Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8177&view=previous

тотално обърках вси4ко

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zori_zori
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 1:20 pm    Заглавие: тотално обърках вси4ко Отговорете с цитат

здравеите мами на 5.5м злояди бебета..моето диване тотално отказва да яде зелен4укови и месни пюрета..стиска уста или я пълни с пюрето а след малко избълва вси4ко..гър4и се от погнуса и симулира повръ6тане..виж ка6и4ки и плодови 4ат пат успявам да и пробутам и то със страхотни усилия..сок4ета по съвет на педиатърката запо4нах да и давам на 2м,но мн бързо пликлю4ихме с тях,заради зверски колики..но пък вода пиеме по 250мл на ден..забравих да спомена ,4е дъ6теря ми е на АМ от самото си раждане..въпроса ми е..има ли надежда някога да прояде тези така,неприятни пюрета..опитвала съм готови,дома6ни,смесени с АМ,но не ми се полу4ава номера..мн ме е страх да не съм и навредила с не6то,за6тото със това захранване се подновиха коликите и не спи по цяла но6т..от друга страна,пък страхове за анемия,която педиатърката ми спомена,ако не запо4на да и давам месни и жълтък,които все о6те не искам да и давам.да спомена,4е съм опитала вякакви на4ини да и дам пюре..из4етох де 6то има по форумите,изпробвах всякакви възможности да я излъжа да хапне,но уви ..

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kloie
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално,има някой бебета трудно приемат по-различни вкусове.
Пък и по мое мнение много от рано искаш да я захраниш.Аз съм за захранването след навършване на 6 м. и то постепенно.
Не си я увредила,не се притеснявай,но явно и е рано за въвеждане на нови храни.
Иначе при въвеждане на нова храна не я насилвай.Ако нещо не и хареса спри го за седмица две,и опитай след това отново.И аз видях доста зор с всяка нововъведена храна на малкия ,но свикна постепенно.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зори,не се притеснявай,твоята малка Мария е само на 5 месеца и аз бих те посъветвала да спреш да я мъчиш,изчакай 1 месец и опитай отново,може би просто не е готова още за захранване или пък въвеждаш много неща наведнъж-и плодови и зеленчукови пюрета и каши,както прочетох в поста ти.Карай го много бавно и постепенно това захранване.Щом пие АМ,то има желязо,така че не мисля че трябва да се страхуваш от анемия,пък и скоро ще й направят стандартните изследвания зя 6месечни бебета,така че изчакай преди да си втълпяваш лоши неща.И най-важното-не си й навредила(използвам твоите думи),не си мисли такива неща.Успех.

го^re
parvinomer
Редовен

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Зори,
Санди в момента има анемия и пие желязо на капки. Не е страшно това. Педиатърката ми каза, че на бебета чиито майки също са били анемични като бременни се отразява и на 6 м. са с нисък хемуглобин. Ние сме захранени и ядеме всичко месни, зеленчукови, жълтък, попара, каши, кисели, пиеме сокчета, и той е със страшен апетит. Не сме имали проблеми със захранването, всичко ново му харесваше и отваря ей-такава уста new и въпреки това е анемичен. Не се притеснявай, ще се захраните макар и по-късно няма да е вечно на мляко я 070914

го^re
mtincheva_84
Отличник

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние започнахме да даваме местни пюрета от 6 месец,не бързай!
И все пак не мисля,че трябва да изчакваш малко след като си започнала със захранването......
Аз също имах проблем със зеленчуковите и местните пюрета,но започнах да слагам по малко плодово в тях за да и е по-сладко и така,сега мога да кажа че що годе ядем,а колкото до анемията-не се притеснявай,всичко ще бъде наред,ще видиш:)

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз те съветвам да изчакаш малко.
ако все пак не иска пюре можеш да опиташ зеленчукова каша, обикновено са безглутенови, стават и за захранване. Има една фирма която даже предлага каши с месо и риба- Блевит мисля че беше.

го^re
veni04
Сериозен

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И моят съвет е да изчакаш малко.
Иначе и ние имахме зор с месните и зеленчукови пюрета и аз добавях по малко от плодово- сигурно е боламач ама така ги ядеше

го^re
tania_81
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте майчета не си мъчете бебоците с тези готови зеленчукови и месни пюрета защото са много безвкусни по добре им приготвяите домашни

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com