Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8312

ЧЕТИРИКРАТНО ХРАНЕНЕ? не сме ли малки?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 12:32 pm    Заглавие: ЧЕТИРИКРАТНО ХРАНЕНЕ? не сме ли малки? Отговорете с цитат

Здравейте мамчета new Един проблем мине, друг дойде. Аман new Повече от седмица сутрешното хранене го пропускаме/това в 07.00ч./ , или пък ако случайно си изпие биберона -пропуска това в 10.00ч. Иначе от близо месец сме на петкратно хранене с АМ.Тази сутрин си изпи млякото, ама после в 10.00 не ще и не ще.Стиска оная ми ти устичка и се гъне и реве. Даже нарочно и правя по малко мляко, че ми писна да го изхвърлям. Опитах да и дам малко плодово пюре-близна два три пъти и това беше. Мислех си че като пропуска така, поне ще иска да хапва по рано на обед-да ама не. new Като по часовник в 13.30ч. С другите хранения в 17.00ч. и в 20.30ч. няма проблем. Нощем не се буди. Педи казва че натдава добре-даже била великанка-сега сме 7.600кг.Но аз се притеснявам-не сме ли малки да се храним по 4 пъти? Има ли някоя мама с моя проблем? new Или някоя мама да даде някое съветче? Благодаря ви предварително 070914

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tania1mi
Пристрастен

Местожителство: italia

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей!
Виж сег -според мен-не съм много компетентна ама малката най добре знае дали е гладна,щом прави 4 хранения-нека е така.И като гледам не е малка на килограми така че споойно-остави бебка да реши сама. междо другото само да кажа че ние сме в момента точно 7 кг.-за това -споко

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kofina
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дъщеря ми е почти на 3 месеца и яде по 4 пъти на ден. Ние също сме на АМ. Спи през цялата нощ, но в интерес на истината и като по малка не се е будила много често, обикновенно към 4, а сега сутрешното и хранене е към 8-8.30 часа. Но затова пък яде доста по 170 гр. пробвах да и давам по по малко за да яде по на често, но не се получи. Не мисля, че е проблем. Децата са различни и не може всички да имат еднакъв режим, детето най добре си знае. Ако все пак това те притеснява консултирай се с педиатъра.

го^re
katia_dim
Редовен

Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз бих те посъветвала да я оставиш тя сама да определи режима на хранене. При нас се получи същото нещо преди два месеца - с голям зор я хранех, а като заспи не се сабуждаше изобщо, затова започнах да я храня на 4 часа, като първоначално не увеличих количеството храна и постепенно тя сама започна да иска повече. Сега пак има моменти, когато не иска мн да яде и не я насилвам, защото така или иначе го изплюва. Даже понякога хапва само по 120 грама мляко и не иска нищо повече. Ще мине този период, но иска по здрави нерви, аз поне така се успокоявам. А и щом си качва добре не се притеснявай.Smile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
anelka119
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

зависи какво количество изяжда на едно ядене

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на мамите за отговорите и успокоението 070914 Няма да я насилвам-колкото толкова. Днес пак не си иска млякото 070914 в 07.00ч., но добре че си изпи поне това в 10.30ч. new с 300 зора. И то само 100мл. Инатче е като бащатко си new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com