Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=6595

НОВИТЕ ЦЕНИ В ТОКУДА БОЛНИЦА СОФИЯ
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Болници, клиники и АГ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mama*08
Редовен

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 4:08 pm    Заглавие: НОВИТЕ ЦЕНИ В ТОКУДА БОЛНИЦА СОФИЯ Отговорете с цитат

Здравейте мами!Реших да пусна тази тема ,т.к. знам че доста от вас се интересуват от болница Токуда.
И така от 2м ходя на ЖК там.До сега бях частен пациент, но от октомври вече ще съм по НЗОК при д-рЕвтимова, която ми обясни че раждането ми ще се заплати от НЗОК, но въпреки това ще трябва да си доплатя за другите услуги.И така със съпруга ми се отправихме към регистартурата от където ни дадоха един лист за доброволен избор на болнични услуги и съответните им цени.
Ето ги и тях:
ЗА РАЖДАНЕ:
1. Избор на екип за нормално раждане - 800лв
2.Избор на екип за секцио - 1000лв
3.Избор на анестезиолог - 150лв
4.Присъствие на бащата в родилна зала - 200лв
НЕОНАТАЛНИ ГРИЖИ:Пакет 1/Неонатални грижи за дете родено по естествен път престой 3дни/ - 200лв
1.Изследване на костите
2.ПКК(пълна кръвна картина);кръвна група
3.Абдоминална ехография
4.Изследване на главичката (не мога да цитирам точното наименование, само ще уточня че е свързано с фонтанелата на главичката на бебчо)
5.Почасови грижи,консумативи за бебето
6.2бр безплатни прегледа на бебчо до навършване на 1м.
7.Обучение на майката :
- кърмене и грижи за гърдите
- къпане на бебето
- грижи за пъпчето
[color=darkblue]
Пакет 2 /Неонатални грижи за дете родено секцио престой 5дни/ - 300лв
Изследванията са същите както в ПАКЕТ 1.
Отностно избора на екип за раждане пише ,че е доброволно по желание.Но не попитах какво ще се случи, ако майката(родилката) няма избран екип.Следващият път ,обаче смятам да разпитам.И ще пиша
Надявам се съм била полезна на всички решили да раждат в болница ТОКУДА.
Ако някой има допълнителна информация ,моля нека пише.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tiva

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
и аз много се интересувам от тази тема.
Вече 2-пъти хода в Токуда на ЖК при Д-р Кръстанова.
Когато ходих първият път попитах на регистратурата как мога да се запиша в тази болница за да следят през цялото време бременноста ми и раждането да е там. Отговорихами, че нямало места и мога да се запиша и така но да си плащам всичко.Аз искам да съм в тази болница но незнам как стоят нещата и когато ходих последният път казах на Д-р Кръстанова, че искам да се запиша при нея да ми следи бременноста и тя ми каза добре естествено.
И това беше цялата процедура направиха ми изследвания за 70 лева/кръвни/.
Въпросът ми е към кой да се обърна и как действително да се запиша през здравната каса, всички лекари ли имат договор с нея или само Евтимова ?
Благодаря Ви предварително !!!

го^re
woiki
Начинаещ

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tiva,

Доколкото аз знам, само д-р Евтимова има договор със здравната каса и само с предварително записване на час (не знам колко предварително) можеш да се възползваш от правото си на ЖК по НЗОК в болница Токуда.
Аз също бих искала да раждам там и да ми следят бременността там, но реших, че след като всеки месец внасям в тъпата здравна каса 84 лв, то веднъж в целия си живот бих искала да получа нещо насреща, а именно безплатните изследвания, които се полагат на здравноосигурените бременни жени по клинична пътека. Така, че моето решение е: имам си двама доктори - един по здравната каса ми пуска направления и ми следи бременността и един в Токуда, където си плащам и им предоставям резултатите от изследванията си. Сега съм в самото начало на пъкления си план, но ще споделям опит.

го^re
keidi
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tiva написа:
Здравейте,
Когато ходих първият път попитах на регистратурата как мога да се запиша в тази болница за да следят през цялото време бременноста ми и раждането да е там. Отговорихами, че нямало места и мога да се запиша и така но да си плащам всичко.Аз искам да съм в тази болница но незнам как стоят нещата и когато ходих последният път казах на Д-р Кръстанова, че искам да се запиша при нея да ми следи бременноста и тя ми каза добре естествено.
Въпросът ми е към кой да се обърна и как действително да се запиша през здравната каса, всички лекари ли имат договор с нея или само Евтимова ?

