Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=8144

За емоционалното ни състояние при опитите за забременяване

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Рос
Редовен

Местожителство: гр. Ямбол

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 11:25 am    Заглавие: За емоционалното ни състояние при опитите за забременяване Отговорете с цитат

Искам да се обърна към момичетата от форума които вече имат дечица или в момента са бременни- как сте се чувствали през месеца,в който сте забременяли,спокойни ли сте били,напълно здрави физически ли сте били,били ли сте подложени на голям стрес когато чудото се е случило? Вчера попаднах на една статия,в която пише че когато жената е подложена на стрес или е депресирана организмът и го тълкува като неподходящо време за зачеване дори да е напълно здрава физически.Бъдещи и настоящи майчета ще се радвам да споделите new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз честно да си призная , в месеца на зачеването не съм знаела че съм бременна , разбрах го месец по-късно след събитието.
Иначе като се върна назад съм била спокойна , ходихме на море , на планина , не съм имала стресови ситуации и притеснения за нищоWink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами като изключим напрежението покрай изпитите(тогава имах 4 изпита) бях спокойна. Е, в работата не особено, защото работех с хора и все се намираше някой да ме ядоса, но в личен план всичко си беше наред.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
desixxx
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При първата бременност малко се притеснявах, но сега съм напълно спокойна.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се чувствах много спокойна, решихме че искаме бебчо и се получи от първия месец. Но по принцип и аз знам, че жената трудно зачева ако е подложена на силен стрес, може би е защитна реакция на организма. Просто трябва да си спокойна и когато му дойде времето ще се получи. Късмет ви желая и се наслаждавайте на бебеправенето , това също е ключ към успеха.

го^re
Рос
Редовен

Местожителство: гр. Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2007 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти за пожеланията Elisha newПроблема при мен е че много често се затварям в себе си и изпадам в дълбока депресия при всяко идване на месечния ми цикъл.Трябва да се променя, за да не си вредя по този начин, но не е много лесно...

го^re
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe

Местожителство: gr.VARNA

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2007 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="tedi_ivanova"][b][color=green]Аз честно да си призная , в месеца на зачеването не съм знаела че съм бременна , разбрах го месец по-късно след събитието.И аз така!

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2007 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато забременях, бях под огромен стрес! Имах проблеми в работата, с родителите си и беше някакъв хаос. Когато, разбрах, че съм бременна беше, като шок за мен. Цялата бременност мина без проблем. Wink
Желая ти от сърце, не едно а две бебчета! Успех! Wink

го^re
Radoslava J
Отличник

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2007 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен сега е много модерно да говорим за стрес, депресии и какво ли не още от този род. Всичко идва от психиката ни, кой може да ви каже дали сте под стрес или това са само тревоги. За стреса може да се говори само ако психолог Ви е поставил такава диагноза. И ако си лабилен човек постояно ще се чувстваш така, всичко идва от вътрешното усещане. Много написах защото исках да ви кажа, че аз имам много напрегната работа, трудна, с множество задачи и още не съм спряла да работя. Ако искате да забременеете, просто не се оплаквайте, бъдете положително настроени към хората и бебеправенето. Не обвинявайте стреса или друго, а се постарайте да мислите изключително положително и с усмивка. А когато не се получава бременността, намерете добър гинеколог и си направете всички необходими изследвания. Мога да кажа, че бях не много спокойна, когато забременях, но пък не съм имала проблеми през бременноста си. Според мен най- голяма роля играе лабилността и здравословното състояние.

го^re
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2007 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Важно е да не се затваряш в себе си, а да гледаш на нещата спокойно и разумно. Нищо на света не е по-силно от теб, просто трябва да се изправиш срещу страховете си и да им кажеш, че си по-силна от тях. Не се отчайвай пред първите трудности, а се бори с тях. И най-важното е да посрещаш деня с усмивка, целувайки любимите си хора.Късмет!!!!

го^re
eleonora87
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Ное 19, 2007 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бях на моменти.Понякога много раздразнителна ,понякога спокойна.И също така ме беше много страх от раждането и през цялата бременност бях в напрежение

го^re
asya20
Отличник

Местожителство: south afrika- cape town гр.Русе

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 6:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз много исках и го мислех и не стана,но като се успокоих и казах-каквото ще да става-и стана Very Happy

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com