Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=7720&view=next

Нова работа,нов град,детегледачка-дилема???

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Вероника82
Сериозен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 10:38 pm    Заглавие: Нова работа,нов град,детегледачка-дилема??? Отговорете с цитат

Здравейте,от звестно време се двоумя-предлагат ми нова работа в София,много ми допада,но...Току що купихме апартамен във Варна,детето и няма 10 месеца и се допитвам до вас-какво бипте решили?Ще се хвърлите ли в предизвикателството-квартира,детегледачка,нов град или ще останете в стария град,ще ремонтирате жилището..Интересно ми е как вие бихте постъпили работата е хубава,заплатата също.Но си е трудно решение-надявам се на свежи идеи Rolling Eyes

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миличка, предполагам, че заплатата ти ще бъде по-висока тук и това те кара да се замисляш. Аз ше ти кажа моято гледна точка. София е станала един ужасно мръсен, нервен и претъпкан град. Аз съм софиянка и работата ми е тук, собственото ми жилище също. Но ако някъде в друг град ( не от най-малките разбира се) ми предложат по-добра работа и заплащане, бих се махнала оттук. Или поне бих се връщала тук само за уикенда. Наистина истерията, която цари по улиците, липсата на места за паркиране, зверските задръствания, при които минаваш 100 метра за половин час инай-вече мърсотията, са нечовешки. Бих те посъветвала да си стоиш в красивата морска столица, след като имаш и работа и дом, предполагам има и кой да ти помага за детето.
Но, както казах, това е моето мнение. някой друг сигурно ще те посъветва друго.

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз за работата не знам, но от двата града бих предпочела Варна.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 11:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не бих отишла другаде. От страх че няма да се справя с новото, което ме очаква. А и не искам да съм далеч от близките си.
Между другото във Варна има доста възможности за развитие, въпреки че и в сферата, в която аз работя София си е центъра на всичко.

го^re
Вероника82
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви момичета-наистина имам работа и тук,но по-ниско платена.Учила съм 6 години в София и знам за какво става дума-ще решавам след празниците и ще пиша какво се е случило.Весела,топла и влюбена Коледа!

го^re
Руми
Отличник

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не бих сменила Варна. особено пък със София. а съпругът ти на какво казва ? накъде накланят везните в твоето мнение и в неговото?

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 10:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероника, аз съм човек който обича промените и предизвикателствата, и бих приела, особено, ако новата работа ще ти бъде по- интересна, но ако има как да я съчетаеш с гледането на детето. Успех, каквото и да решиш.

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А мъжът ти какво казва? По-важно е да го обсъдите заедно!
Каквото и да решиш надявам сте взели правилното решение !

го^re
Вероника82
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъжът ми хич не обича София,но ще ме подкрепи ако се реши...Забравих да пиша,че работата е почасова-не на цял ден.Не бих се съгласила за цял ден.

го^re
vailets
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Категорично не бих сменила Варна за София само заради работата. Щом сте се устроили тук за какво са ти толкова главоболия - само заради една работа не си струва - квартири детегледачки докато намериш подходящ човек за детето няма да е никак лесно.
Това е моето мнение. Успех и Весели празници Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Родена съм в София, израстнах в нея. Омъжих се и се преместих в малък и тих град. Не ми липсва и като знам какъв ад е да живееш в този град, не съжалявам. Не бих оставила питомното за деа гоня дивото.
Надявам се, да вземете най-доброто решение за вас. Успех!

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това си е трудно решение. Аз Пловдив не бих го заменила, не че е по-малко мръсен и гаден, но.....приятели, роднини, всички са тук. А другаде, няма за 5 мин кой да ме отмени за децата, освен ако не си платиш...
Освен това зави си от заплатата.......трябва МНОГО да си заслужава.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Вероника82
Сериозен

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При всички случаи ще стане около средата на януари-дотогава ще се мятам от едно решение в друго,но наистина е трудно решение,с много неизвестни.Благодаря ви за отговорите.

го^re
belladonna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не бих заменила собствено жилище за живот на квартира, при положение че имате самостоятелност като младо семейство, но всеки знае себе си.
Би било прекрасно ако намерите хубава квартира, която да не ви се налага да сменяте по разни причини, а и новата ти работа се окаже точно това, което ти описват и фирмата излезе стабилна и дълго време вземаш високи доходи..... Ама обмисли за какъв период и доколко е сигурно всичко това.
Нова квартира и нова работа са неща, които винаги крият много рискове, обмисли и огледай отвсякъде нещата, преди да вземеш решение. Също така, за да си прецениш, може да сметнеш колко средства ще ти отиват за квартира и детегледачка, които сега спестяваш.
И още нещо – учила си в София, но ако не си била скоро тук, уверявам те, че не знаеш за какво става въпрос – нещата се променят и става по-пренаселено и мръсно с всеки изминал ден.
Успех! И ти пожелавам да вземеш правилното за теб и семейството ти решение.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com