Аз ходя на ЖК в Токуда.САМО д-р Евтимова има договор със здравната каса, а нея изобщо не ви я препоръчвам!!!!!!!!!!!!! Мога да изпиша една тема от 15 стр. във форума, в която да ви разкажа случките си.

го^re
ninina
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София, Хаджи Димитър

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 9:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета, раждала съм там март месец, а и сега съм бременна с второ. Искам да ви кажа, че почти всички лекари имат договор със здравната каса!!! Просто записването е един малък ад, защото има страшно много желаещи, а докторите имат малко часове по здравна каса. Примерно д-р Герганова, до март месец имаше само вторник,3 или 4 часа по здравна каса за бременни. Аз и в момента съм записана там на Женска консултация (не при нея), но стана доста бавно и най-вече (според мен) благодарение на това че лекарката при която съм, ме записа лично. А при тази лекарка съм още от установяването на първата бременност. Късмет на всички желаещи да ги наблюдават там new Аз лично мога само хубави неща да пиша за всички и лекари и сестри и в кабинетите и в родилното просто са добри, мисля че трябва и да уточня, че за предното раждане не съм плащала нищо освен 3 лева на ден за телевизор, и аз лично си исках някой изследвания на детенце, поръчах си ги и си ги платих. Ще видим за това как ще е и живи и здрави догодина ще ви разправям
П.С. за д-р Евтимова няма наблюдения

го^re
mama*08
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ,наистина със записа на ЖК по НЗОК има известен проблем. Доколкото аз знам в ДКЦ-то на болницата има само един АГ д-р ,който работи по НЗОК и това е д-рЕвтимова.За да се запишеш на ЖК по НЗОК трябва да се поинтересуваш на регистратурата кога е първият свободен час.Аз лично си взех час през август(17.0Cool за 29.10.07г До тогава се водя частен пациент.Всъщност до сега бях само на две консултации.От другият месец вече ще ме водят по НЗОК
Разбира се не е проблем докато чакаш да ти дойде ред за записване по НЗОК да си избереш друг АГ ,който да ти следи бремеността и да ти пусне всички изследвания ,които се полагат по НЗОК.След това можеш да си вземеш ново направление от личният лекар(за преизбиране на АГ специалист)По закон имаш това право ,така че личният лекар няма как да не ти даде направление.
По твое желание можеш да посещаваш ЖК в ТОКУДА като частна пациентка ,докато ти дойде датата за записване по НЗОК.ТОВА ОБАЧЕ НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
СЪЩО ТАКА НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СИ НА ЖК В ТОКУДА , ЗА ДА РОДИШ ТАМ!!!!в ТОЗИ СЛУЧАЙ УСЛОВИЕТО Е ОКОЛО МЕСЕЦ ПРЕДИ ТЕРМИНА ДА ПОСЕТИШ БОЛНИЦАТА ЗА ИЗБОР НА ЕКИП!!!
Лекарите от АГ отделението по принцип не работят със НЗОК.В смисъл ,че не записват пациентки за ЖК.Последният път ,когато бях на преглед (20.09) чух разговор между служителката на регистратура и бъдеща пациентка, на която и обясниха че трябва предварителна уговорка с конкретен лекар от отделението ,за да ти дадат час от регистратурата при него.Иначе по НЗОК само при д-рЕвтимова.
Доста дълго стана ,но се постарах да съм изчерпателна в отговора.Общо взето и аз все още разучавам цялата процедура в ТОКУДА.Но това е ,което ми обясниха до момента.

го^re
mim4o
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

keidi написа:
tiva написа:
Здравейте,

Аз ходя на ЖК в Токуда.САМО д-р Евтимова има договор със здравната каса, а нея изобщо не ви я препоръчвам!!!!!!!!!!!!! Мога да изпиша една тема от 15 стр. във форума, в която да ви разкажа случките си.

Аз от началото ходя при Евтимова и съм много доволна. Би ли казала какви са твоите случки при нея че не я препоръчваш, че ако има нещо да се ориентираме навреме

го^re
mama*08
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mim4o написа:
keidi написа:

Аз от началото ходя при Евтимова и съм много доволна. Би ли казала какви са твоите случки при нея че не я препоръчваш, че ако има нещо да се ориентираме навреме

Аз досега само два пъти съм посещавала д-рЕвтимова и за сега впечатленията ми от нея са много добри.Но подкрепям MIM4O и бих искала да знам какви са твоите премеждия, keidi

го^re
mama*08
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mim4o написа:

