших да отида се консултирам със специалист първо отидох при личният си лекар само за направление за гинеколог.И се почна ходенето на консултации.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
arodoet2
Сериозен

Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2007 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито new
Аз отидох първо на гениколог и след това при личната за направление.
Успех.

го^re
KРИС
Пристрастен

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2007 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:
daniela_ch написа:

new И аз отидох първо при гинеколог и после при джипито.

Да така направи,успех и ЧЕСТИТО!!!

го^re
Afinora
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2007 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tedi_ivanova написа:
Ако обаче искаш да отидеш направо на гинеколог ще трябва да отидеш на частно , т.е. да заплатиш преглед в порядъка на 20-30 лева , навсякъде е различно.
Сама си избери кой вариант ти е по-удаченWink

new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com