Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=7493&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Миома

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2007 10:42 am    Заглавие: Миома Отговорете с цитат

Момичета, като гледах някои постове направо се изненадах, че толкова млади жени могат да имат миома.....
Това е доброкачествен тумор, нали?
Как се намира, има ли симптоми? Може ли по време на бременност да се получи?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
adi75
Редовен

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2007 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миомата е доброкачествено образование и пр-принцип не се препоръчва да се премахва ,освен ако не причинява силно кървене - по време на цикъла или извънменструално кървене . Има различни - с кръче , стенна и т.н. Не пречи за забременяване , но в определени случаи пречи за износването на плода .Причинява mised в по- късни месеци на бременността. По- принцип миомата ръсте през първите месеци на бременността , но не е задължително. Има много износили здрави бебета без проблем.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Руми
Отличник

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2007 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

някъде от нета:

"Миомата е доброка­чествено туморно образувание на маточната тъкан, което може да бъде разположено от външната страна или вътре в маточната кухи­на. Ако е повърхностна, тя може изобщо да не даде никакви оплаква­ния, дори по-бързо „умира" и изчезва, за­щото в повечето случаи храненето й с кръв е по-оскъдно.

Миома, разположена в кухината, също може да протече безсимптомно и постепенно да на­малее и да изчезне в критичната възраст и периода на менопаузата (защото този тумор е пряко свързан с хормоналната активност на жената, явява се в пло­доносната й възраст).

Проявите на миомата могат да започнат с по-обилна и продължител­на менструация. Жена­та трябва да следи ре­довно състоянието си. Ако туморът нараства бързо, дава обилни кръ­воизливи или притиска околните органи, най-доброто решение е опе­рацията. Оперативна намеса се налага също така, ако се появят дан­ни за некроза или зло качествено израждане на миомата. Тук ведна­га трябва да кажем, че раковата прогноза на този вид образувания е изключително рядка, по-скоро теоретична. В такива случаи освен миоматозния възел най-често хирурзите из­важдат цялата матка, особено, ако жената ня­ма вече желание или възможност да ражда деца. В миналото често се прибягваше до така на­речената „радикална терапия" при жени в предкритична възраст, която се изразяваше в изваждане на матката и яйчниците, за да се пре­дотврати евентуално раково заболяване на гениталната система. В наше време се прилага силно щадяща хирур­гична терапия с изряз­ване на възела и максимално запазване на де­теродната способност на жената.

Понякога възлите могат да бъдат няколко и тогава говорим за „миоматозна матка". В този случай безплодие­то на жената е по-често, а оперативното лече­ние — по-наложително.

Опасна ли е миома­та? Всъщност не толко­ва, колкото се мисли. Почти всяка трета - четвърта жена в де­теродна възраст има по някой друг миоматозен възел и в повечето слу­чаи не се стига до ни­какви специални мерки, докато той изчезне от само себе си. Ако па­циентката редовно сле­ди развитието на тумо­ра и ходи поне два пъти годишно на гинекологи­чен преглед, винаги мо­гат да се вземат мерки за неговото лечение, преди да се стигне до хирургична намеса. Ле­чението се предписва от специалист-гинеколог и е индивидуално в зависимост от цялос­тната хормонална структура, възрастта и желанията на пациентката."

и един линк: http://intermed-prima.com/bg/mioma.htm

го^re
adi75
Редовен

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2007 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като аз имам - ще ти кажа как е при мен - имам силни болки в кръста.Цикълът ми е непостоянен - през месец -два ми идва. Откриха мия след два mised- a в 18 и 15 г.с. По време и на двете бременности никой не я забеляза - макар че е 4 на 4 см . Сега съм на хормонални лекарства, с които се цели ограничаване на растежа и.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed е, щом е лечимо, значи не е притеснително....на мене ми звучеше страшно....нещо като предвестник на рака...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
adi75
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали знаеш приказката - от това не се умира - само се тегли ..... Smile

го^re
ani72
Сериозен

Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм операрирана от миома 11 см на задна стена, преди да родя.сравнително лека операция, с бързо възстановяване.дано не се случва на никой разбирасе.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
miki
Редовен

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При мене нямаше проблеми с износването на плода въпреки миомата - само бебето се роди 3 седмици по-рано от термина, но все пак в 9-тия месец. Още като ми я откриха в 18 г.с. ме предупредиха, че може би няма да дочакам термина и така стана.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com