Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=642&start=0

ПОМОЩ! ЗЛОЯДО ДЕТЕ
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
svetulka
Начинаещ

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2006 9:22 pm    Заглавие: ПОМОЩ! ЗЛОЯДО ДЕТЕ Отговорете с цитат

мили мами, кажете, как да се преборя с този проблем!? Чувствам се напълно безсилна- още като види лъжицата, малката стиска здраво уста и не иска да яде. Sad оставяла съм я огладнее добре за да и "дойде апетита", но уви- резултатът е същия, имам чувството, че изобщо не огладнява. Това, което най-много ме притеснява, е че в последно време започна даже да повръща, когато съм по-настоятелна с храненето. Embarassed Моля ви, споделете опит!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
маги
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2006 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние сме на същото дередже Светулка.Резултата е на 1и2м.-8кг.Закуската категорично я отказва и караме общо взето на това което тя иска и когато иска.Забравих да кажа,че и поколкото иска,ако се опитам да я насиля дори и само с една лъжичка,следва връщане на изяденото new
Вече се примирих и предпочитам да е жива и здрава,без да я тормозя new

го^re
andi
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2006 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

svetulka,да не би да и никнат зъби.А,мляко с шише даваш ли?Също може да има червено гърло,моя поне така беше.

го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2006 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има 2 причини.Или не е гладна или не и харесва това,което и даваш.Ако е страх или неприазън към лъжицата пробвай с малко пюре върху пръста ти.Не я насилвай с лъжица.Мляко от шишето яде ли?
Може и наистина да не е гладна.Може да и се е обърнал режима,и да не я усещаш кога е гладна.Ако пие вода,може и да напива с водичка и след това да не и се яде.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
evamartini
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Дек 08, 2006 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

svetulka,не я насилвай-може да я отвратиш,може и да започне да ти прави на пук.Злоядото дете яде по-малко,но толкова,че да му стига.Нещо между храненията даваш ли?Нали е жизнено и весело детето,не се притеснявай!Давай витамини.

го^re
bobsan5
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Дек 08, 2006 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам абсолютно съсщия проблем с моето бебе и по метода на изклю4ването установих кои хпани й харесват и давам само това даваи пове4е плодове

го^re
svetulka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Дек 08, 2006 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Давам и най-различни храни-само и само да хареса нещо, но уви! готвя и по няколко неща и детска кухня, но резултатът е еднакъв. Не е от зъбки и гърло, защото проблемът е вече няколко месеца, общо взето откакто яде твърда храна. Иначе мляко от шише пие вечер и сутрин, там нямаме проблем, но само на мляко не може Confused Плодове и давам и там няма проблем, старая се да не ги давам преди ядене, вода също не преди ядене. Но резултатът е около 60-70 мл. изядена храна и то с адки усилия от наща страна(с баща и само дето челна стойка не правим) Rolling Eyes Мисля си вече, че има отвращение към яденето изобщо.

го^re
bobsan5
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Дек 08, 2006 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

y Embarassed Crying or Very sad

го^re
mama na bebe Ivelin
Отличник

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2006 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Храненето ни е най-големия проблем.Още преди да го захраня когато пиеше само АМ какво ли не правех само и само да яде,то не беше друсане на количка,шезлонг,носене на ръце и нищо не трябваше да му отвлече вниманието и ако се случи спираше да яде.По едно време съм го хранила докато спи,нямаше друг начин.Сега е същата работа.Трябва да минат около 5-6ч за да огладнее.Сутрин закусва към 8ч.и обядва към 14.00ч.И вече не го насилвам защото и аз и той се изнервяме и резултата е затворена уста,плач.По добре така,отколкото да се отврати от храната.

го^re
bobsan5
Начинаещ

МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2006 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сбетулка не се притеснябай ние също ядем то4но 60-70мл твърда храна след това я дохранвам с мляко.Понякога яде млякото понякога -не.Аз си купих книгата"Хранене на бебето" от проф. д-р Лиляна Трифоноба и там пише 4е здравото дете поема храна толкова колкото му е необходимо и когато иска.Купи си я струба 10лв и има много полезни неща

го^re
mama na bebe Ivelin
Отличник

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2006 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям bobsan5 за книгата на проф. Трифонова. Страхотна е,имам я откакто се е родил малкия и ми е много полезна.Дано е полезна и на теб svetulka.

го^re
svetulka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2006 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви, момичета, намерих книгата! Оказа се че имаме вкъщи едно старо издание(колкото мен на години), но много полезно. Чела съм някои неща оттам. честно казано се притеснявам да се доверявам на съвети от рода на "детето трябва да се храни, колкото иска то" , защото имам чувството, че мойта хубавица ще заслабне съвсем, ако я оставя тя да си определя, и без това сме супер лека категория. Но в крайна сметка всички така казват, и ще трябва да се предам. Rolling Eyes Ще видим какъв ще е резултата. А забравих да питам, вие забавлявате ли малките докато ядат- играчки, песнички и т.н?

го^re
bobsan5
Начинаещ

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава пробвай като заспива в полусъхехо състояние да и даваш шише с мляко.АЗ така правя и засега има ефект.Бебока като заспи с биберона в уста изобщо не усеща колко мляко изпива

го^re
bobsan5
Начинаещ

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвахме вси4ко тя се смее весело и е и същевременно вси4ко изплюва затова този вариант които ти казах върви при нас:като е будна яде колкото иска и като заспива шишето в устата.ТОва е

P.S.Извинявам се за прабописните грешки но още не мога да свикна с фонети4ната клавиатура

го^re
svetulka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съвета! С шишето мляко нямаме проблем, Май наистина ще трябва всяко ядене да е с десерт мляко Confused

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com