Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=7941&view=next

ЛИПСА НА АПЕТИТ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 3:23 pm    Заглавие: ЛИПСА НА АПЕТИТ Отговорете с цитат

Вече втора седмица моето бебче не се храни добре.Тя никога не е била на режим,давах и когато поиска и изяждаше колкото си иска.Понеделник я закарах на лекар,защото взе да се храни по-малко,оказа се,че за 1седмица е качила 300грама.Не бяхме махнали нощното хранене,докторката ми се накара едно хубаво,обясни ми,че детето ще яде по 40гр.,защото стомахчето и не си почива.Но вече 3 нощ не я храня,а тя пак не изява по 120гр.По принцип я храня с кърма,вчера вдигнах температура и я минах на Аптамил и днес с хиляда зора в рамките на час изява 80-100грама.Много съм притеснена да не би нещо да е болна и затова да няма апетит.А и се чудя дали не се дължи на това,че влиза в нов режим и че все пак яде сега адаптирано мляко,а не кърма?Моля ви споделете какво мислите!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Radost_Tina
Отличник

Местожителство: Shumen

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ади откакто се е родила не иска да яде. Първите 3 месеца качваше по 500гр. Оказа се, че не обича млякото!!! Crying or Very sad Смених всички видове, но НЕ! Като започнахме плодовите пюрета, правех млякото гъсто \около40мл\ и слагах пюре вътре. Така го яде- с лъжичка. Сега сме на кухня и си яде детето, а другите 3 хранения са пак този буламач!
Това е! Дано да е моменто състояние, защото аз съм против ранното захранване, но нямах избор!
Целувки на съкровището ти!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Toni73

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят син е на 2г и 4м и не иска да се храни - все му се повдига - кажете какво да правя?

го^re
ani72
Сериозен

Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

как обяснява повдигането.питам защото и дъщеря ми понякога казва че я боли стомаха примерно и не иска да яде.но това в случай на нещо,което не харесва.

го^re
Toni73

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Синът ми не може да обясни защо му се повдига,хапва две-три лъжички и започва да кашля и да плюе .Трябва да го залъгваме с нещо, за да се храни.Аз си го обяснявам с липса на апетит.Ако знаете нещо за по-голям апетит-моля кажете го.

го^re
Radost_Tina
Отличник

Местожителство: Shumen

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тони, не знам дали е същото, но Мадлен на всъко хранене се ПРАВИ, че и е гадно- изплезва се и кашля! Понякога след 10-тина, такива опита повръща, но е рядко. както написах, тя не обича яденето, но ако разбере, че и е вкусно спира да се лигави и стои с отворена уста!
Аз питах педито за нещо възбуждащо апетита и тя каза, че Ади е много малка още, но това означава, че има препарати! Консултирай се с ЛЛ
Дано и твоето слънчице се прави, че иначе си е голям проблем!

го^re
ani72
Сериозен

Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

има такива под формата на сиропчета - КИДИ , АПЕТОН ИЛИ ПЕРИТОЛ. но разбирасе след консултация с лекар.в първите две има пчелно млечице,което стимулира апетита.

го^re
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ani72 написа:
има такива под формата на сиропчета - КИДИ , АПЕТОН ИЛИ ПЕРИТОЛ. но разбирасе след консултация с лекар.в първите две има пчелно млечице,което стимулира апетита.

всички са за деца навършили поне годинка, по-добре даже две.
питането в темата е за кърмаче. не мога много да помогна, защото нямам опит с хранене на поискване- мойте бяха на режим, но и никога не съм мерила колко изяждат. количеството АМ върху кутията е мноооого ориентировъчно, а за нощното хранене- ако мислиш че детето е готово- махай го. и не се притеснявай, важното е да е здраво и поне малко да наддава.

го^re
Toni73

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за сиропчетата за апетит.А на въпроса на Даниела- мойте деца (имам и бебе на 4 месеца) са били на режим и щом направиха 1 месец им махнах нощните хранения.Стомахчето трябва да има почивка от 5- 6 часа. Може би при теб се е получило малко по-сложно ,че сте преминали на АМ,но ще се управите.Успехи!

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НИЕ не сме на АМ,аз се цедя и си и давам основно кърма,само когато не съм успяла или нямам достатъчно давам Аптамил.Вече 6 нощ сме без ядене и очаквах,че апетитът и ще нарастне,но-уви и затова се притеснявам да не би нещо да и има.Не реве като лапне бибата,просто изява 40-50грама,след 30-40мин.още толкова и край-стиска устните и не можеш вкара нищо в устата и.

го^re
Toni73

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е ,че сте основно на кърма.Още ли се храните на поискване?Мисля ,че ако бебето е на режим е по-добре?Моите деца ги хранех(кърмила съм ги по 2 месеца и след това на АМ) през 3 часа- и баткото като бебе и малката сега и не съм имала проблеми.
Консултирай се с личния лекар .

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Минахме на режим,през деня на 2,5-3,днес изяжда па 100-110 и се надявам това неядене да е било от смяната на режима.На педито като обяснявам тя само мърмори,че е наддала не колкото трябва.Едва ли не да я мина на диета.

го^re
Toni73

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се оправите.И ти ,и детенцето още свиквате заедно ,но постепенно нещата си идват на мястото и като се изгради един добър режим всичко ще бъде наред.Не се притеснявай!

го^re
temenujka ivanova

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 11:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

da6teria mi e na 1 godinka i 1 mesec.Ot 2 sedmici mi e mnogo trudno da ia hrana.Ne moga da razbera kakva e pri4inata.Vse o6te ne sam i spriala no6tnoto hranene ,no misla 4e po skoro me polzva kato biberona.Denem zaspiva kato si sukne.Sega ne iska da iade ni6to-samo si sukva predi da zaspi.Posavetvaite me kakvo da prava?Predi s knijka ia zalagvah da iade no sega i tova ne pomaga.

го^re
Toni73

МнениеПуснато на: Съб Ное 10, 2007 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,Теменужке! Моят син съм го лъгала с какво ли не и продължавам да го залъгвам - той си е злоядо дете. Твоята дъщеря как е с поникването на зъбките? Може да я мъчи някое зъбче.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com