Радвам се да срещна още една мама, която посещава болница ТОКУДА и особено по НЗОК.MIMI4O бих искала да те попитам каква е твоята информация отностно раждането в токуда?Разговаряла ли си с д-рЕвтимова по въпроса?На мен единственото ,което ми обясни е че около месец преди термина(втората половина на декември) ще ме насочи към лекар от АГ отделението ,с който да уточним раждането.Каза ми ,че ако имам предпочитания мога да си избера лекар ,който да води раждането,ако ли не тя ще ме насочи.Така и не ми стана ясно задължително ли е да се плати за избор на екип.(Защото 800лв все пак си е сума).Все си задавам въпроса какво ще се случи ,ако реша да не избирам екип
( все пак на бланката ,която ми показаха на регистратурата , пишеше доброволен избор от пациента) и разчитам на съдбата(който екип е на смяна в деня/нощта/ на раждането той.)

го^re
mim4o
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mama*08 написа:
mim4o написа:

Радвам се да срещна още една мама, която посещава болница ТОКУДА и особено по НЗОК.MIMI4O бих искала да те попитам каква е твоята информация отностно раждането в токуда?Разговаряла ли си с д-рЕвтимова по въпроса?На мен единственото ,което ми обясни е че около месец преди термина(втората половина на декември) ще ме насочи към лекар от АГ отделението ,с който да уточним раждането.Каза ми ,че ако имам предпочитания мога да си избера лекар ,който да води раждането,ако ли не тя ще ме насочи.Така и не ми стана ясно задължително ли е да се плати за избор на екип.(Защото 800лв все пак си е сума).Все си задавам въпроса какво ще се случи ,ако реша да не избирам екип
( все пак на бланката ,която ми показаха на регистратурата , пишеше доброволен избор от пациента) и разчитам на съдбата(който екип е на смяна в деня/нощта/ на раждането той.)

Да ти кажа и на мен първия път Евтимова ми обясни същото, но аз на следващата ЖК ще я разпитам подробно. За избора на лекар - обясниха ми че така едва ли не си запазваш място защото легловата база им е малка и може да няма къде да те настанят и да те върнат. Аз ще съм секцио и цената с грижите за бебето (целия пакет) ще ми 1300 лв. като се надявам да не се промени до догодина.

го^re
mama*08
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mim4o написа:

Да ти кажа и на мен първия път Евтимова ми обясни същото, но аз на следващата ЖК ще я разпитам подробно. За избора на лекар - обясниха ми че така едва ли не си запазваш място защото легловата база им е малка и може да няма къде да те настанят и да те върнат. Аз ще съм секцио и цената с грижите за бебето (целия пакет) ще ми 1300 лв. като се надявам да не се промени до догодина.

Абе и аз чета подобни щуротии, че може да те върнат
Ама УМ НЕ МИ ГО ПОБИРА!!!КАК ТАКА ЩЕ ОТИДЕШ С БОЛКИ И ЩЕ ТИ КАЖАТ НЯМА МЕСТА new Питам се ако си платя за избор на екип и се случи да родя 10дни преди термин, а отделението е пълно - тогава какво?
А ти защо ще си секцио?По желание или медицински показания?

го^re
mim4o
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ ДА СИ ПЛАТИШ И ДА ТЕ ВЪРНАТ !!!
А ще съм секцио по медицински причини. По принцип риска е 50/50 при мен, но аз не желая да го поема в името на бебето и на моето бъдеще здраве.

го^re
ninina
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София, Хаджи Димитър

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета, 100% никой не може да ни даде гаранция, че ако не платим ще има свободни места, но и аз знам че платиш ли никой няма да те върне. А март месец проблема беше че имаше само 9 легълца за новородени и затова връщаха. Предполагам че вече са повече. А наистина повечето работят със здравна каса просто става само с лична уговорка явно. Разкажете за Евтимова от какво не сте доволни, че аз наистина нямам впечатления от нея

го^re
mimi-mame
Начинаещ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!

Модератор

го^re
Galianka

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се обадих в Токуда миналата седмица, исках да си запиша час при Д-р Диков, но ми отговориха, че трябва да чакам един месец, желая ли да избера друг доктор /става въпрос за платен преглед/ и аз попитах мога ли при Д-р лазарова, четох за нея хубави неща от форумите. Записаха ме при нея за след два дни. Бях на консултация вече, не я попитах обаче нищо относно плащане за раждане, ще ми водят ли картон и т.н. Личният ми доктор ми каза, че ако не ми водят картон няма да мога да ползвам болничен 45 дни преди раждането. Знаете ли как стои този въпрос. Благодария предварително.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Болници, клиники и АГ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com