Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8321&start=15

Някой знае ли регламента за подаване на молби за ДГ ?
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kloie
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

beni_vasi сигурно е имала в предвид 2г и 8 м. Wink

Не може всяка градина да решава за себе си,трябва да има правилник от самата община за прием в ДГ.

В една градина в която вече попитах,решила директорката да ги приема молбите през октомври,е ами аз докато разбера то места няма.А как да разбера като трябва да има установен правилник???
Мога ли да знам аз как въпросната госпожа е решила на своя глава да приема молби през октомври след като в останалите градини приемат в началото на годината???

Ужас..като се сетя и пак се ядосвам. Twisted Evil

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

доколкото съм запозната октомври и ноември приемат молби за набор 2004, за набор 2005 е януари на 2008г. те немогат порано, а вече от коя датата директорките решават, защото има дг които си правят голяма ваканция незапочват от 2ри а примерно след 6 и приемането там ще е от 6ти поне е така във варна

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, днес публикуваха информация за новия начин на записване в ДГ от другата година:

Записваме онлайн децата на градина
17 септември 2007 / News.dir.bg
Софтуерна фирма започна изграждането на система за управление на детските градини в София, като първият етап ще започне на 1 януари 2008 г.
"Сирма Солюшънс" ще изгражда системата, съобщи БТА. Системата ще дава възможност на всички родители в София да се информират директно в интернет за свободните места в детските градини. Родителите ще записват децата си онлайн, без да се редят на опашка, без да "плащат или даряват пари за прием" на директорите.
Според софтуерната фирма системата ще осигури на столичани възможност, освен да правят справка и да изчисляват дължими такси в реално време, но и да проверяват посещаемостта, възможностите за пренасочване в друг квартал, или в специализирана детска градина.
Системата ще дава представа за управлението на детските кухни, както и за предвиждания и реален порцион за хранене на децата.
Системата ще бъде тествана за натоварване, защото се очаква над 2000 родители да запишат децата си онлайн в първите дни на януари. Първоначалното тестване (run test) на системата ще отнеме една-две седмици, което пък ще гарантира безотказната й работа още от 00.00 часа на януари, отбелязват от фирмата.
Записват за градините по интернет
13 декември 2007 / News.dir.bg
От 4 февруари 2008 г. ще започне кандидатстването за детските градини в София по единна информационна система, съобщи зам.-кметът по образование и култура Йорданка Фандъкова.
Записването на децата за детска градина ще става на интернет адрес kg.sofia.bg, предаде БТА. Първото класиране ще бъде извършвано след 31 май 2008 г., първото записване ще започне след 2 юни. Второто класиране ще бъде след 14 юни, а второто записване ще бъде след 16 юни. Свободното записване за останалите незаети места в детските градини в общината ще започне след 23 юни.
Записването може да става чрез интернет, но родителите, които не разполагат с компютри у дома, могат да се записват и в детските градини по места, уточни Фандъкова.
Приемът по традиционния начин също може да става по повече от едно желание за детска градина. С въвеждането на новата информационна система се изключва възможността за дублиране на места. През целия януари системата ще е достъпна за родителите.
Записването при класирането, както и потвърждаването на желанието, ще става като досега - чрез копие от акта за раждане на детето, занесено в детската градина, в която то е класирано.
С новата система не се изключват предимствата за родители на деца или родител с увреждания до 90%, както и за деца с брат или сестра в съответната детска градина. Преференции се предвиждат и за близнаците и за семейства с 3 или повече деца на възраст до 10 години. Предимствата обаче могат да се ползват само в рамките на сроковете, които са обявени за записване и класиране.
В системата, която ще бъде достъпна за всички родители, всяка детска градина е с профил, в който са описани и свободните места, за които може да се кандидатства. Родителите, които са оставили своя имейл при записването и формулирането на профила си, ще бъдат уведомявани по електронен път за това дали е уважено тяхното желание.
Всяка детска градина ще получи нов компютър, чрез който ще бъде включена в информационната система. През следващата година започва изграждането на 10 нови детски градини, а очакванията са през 2009 г. кризата с местата в детските градини да бъде решена, каза още Йорданка Фандъкова.

Само не ми стана ясно с яслите как ще се процедира????

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още това няма да важи за яслите,по-късно ще бъдат включени и те,но засега-на 02.01. с молби в ръка в яслите Confused

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В понеделник ходих да пита в три ясли и ми казаха три различни неща. На 02.01 лично, на 04.02. по Интернет, а в третата ме овикаха и ми кзаха, че няма смисъл да подавам защото нямало места. На въпроса ми как така няма места, като още не се подадени молбите, директорката ми отговори- имаме само 15 места, но съм ги дала в общината конкретни места, за конкретни деца

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де, не би ли трябвало да има някаква наредба или нещо подобно, където да е регламентиран приема на деца в яслите, както е с детските градини. Не може директорите да проявяват подобно своеволие. Аз празниците ще ги карам в другия край на България и специално на 1ви януари ще пътувам към София, за да мога на 2ри да подам молби на няколко места и ако ми кажат, че не се подават тогава, а на 2ри февруари или че вече няма места, направо new new new Ще се поразровя да потърся нещо по въпроса и ако намеря ще го копна тук, но момичета и вие ако намерите моля ви пишете!!!!

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

veniand написа:
В понеделник ходих да пита в три ясли и ми казаха три различни неща. На 02.01 лично, на 04.02. по Интернет, а в третата ме овикаха и ми кзаха, че няма смисъл да подавам защото нямало места. На въпроса ми как така няма места, като още не се подадени молбите, директорката ми отговори- имаме само 15 места, но съм ги дала в общината конкретни места, за конкретни деца

Мила, аз днес ходих до една ясла и директорката лично ми каза, че молби за ясла се подават постоянно т.е. когато приоключи приема, след септември, нямало такова изискване за началото на годината, за незнам си кога...въобще не било вярно, директорите само обърквали родителите, беше много мила. И сега на кого да се вярва?!?! new Явно трябва да обикаляме по яслите и на място да се пита.

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се чудя, днес или утре ще ходя в още една и ще видя какво ще ми кажат.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com