Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=5886&start=45

Майчинството
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
KittyRabbit
Пристрастен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Skoro zabremeniah i interesuvaikise v s4etovodstvoto na firmata, v koqto rabotia, polu4ih slednia otgovor : purvite 9 meseca sled ravdaneto polu4ava6 mai4instvo v razmer na 90% ot zaplatata na koiato si osiguriavan poslednite 9 meseca predi rajdane, sled tova - 90% ot minimalnata rabotna zaplata. Tova ozna4ava, 4e ako az se osiguriavam ot purvia mesec na bremennosta si na 500lv polu4avam 450lv mai4instvo purvite 9 meseca sled ravdaneto. Sled tova polu4avam po 180lv na mesec, dokato re6a da se vurna na rabota. Tuk moga da kaja samo, 4e az ne moga da se spravia sama s 500lv, a kamo li s dete Shocked . Da jivee tatkoto, koito 6te pomaga.
I moga li da zadam az vuprosa sled purvite 9 meseca kakvo mi ostava osven da se vurna na rabota 6toto 450lv pak dobre, a sus 180 za kude? Durjavata edin variant me prinujdava da si ostavia deteto i da trugna da rabotia. Za6to? Az neznam kude e taia maika deto si odtavia deteto na 9 meseca i zapo4va rabota, ama to puk niama na kude.
Tretia kurioz v cialata rabota e, 4e kogato se vurne6 na rabota zapo4vat da te osiguriavat (suotvetno i da polu4ava6) minimalna rabotna zaplata po zakon!!! Tova e prosto nelepo. Ne stiga, 4e si s dete, nestiga, si rabotil predi tova i si polu4aval hubavi pari, ne stiga, 4e ima6 dopulnitelni razhodi za transport hrana i t.n. ami polu4ava6 200lv zaplata! Bih kazala samo edno: DA JIVEE SIVATA IKONOMIKA!!!! Emi to durjavata ni prinujdava da e taka, a posle se oplakva Laughing
Mi tova e to Bulgaristan. Za tova vseki oceliava kakto moje i si trae.
Tova e moeto mnenie. Nadiavam se da go promenie, no za tova mojete da mi pomognete samo vie.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rossy_fil
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам колко трябва да е,но миналия месец ме прескочиха и не ми го изплатиха......... new
За август видях,че са ми го превели сега,ами за септември-кога ли ще го преведът????????? new
Много е несериозна нашата мила държава new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KittyRabbit
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правата си ги търси в НОЙ. Само там можеш да питаш защо ти ги бавят.

го^re
kateto
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2007 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се заблуждавайте,че ще получите 90% от осигурителни си доход! В наредбата е записано- "90%..., но не повече от нето възнагражението". Личните осигуровки са 12,425%+ добаляваме и ДОД. Осигуряват ме на пълните ми пари, но до 9 месец на бебока ще взимам вместо 900, не повече от 770!!!
А след това.... да ви кажа нямам и идея как емоционално ще се почувствам с мин.раб.заплата-200!
И аз мисля,че не е редно майчинството да е вързано с МРЗ,а с осигурителния доход. Но не само за 9 месеца, а поне до годинка. Това мисля,че е по-реално! Не е редно на всички- работили или не да получават еднакво майчинство.
На същото мнение съм и по отношение на здравното обслужване!!!

го^re
KittyRabbit
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kateto написа:
Не се заблуждавайте,че ще получите 90% от осигурителни си доход! В наредбата е записано- "90%..., но не повече от нето възнагражението". Личните осигуровки са 12,425%+ добаляваме и ДОД. Осигуряват ме на пълните ми пари, но до 9 месец на бебока ще взимам вместо 900, не повече от 770!!!

Адаш, ще запитам в счетоводството ни още утре и ще имам яснота по въпроса. На мен лично това, което написах по-горе ми обясниха.

го^re
galito88
Начинаещ

МнениеПуснато на: Вто Окт 09, 2007 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spored men!maichinstvoto trqbva da e 2-3 godini ,a ne sega kakro az se osigurqvam na 1400 lv,no zashtoto imam vazmojnost,a maikite koito se osigurqvat na po malko!kolko shte vzemat!i tezi osigurovki visokite shte gi vzimam samo 10 meseca ,a ostanalite 2-3 godini!po kolko shte vzemam!

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Окт 09, 2007 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kateto написа:
Не се заблуждавайте,че ще получите 90% от осигурителни си доход! В наредбата е записано- "90%..., но не повече от нето възнагражението". Личните осигуровки са 12,425%+ добаляваме и ДОД...
Кате доколкото знам парите които се получават са необлагаеми подобно на пенсии,стипендии и др. подобни поне засега Smile Ако приемат плоския данък... Rolling Eyes

го^re
kateto
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Окт 09, 2007 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Получените болнични и майчинство са необлагаеми. Но по-горе аз съм коментирала формирането на сумите до 9-тия месец на бебчо.

го^re
KittyRabbit
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно казано вече се обърках. Получава се, че ако си плащам сама осигуровките на 500лв. разликата ще ми бъде 180лв., което е абсолютно безмислено.

го^re
bimbo_07
Пристрастен

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MISTIKA написа:
Айде да сме реалисти-тук и сега-400лв.Не че някой се е засилил да ни ги дава Wink

new

го^re
slanceto
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сегашното майчинство от 180 лева е повече от цинично! Падат се по 90 лв. на майката и детето. И ако нямат татко и близки, които да помагат-какво правят?!...
Според мен майчинството трябва да е около 400 лева-да има по 200 за майката и детето, за да се каже, че могат да живеят нормално. Нооооооооо това са несбъднати мечти в нашата ненормална държава...

го^re
KittyRabbit
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Можем ли да направим нещо? Можем и ние да се вдигнем на стачка, но те са го измислили - кой ще ни гледа децата докато стачкуваме. И за това няма кой да ни го вдигне. Освен това като разбере държавата, че си бременна минаваш по друга ставка за данъците и вече плащаш повече за осигуровки new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com