Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=6011&postdays=0&postorder=asc&start=75

БОЛНИЧНИ,МАЙЧИНСТВО И т.н.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mishelinka
Отличник

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ALEKS написа:
mishelinka написа:
Много странно сто процента съм сигурна, че снощи по "Нова телевизия", казаха майчинството ще бъде 190 лв, а мин-220лв. Сега обаче във всички новини в нета чета, че ще е 220 лв. На кой да вярвам???

Това е прието днес, няма как да са го казали със сигурност, 190 беше предложението.

Може, може дано е така, обаче те така го казаха, че е било притето на 17 ти. Потвърждавам си думите с факти http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2 Късните новини.

Но по съм склонна да вярвам, че ти си права Алекс

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе момичета, къде трябва да подам документи за детски? Като ходих за еднократната помощ останах с впечатление, че и детските са в социалното, а днес казали на сестра ми че трябвало да питам в НОИ. А като съм била в болничен последните 12 месеца какъв документ за доход трябва да се представи?

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi6a написа:
Абе момичета, къде трябва да подам документи за детски? Като ходих за еднократната помощ останах с впечатление, че и детските са в социалното, а днес казали на сестра ми че трябвало да питам в НОИ. А като съм била в болничен последните 12 месеца какъв документ за доход трябва да се представи?

В социалното, където си ходила за еднократната помощ. Ако болничните ти се плащат от работодател, документа е от него. Ако ти се привеждат от НОИ, те от там се взимат информация.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
katia1234
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Jambol

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ALEKS написа:
Да, дохода 300 лв., а детските 25 лв.

Какви документи са нужни за детските и къде трябва да се подадат?Ние понеже миналата година невземахме детски и изобщо не съм наясно с въпроса.Ако не ви се разяснява дайте сайт откъдето мога да се информирам.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ALEKS
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

katia1234 написа:
ALEKS написа:

Какви документи са нужни за детските и къде трябва да се подадат?Ние понеже миналата година невземахме детски и изобщо не съм наясно с въпроса.Ако не ви се разяснява дайте сайт откъдето мога да се информирам.

От социалното ще ти дадат бланка, служебните бележки за дохода на двамата, копие от акта за раждане на детето и копие от ЛК на двамата родители.

го^re
katia1234
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ALEKS написа:
katia1234 написа:
ALEKS написа:

От социалното ще ти дадат бланка, служебните бележки за дохода на двамата, копие от акта за раждане на детето и копие от ЛК на двамата родители.

А после в социалното ли се подават? Embarassed

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ALEKS
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

katia1234 написа:
ALEKS написа:
katia1234 написа:
ALEKS написа:

А после в социалното ли се подават? Embarassed

Да.

го^re
fan_fan
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След като си подадохте документите за еднократната помощ при раждане,кога си получихте парите.Те се превеждат на сметката по която си получаваш майчинството ли???

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
katia1234
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пак да питам.Какъв е срока за подаване на тези документи за детските?От кога до кога?

го^re
bebe_traian
Начинаещ

Местожителство: Silistra

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fan_fan написа:
След като си подадохте документите за еднократната помощ при раждане,кога си получихте парите.Те се превеждат на сметката по която си получаваш майчинството ли???

Аз ги получих 3 седмици след подаването на документите - още тогава социалния работник ми каза ориентировъчна дата и се оказа прав. А за сметката - трябва да посочиш такава. Може да е същата, по която получаваш майчинството, а може и да е друга - ти решаваш.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

katia1234 написа:
Аз пак да питам.Какъв е срока за подаване на тези документи за детските?От кога до кога?
Няма срокове.Когато решиш подаваш и през следващите 12 месеца получаваш.Като изтекът подаваш пак.Ако закъснееш просто губиш месеците за които не си подала.

го^re
fan_fan
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bebe_traian написа:
fan_fan написа:

Аз ги получих 3 седмици след подаването на документите - още тогава социалния работник ми каза ориентировъчна дата и се оказа прав. А за сметката - трябва да посочиш такава. Може да е същата, по която получаваш майчинството, а може и да е друга - ти решаваш.

Тези документи се подават след раждането,нали?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fan_fan написа:
bebe_traian написа:
fan_fan написа:

Тези документи се подават след раждането,нали?
ДА,след като излезе акта за раждане.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой дали е наясно, ако може да ме посъветва, тъй като нещо не мога да преценя:
Аз получавам майчинство през работодателя - тъй като съм заварено положение.
Сега обаче ще излизам във второ майчинство без първото да е изтекло. него пак по старата система ли ще го получавам - през работодателя или по сметка, защото първото няма да е свършило.
От първото би трябвало да плучавам 50% след като започне изплащането на второто. тези 50% през работодателя, а новото майчинство в пълен размер - по сметка или пак през работодателя?
Благодаря предварително Wink

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel4o1982 написа:
Някой дали е наясно, ако може да ме посъветва, тъй като нещо не мога да преценя:
Аз получавам майчинство през работодателя - тъй като съм заварено положение.
Сега обаче ще излизам във второ майчинство без първото да е изтекло. него пак по старата система ли ще го получавам - през работодателя или по сметка, защото първото няма да е свършило.
От първото би трябвало да плучавам 50% след като започне изплащането на второто. тези 50% през работодателя, а новото майчинство в пълен размер - по сметка или пак през работодателя?
Благодаря предварително Wink

До колкото ми е известно, като започнеш да взимаш второто майчинство, първото спира автоматично.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com